Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Върши ли работа Телефон 112- май не .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Нищо не става от този телефон на мен ми се налага преди 2 месеца да съобщя за пиян шофиор на пътя 10000 прехвърляния и прочие...Мисля си и другото забелязали ли сте в щатите имат спешна помощ за животни изпаднали в беда,мале може ли да си представите те с колко светлинни години са пред нас!?Кога в нашата страна да чакаме такова нещо,ние с 112 не може да се разберем какво остава за телефон за спещна помощ заживотни изпаднали в беда ахаха направо ме напушва смях нямам думи,добре си беше по отделно а не сега така сичко в едно.

    Коментар


      #17
      Ограбиха пощенски клон в Плевен, полицаи нахлуха погрешка в софийска поща
      Заради обира в Плевен в пощенски клон 92 в столичния кв. "Дружба" преживeли стрес, след като полицаи нахлули там, за да хванат крадците, разказаха от пощата пред Mediapool. Оказало се, че униформените погрешка реагирали на сигнала за грабеж в плевенския кв. "Дружба", подаден минути по-рано на националния спешен телефон 112.На какво се дължи сериозното объркване при предаването на сигнала от диспечерския център към СДВР все още не е ясно. От МВР засега не потвърждават за грешката. От администрацията на телефон 112 обаче признаха и съобщиха, че на служителя, допуснал гафа, ще бъде потърсена дисциплинарна отговорност.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #18
        TIP написа:
        Ограбиха пощенски клон в Плевен, полицаи нахлуха погрешка в софийска поща
        Заради обира в Плевен в пощенски клон 92 в столичния кв. "Дружба" преживeли стрес, след като полицаи нахлули там, за да хванат крадците, разказаха от пощата пред Mediapool. Оказало се, че униформените погрешка реагирали на сигнала за грабеж в плевенския кв. "Дружба", подаден минути по-рано на националния спешен телефон 112.На какво се дължи сериозното объркване при предаването на сигнала от диспечерския център към СДВР все още не е ясно. От МВР засега не потвърждават за грешката. От администрацията на телефон 112 обаче признаха и съобщиха, че на служителя, допуснал гафа, ще бъде потърсена дисциплинарна отговорност.
        Те линейки пращат в друг град хора да спаяват, ти се впечатляваш от стреса заради нещо преходно като парите... Най-смешното в цялата ситуация е, че никой не се изправи толкова години да каже "Да, не работи системата нормално, ще променим всичко!", а всеки гордо се бие в гърдите и казва "Какво искате, има телефон 112 и отсреща вдига човек... Какво не му работи?!"

        Коментар


          #19
          Абе пълна скръб е тука и няма и да се оправи - никога! 1во, че гражданите сме тъпи и не знаем в дадена ситуация как да реагираме и да разговаряме с операторите на 112 за да си бъдем максимално полезни един на друг. 2ро, че операторите на тел. 112 не са достатъчно добре обучени и не могат да окажат никаква спешна помощ по телефона. 3то, че спешните помощи са пълна скръб! Не може в една уж развита държавица с изградена инфраструктура и здравеопазване да трябва в рамките на 48часа да викаш 3 линейки, за да се останови, че на 68 годишна "баба" не и е лошо ами е получила инсулт. Те тея пияници не могат да различат жив от умрял човек, какво остава да помогнат! Моя съвет е - при нужда от спешна помощ - по-добре викнете такси!
          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

          Коментар


            #20
            Имам един въпрос, телефонни номера 150, 160 и 166 функционират ли въобще?

            Коментар


              #21
              Humppa написа:
              Имам един въпрос, телефонни номера 150, 160 и 166 функционират ли въобще?
              Мисля че са се изхитрили и всички са пренасочени към 112. Хората като видяха, че 112 не работи и го заебаха, и започнаха пак да си звънят а старите телефони... и се получава някак по принуда сега - няма искам-неискам. Както писах по-горе - последния път даже не звънях на 112 а директно на 166 и ми вдигнаха с "телефон 112 слушам ......"

              Коментар


                #22
                Един път се прибираме по магистрала Хемус. И едно дупе изпреварваше като на Need For Speed между колите. И един тръгна да го изпреварва в аварийната лента. Обаче за лош късмет един сменява гума ...просто видях удара ... но за щастие се размина. Тоя изпреварващия без да спре намота ляв и мина пред колата която караше в лявата лента. Тя от своя страна наби спирачки и тя ляв, ...изпозавъртяхме се всичките. Цяло чудо е че не се ударихме. И звъня на 112 и и казвам .. опел инсигня ... движи се по Хемус ...на около 20-тина км е преди София. Движи се посока София. Оная започна да ми задава някакви глупави въпроси дали съм щял да стана свидетел ако го спрат на КПП-то да му пишат акт. Викам ставам не само аз, а още 4 човека само от тази кола. След малко ми звъни и вика ... ще ви свържа с колежката от Полицията. И тя ми казва, такава кола по магистрала ТРАКИЯ няма !!! Ама викам тя не се движи по Тракия а по Хемус. Тя вика .. .съобщението от 112 е пред мен .. пише Тракия. Викам .. хубаво .. железни са тия от 112 !!!

                Коментар


                  #23
                  Отстрани е много лесно да се говори .шОфьор на линейка съм към МБАЛ гр.Бургас и всички докторчета и сестри,които са идвали тук на стаж,обучение и прочие казват,че в техните населени места току-така никой не се отзовава на 112.Тук в Бургас съм имал много интересни особенно нощни смени.Впрочем искам само да допълня,че не сме Бърза помощ,ами боклуджийница,клошарница и мерило за кръвно на някои изкукали старици.Няма ден или нощ поне по 20 пъти да не ни викат циганите от Комлука да им мерят кръвно или защото циганина ударил шамар на циганката.Това мили колеги е от вашия джоб и от вашите данъци,ама трябва да ви ги направят *3 за Бърза медицинска помощ за да се усетите,че ние сме само и само БЕЗПЛАТНО ТАКСИ И НИщО ДРУГО. Не ми пука вече за нищо,който и кретен да умира в линейката,защото и без това взимам триста лева,а и механика ни удържа пари на няколко колеги,че сме карали с около 130км/ч и линейките са влезли с нафтата.Мисля много хора знаят,че фелдшерите,не са педиатри и нямат право да преглеждат деца.Децата се карат в спешното и от спешното лекарите звънят и се свързват с доктор-педиатър.Това последното във връзка със случай от миналата ни нощна смяна като се получава сигнал на 112 за дете с температура.Отивам точно за 3.24 сек на адреса въпреки,че бе доста забутан в едни от новите кооперации на к-с Лазур и половин час фелдшера звъни на входната врата,която е заключена и никой не отваря .После влезе в линейката и от служебния телефон набра 112 за да поиска конферентна връзка със центъра.На третото обаждане на 112 вече след около 45 мин излезе сънена жена и каза,че е позадремала и лапето и то спряло да плаче така,че да си заминаваме .В друга връзка пък искам да кажа,че рядко са случаите в домашни условия,в които стават спешни инциденти и ако човек наистина държи на близките си винаги,ще го качи в колата си или такси и ще пристигне МИЛИОН ПЪТИ по-бързо в Спешния център,където така или иначе ще го отведе линейката.АМА ИМА ЕДНО ГОЛЯМО НО тука в смотаната БълХария.Понеже само тук Спешната помощ е безплатна всеки звъни на поразия за щяло и нещяло В Америка,ако извикаш Бърза помощ идва и полиция и пожарна-удоволствието обаче струва около 3000 долара.В Германия мисля,се удържат значителна сума от осигуровките на човека извикал Бърза помощ.Ма тука пак повтарям,нали е безплатно викат ни на пиян клошар...напукал са кат прасе и всичките найлонови торби дет бъркал в казаните и като паднал под една кооперация пръснал всичките "прелести" дето извадил от казаня Съответно мръсна,гадна,знойна сеирджийска бабичка збръчкана живееща в кооперацията звъни на 112 да пратят Бърза помощ не с цел да помогне,а с цел да го махнат по бърже от входа,щото мирише на пикня и повърня от километри .Идваме ние с фелдшера и обикновенно трябва да сваля носилката и с голи ръце да вдигна тая сган мръсна да го кача на носилката после да се напъна зверски да изправя носилката и да го кача в линейката.Пред спешното трябва да сляза от линейката и отново с носилката да го сваля и прехвърля на твърда носилка.Съответно в спешното казват---"НИЕ ТУКА НЕ СМЕ ПРИюТ,СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ,ОТРЕЗВИТЕЛ и още куп дивотии бият му два силни шамара,пиянката се свестява и го пускат по живо по-здраво.Същия е бил случая с автора на темата дето не му се цапат ръчичките въпреки,че му е комшия,ама трябва да дойде винаги някой друг за да свърши елементарна работа.Пак повтарям БЪРЗА ПОМОщ е клошарница и боклукчийница,а не Бърза Помощ като в Белите страни,където служителите са на почит и наистина вземат възнаграждение,което мисля им позволява да си купят поне една дреха в месеца.Защото,аз и колегите ми които нямат служебни дрехи,всичките им дънки панталони,обувки,жилетки и прочие са изцапани с кръв,повърня,РиНгер,йод,гной и тем подобни простотии. Да живее телефон 112,който в България е БЕЗПЛАТЕН и може да се обаждаш за глупости без да ти търсят финансова отговорност,ако СЛУчАЯ НАИСТИНА НЕ Е СПЕшЕН!!! СПЕшЕН СЛУчАЙ Е ПТП с ранени,а не примерно 4 пъти ни викаха една вечер един и същи човек да го обърнем,защото се схванал да спи надясно,после наляво,после по гръб и последния път в 03.45ч като отидохме на 19км от Спешна Помощ и още толкова връщане му изкарах батерията от скапания телефон и я хвърлих Повече не се обади и мисля не утежни Българския честен данъкоплатец с разходи за нафта,амортизация на линейката,заплати на 112,на фелдшери и прочие звена.Все пак да живее БЪЛГАРИНА ПРОСССС,който си мисли,че от неговия джоб не излизат финикийски знаци под формата на данък,но те достигат само за БОНУСИ на върхушката,не и за тези,които наистина работят за здравето и живота на вашите близки.Затова УМИРАЙТЕ на воля-НЕТ чЕЛОВЕК НЕТ ПРОБЛЕМ
                  EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                  Коментар


                    #24
                    Айде да не ми хвалиш Бърза Помощ. Преди години съм в София, така се случи че жената беше във Варна аз сам в квартирата. Поваля ме грип, ама ГРИП. Вдигам 39.9 и почвам да се фокусирам трудно. Опитвам се, ОПИТВАМ СЕ, да набера Бърза Помощ. На няколко пъти по средата припадам, забравям номера, забравям какво е това телефон и какво имам в ръцете. Накрая някак успявам да се свържа, моля ви, казвам, описвам им, пелтеча. Свързват ме с доктора и той ме пита ’На колко години си?’. Казвам му че съм сам, че припадам и едвам се държа, пелтеча адреса. "Колко ти е температурата?". Казвам 39.9, на 28 години съм. "На 28 години? И кфо бе, искаш аз ли да дойда и аз да ти измера температурата мама ти да е*а!". И ми трясна телефона. Толкоз за помощта на Бърза Помощ.Започнах да се опитвам да набера шефа ми, нямаше на кой друг да се обадя. Как съм се свързал с него не знам, не знам и какво съм му казал, но той се метна в колата и тръгна към мене, звънна в частна болница да дойдат при мен. Идва доктора преди шефа ми, свести ме, казва айде с мен в болницата. Закара ме там, направи ми снимка, погледа я и каза охооооо, много тежка пневмония. Ей тука оставаш при нас, ще ти бием инжекции, със спането ще излезе 120лв/ден (това преди 7 години). В това време шефа ми пристига в болницата, каза им да си гледат работата, метна ме на задната седалка и в белодробна поликлиника, през нощта в полунощ. Рушвет на пазача, рушвет на кой ли не, пръскаше пари наляво надясно да се добере до лекар и ме носят двамата с жена му. Накрая ни прие един доктор, огледа снимката дето оня от частната клиника ми беше направил, позасмя се на диагнозата пневмония и каза - ей тези хапчета ще пиеш. Утре ще си по-добре, след 36 часа, ще се чувстваш нормално, но доизпий хапчетата (ремантадин). И така и стана.Аз знам че мен шефа ми ме спаси, но това ли имаш предвид под ’Ние сме Бърза Помощ, спасявайте се сами’?

                    Коментар


                      #25
                      ls1 написа:
                      Айде да не ми хвалиш Бърза Помощ.Аз знам че мен шефа ми ме спаси, но това ли имаш предвид под ’Ние сме Бърза Помощ, спасявайте се сами’?
                      Точно за такива случаи имам предвид,че трябва Бърза помощ,но явно в този момент линейката е била на някой семеен скандал или при някои мангали и оня му е писнало.Бърза помощ никога няма как да я похваля,защото тези пари на борсата безработните вземат повече,но не ни и съкращават,а трябва да напуснеш.Като почнах преди две години стараех се да карам максимално бързо да стигна до адреса,но даже и със пуснати буркани и сирени никой не дава път или ако даде всеки хаотично и рязко спира на платното.Каквото и да е моя си живот и на екипа е доста по-ценен от на когото и да било особенно пак подчертавам за тези "кървави и нищожни" пари. Така,че мрете на воля,защото погребалните агенции и те се натискат пред моргата кой да вземе повече трупове...
                      EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                      Коментар


                        #26
                        На всички ни е ясно, че през повечето време се занимавате с пияници, бездомници, цигани и заплатите са ви мизерни, но в крайна сметка това е човешки живот и след като сте поели сигнала - би трябвало вие да носите отговорност за него! В страните които спомена, може спешния телефон да се заплаща, но ако се случи лекар да откаже помощ без основание или да дойде пиян, (както повечето ти колеги правят) - го грози затвор!Незнам, на мен лично ми е писнало от смешни отпавдание, като пари, лоши условия и нощни смени когато става въпрос за нещо толкова сериозно! След като ти е толкова гадна работата и не вярваш в нея - по добре напусни....
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар


                          #27
                          Вчера до блока запалиха 5 коли, един познат е сигнализирал на 112 и първия въпрос на служителката бил "Какви марки са колите?". Без коментар.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #28
                            Върши ли работа Телефон 112- май не .

                            Колега Itan 75 , разбирам че ти е тежко , но какво може да се очаква друго от такава работа.
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #29
                              Re: Върши ли работа Телефон 112- май не .

                              Румен_Хинчев написа:
                              Колега Itan 75 , разбирам че ти е тежко , но какво може да се очаква друго от такава работа.
                              Поне прилично заплащане.
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар


                                #30
                                Дааааа! 500-600-800 лв. и никакви бонуси!После не били адекватни. Че кой нормален човек с IQ 130 ще се хване на такава работа за тия смешни пари. Те от МЕНСА го издирват, а ти очакваш да вдига телефона.
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X