Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с DVR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с DVR

    Здравейте колеги. Проблема е следния, купих си DVR HIKVISION DS-7204 който е вързан след рутер TP-LINK TL-WR340G. Самият DVR работи нормално и камерите си излизат на екрана на телевизора. Когато се опитам да гледам камерите от външна мрежа (таблет, GSM, PC) не се получава. Според мен провлема е че не мога да настроя рутера така че като напиша съответното IP + порта да ме препрати директно към DVR. Изтеглил съм всички възможни PDF упътвания и не мога да се справя. Ако някой разбира от такива неща нека да помогне.
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    #2
    Най-лесния вариант е да настроиш ДВР-а със статичен адрес в DHCP таблицата на рутера и да сложиш този адрес в DMZ зоната на рутера.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Отвори всички портове на рутера.Или за проба вържи директно ДВР без рутера. Този ДВР имали браузар контрол панел функция или трябва да се свързваш посредством клиентска програма!
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Директно си излизат всички менюта на екрана и си има мишка. Може и през клиентска програма. Пробвал съм да го вържа директно и пак не се получава. Рутера винаги дава един и същ адрес на ДВР. Сега се прибрах и ще го мъча отново.
        Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
        2000г.
        Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

        Коментар


          #5
          какъв порт си задал на ДВР-а?
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #6
            тои си е фабрично зададен 8000
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              chaki написа:
              тои си е фабрично зададен 8000
              DVR-а вързан на статичен IP - става като или зададеш в рутера на конкретен мак адрес винаги да дава едно и също IP или като го зададеш в самия DVR. Послед чрез port forwarding препращаш само заявки от 8000 до 8010 примерно до самия DVR. Би трябвало да стане лесно. Щом е само 1.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Ами женшена ми е взел мисълта така да се каже...Само да допълня да смениш порта на ДВР с например 4000 или 4050!
                Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                Коментар


                  #9
                  Aко port forwarding-a не работи като хората, пак до моя метод ще стигнеш, ама нека мине месец-два и 5-6 страници спам
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Пробвах всички възможни идеи и нищо. Просто ще се наложи да извикам човек който се занимава с такива системи. Благодаря на всички за идеите.
                    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                    2000г.
                    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                    Коментар


                      #11
                      Aa най-доброто решение .И те са хора и те хляб ядат
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        За да ти работят нещата имаш да изпълниш няколко стъпки.1. Трябва да имаш статично IP от Интернет доставчика ти.2. Трябва да резервираш IP в рутера чрез DHCP-то, което опознавайки MAC адреса, винаги да дава едно и също IP на DVR-а.3. Правиш резервация в DMZ-то и задаваш IP адреса на DVR-а. С други думи, когато отвън се обърнеш към твоето IP, то DMZ ще те свърже с DVR-а.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #13
                          nikolovvd написа:
                          За да ти работят нещата имаш да изпълниш няколко стъпки.1. Трябва да имаш статично IP от Интернет доставчика ти.2. Трябва да резервираш IP в рутера чрез DHCP-то, което опознавайки MAC адреса, винаги да дава едно и също IP на DVR-а.3. Правиш резервация в DMZ-то и задаваш IP адреса на DVR-а. С други думи, когато отвън се обърнеш към твоето IP, то DMZ ще те свърже с DVR-а.
                          Това последното може и да не е съвсем вярно.Точка едно също не е много вярна - ако е на любимците със асинхронната връзка или подобни на тях - може да си резервира име в някоя от но-ип организациите. За едно име е безплатно. Програмка на компютър ще служи да опреснява айпито в базата данни. Но най-добре е наистина някой, който разбира какво прави да го направи... ако бях в София - да му свърша услугата, но не би
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            То само като влезеш в менютата на рутера, можеш да се ошашкаш, ако не знаеш какво правиш.Отделно доставчиците си правят техни си настройки или не си отстраняват проблеми, но всичко си е вързано с пари. На мен например ми искат 5 лв. на месец допълнително за статично IP и с таксата ми става 28 лв., но ги прецаках с описаната от Женшен процедура.Хората за 25 лв. и цифрова телевизия с чиния гледат и интернет получават, а тия ме сурвакат с 23 само за интернет, при това за скорост, която съм виждал само на фактурата.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              nikolovvd написа:
                              То само като влезеш в менютата на рутера, можеш да се ошашкаш, ако не знаеш какво правиш.Отделно доставчиците си правят техни си настройки или не си отстраняват проблеми, но всичко си е вързано с пари. На мен например ми искат 5 лв. на месец допълнително за статично IP и с таксата ми става 28 лв., но ги прецаках с описаната от Женшен процедура.Хората за 25 лв. и цифрова телевизия с чиния гледат и интернет получават, а тия ме сурвакат с 23 само за интернет, при това за скорост, която съм виждал само на фактурата.
                              9лв/месец =34 мегабита (реално около 3.5-4МБ/сек). Да не повярваш чак за цена/услуга във Варна...Спектър.нет предлагат и някаква зарибяваща промоция от 100 мегабита за 14лв, но с двугодишен договор. За горната сума ... нямам договори
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X