Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аларма с дистанционно запалване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аларма с дистанционно запалване?

    Колеги, както вече споменах в една друга тема, решил съм да си закупя и монтирам (не сам, разбира се) подобна глезотийка Въпроса е, че не знам какво точно да търся, а ме притесняват и рисковете по изчезването на вече запаления автомобил Явно фабричния имобилайзер ще трябва да се елиминира, за да може алармата да пали без ключ, НО тогава всеки ще може да гепи колата с една по-готина отверка Евентуално ще трябва да търся устройство, което да пали двигателя без да изключва охраната (алармата) на автомобила, докато не се появя аз с дистанционното и не натисна копчето за изключване.Изключването от скорост не ме притеснява и дърпането на ръчна спирачка не е неложително, защото паркирам колата под наклон към тротоар, та няма къде да отиде, ОБАЧЕ опазването на вече запаления автомобил е плашещо Някой ако може да ме посъветва, към какво да се насоча, ще съм много благодарен.Не ми трябват допълнителни екстри, вдигане на стъклата, различни мелодии, говорящи глупости и прочие.....Трябва ми съвсем нормална, НО СИГУРНА аларма към централното заключване с обикновена сирена и дистанционно запалване Благодаря предварително!

    #2
    Хубавите аларми имат защита. Когато запалиш колата с дистанционното тq работи без клуч, но вратите са заклиучени. Ако нqкой рабие колата и q отвори без да си отклиучил с дистанционното колата гасне и започва да пищи. Сущото се случва и ако натиснеш спирачката пез да си слойил клихча. Аз съм сменил 6 коли и на всичките си монтирах такива системи. Сам си ги слагах и не съм имал никакви проблеми. Ако решиш нещо ми пиши и ще ти помогна и с избора и с монтая. Относно колата вероqтноста да q открадна с въпросната аларма е 3 пъти по-малка отколкото без аларма.

    Коментар


      #3
      колега съжалявам, че ще ти ползвам темата, но аз се оглеждам за същото, само че с пейджър, за да ми показва от кой датчик е удъра.Та ако може да ме насочите към марки и модели, че предната вечер се опитаха да крадат Дукатото ми и са разбили патрона за палене, та затова искам и с дистанционно палене да е(за да може евентуално да не правя патрона, за да предотвратя една подобна ситуация).Като немогат да я запалят ще си тръгнат.

      Коментар


        #4
        Лошото е че сульо и пульо няма да знае че алармата сработва. За него ще има запален автомобил без надзор. Чупи стъклото, пък тогава и да сработи алармата си стъкло назад.

        Коментар


          #5
          И волана ще се заключи не е чак толкова страшно. За алармата най - важното е да не отключва автомобила докато е запален, защото някой от китайските работят точно така.
          Fiat Brava 1.8 16V GT

          Коментар


            #6
            Re: Аларма с дистанционно запалване?

            Kuku написа:
            Изключването от скорост не ме притеснява и дърпането на ръчна спирачка не е неложително, защото паркирам колата под наклон към тротоар, та няма къде да отиде, ОБАЧЕ опазването на вече запаления автомобил е плашещо
            И няма ли да те гризе съмнението всеки път преди да палиш че колата случайно може да си я включил на скорост и да омажеш пейзажа около колата.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Колега, срещу скромната цена от 50 лв месечно и резервния ключ ще идвам след предварително обаждане и ще паля колата ти Даже ще съм по надежден от алармата, понеже ще те чакам в нея
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                Ееееееееее, ти пък 50лв. на месец - аз по-добре да пращам жИната за 30 кинта месечно, хем ще я мете, докато дойда Една такава аларма струва около 150 кинта.Точно за някакъв такъв вариант си мислех и аз - двигателя запалва и работи, но реално колата е заключена, датчиците са активни и алармата е включена, т.е. колата е под охрана Скоростите не ме притесняват, защото в повечето случаи алармата пали след задържане на бутона, което веднага ще даде отражение, още преди да е запалила и ще пусна копчето.Остава обаче проблема с "доброжелателите", които ще обърнат внимание, че всяка сутрин тая кола се пали без да има човек в нея. Чупи стъклото, яхва се вътре и колата гасне, след което изфирясва, но аз тръгвам по застрахователи и монтажници.ОЩЕ по-лошото е, че фабричния имобилайзер трябва да бъде елиминиран, т.е. по принцип защитите остават само тези от алармата.... и не знам до колко е сигурно това

                Коментар


                  #9
                  Тия неща дето си ги намислил са най-подходящи за къща с двор (без гараж).
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    ОЩЕ по-лошото е, че фабричния имобилайзер трябва да бъде елиминиран, т.е. по принцип защитите остават само тези от алармата.... и не знам до колко е сигурно това
                    Посъветвай се и със застрахователя си ако ще елиминираш фабричния имобилайзер, защото при евентуална кражба на колата може да те врътнат, че колата не е била обезопасена надлежно и директно да откажат да ти платят.
                    преди - TIPO
                    сега - VOLVO XC60

                    Коментар


                      #11
                      Марката е Viper (или Python)!http://www.directed.com/Products/Default.aspxАвител ги слага масово.Можеш да си я внесеш и само да ти я сложат.Правят го и на коли с ръчни скорости.Отделно че като аларма са много добра марка (имат и версия с пейджър).
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #12
                        Защо не помислиш за автономна печка. Знам че е едни бая пари, но ще ти подгрее и купе и двигател без да го пали. Инвестиция си е, но пък няма да имаш ’студен старт’ на двигателя повече.

                        Коментар


                          #13
                          2-3000лв. за печката! е разхода и е 0.4 до 0.8 литра на час.А Viper с монтажа до 500-600 лв.
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            За печка съм мислил, даже намерих една в Алфа-форума за 440лв. (предполагам 400лв. на живо), но нямам толкова в момента, а ще трябват пари и за монтаж.Освен това нямам никаква аларма на колата и дистанционното на ключа не работи - ръгам всеки ден в ключалката :DСега ще звънна на Любо в Авител да го разпитам....

                            Коментар


                              #15
                              Kuku написа:
                              ОЩЕ по-лошото е, че фабричния имобилайзер трябва да бъде елиминиран, т.е. по принцип защитите остават само тези от алармата.... и не знам до колко е сигурно това
                              Тъкмо, четейки тази тема почти се навих и аз да си потърся и сложа модул за палене на двигателя (алармата ми го позволява) - че сутрин като се кача в колата да е топло... ама след като осъзнах горното, се отказах... По-добре да си оправя подгряването и на шофьорската седалка и с това да приключа

                              Коментар

                              Working...
                              X