Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време е за равносметки всякакви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    За мен 2012 година не беше добра. И малко хубави риби извадих, сравнено с 2011 г., а имах повече излети....Единственото, което беше хубаво в нея са съпругата ми и сина ми. Да са ми живи и здрави!Финансовото ми положение се влоши, приходите същите, но разходите ....Така като гледам 2013 и тя няма да започне обещаващо, дано нещо в професионален план ми се случи към по-добро.Но, да сме живи и здрави, с другото ще се борим някак си.Наздраве!
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #47
      Хм , 2012год. ми хубава си беше. Станах татко на прекрасно дете/ одрал ми е кожата/, Да ми е жив здрав. Оправих всички належащи неща по колата, нямах ПТП -та и станах доста по внимателен шофьор, Семейството ми е живо и здраво. А в края на Декември получих повишение/ за добро или лошо/. Изпълних си годишния план и чакам бонус за което. Съжалявам че нямах много време за приятели, но СОК1, все пак намираше начин да ме измъкне поне за малко и да направим по някой друг риболов.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #48
        Едно сравнение между разходите за гориво на двете семейни коли през 2014 г.:Volvo V40 1.9D (дизел): - Изминати километри - 12097 км.- Заредено гориво (дизел) - 841.97 литра- Стойност на горивото - 2045.72 лв.- Среден разход на гориво - 6.96 литра/100 км.- Цена на 100 км. - 16.91 лв.Opel Astra 1.6 16V (бензин и газ):- Изминати километри - 14674 км.- Заредено гориво - 145.01 литра бензин и 1417.48 литра газ- Стойност на горивото - 1998.69 лв.- Среден разход на гориво - 10.65 литра/100 км.- Цена на 100 км. - 13.62 лв.Статистиката е категорично в полза на бензин+газ спрямо дизел!
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #49
          Равносметка за 2014.За колата: изминати километри около 15 000. При среден разход от 6 на 100 това прави около 2300 лв за гориво + ГТП, ГО, Венета, данък, т.е. още 440 лв. Сменени масла, филтри ремъци, ролки, главина, тампони по окачването, препрограмиран компютър, всичко за около 1500 лв. Почти щях да забравя - 4 броя летни гуми (като на Имортъла) за 460 лв.Равносметка за 2015 - ГТП, ГО, Венета, данък, гориво + маховик, масла и филтри, предно стъкло, накладки + каквото още излезе...За останалото - колкото съм изкарал - всичко е похарчено, спестеното е около половин кило жълти стотинки

          Коментар


            #50
            Моята равносметка . За 1 година - около 10 000 км . Повече лятото изминати километри , сега зимата по -малко . :D

            Коментар


              #51
              Равносметката за мен:- Намерих жената която ме допълва най-накрая. Вече година заедно...живеем заедно...направихме ремонт на апартамент предоставен ни от родата за временно ползване.- Възстанових права във ВУЗ-а и от 8 години насам имам шанс да завърша висшето си.- Купих си Браво JTD 2001 година от колега от Ямбол, който малко ме метна с липсващите косури по колата, но кво да се прави хора сме трябва да се прощава.- Като разходи за гориво от Април тази година до ден днешен по 150 лева на месец грубо или до сега 1350 лева...разходи за поддръжка 78 лева за масло Селениа, 20 лева за преглед и първата вноска по гражданската към 40 лева. Казвам първа понеже имаше гражданска до Октомври от стария собственик. - При първото събиране със приятели по случай откриването на новото ни жилище злобни комшии извикаха полиция заради силен шум от гръмогласни гърла и поради неизпълнение на полицейско разпореждане ме пребраха в полицията, което ме провокира да си наема адвокат и сега обжалваме деянията на тези жалки създания. Ще се стигне и до съд ако трябва. Сега си купих и система за домашно кино поне да знам за какво идва полицията понеже преди това шума беше от източник на звук с мощност 2х3 вата. - Като капак злобния комшия ми надраска и колата пред блока цялата шофьорска врата е надрана, което ме провокира да си купя скрити камери туп химикал но уви сега никой не драска колата, което означава, че скоро полицията няма да ме пребира поради саморазправа породена от своеволията на злобните комшии със средна възраст 85 години.Тва е от мен. Желая ви весло посрещане на новата година !
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #52
                Моята равносметка...хм. Ами при мен винаги е интересно. Няма да изпадам в подробности. Тази година влязох в правия за мен път и към края и разбрах, че човекът до мен не е точния човек. Ще видим догодина какво ще стане. По колата пролетта смених спирачната система и алтернатора. В момента е в бокса( при Стефан ) за съединител. На 56 К километра почнаха грижите, но той се прецака още пролетта в големите наводнения. Малкия е жив, здрав(като махнем сополи и кашлица отвреме на време) , той е голямата ми радост Да сме живи и здрави и весело посрещане на новата и да се надяваме по-добра 2015-та! Наздраве приятели!
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #53
                  Хм, равносметката при мен е следнатаДоста успехи в работата, доста поети рискове но си заслужаваха. Бях се зарекъл че ще ходя редовна за риба и спазих обещанието си. Малкия пораства и е здрав и все по голям дивак. Колата ме слуша и аз се грижа за нея.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #54
                    Равносметката при мен:Добра 2014 година. Всички около мен са живи и здрави. Слава Богу. Иначе през изминаващата година имах душевни терзания и разочарования, които за мое съжаление ще стават повече. Явно ме налегнаха... кризите на "средната възраст". Усетих ги с цялата им мощ след навършените ми през годината четиридесет и пет лета...Вече не обръщам внимание на неща, за които преди съм...живял. Апатията на моменти ме побеждаваше, но все намирах начини да и сепротивопоставям. През тази година обиколих с най-близките си из Северна Европа. Сега чертаем маршрути за нови воаяжи за 2015 година. Само здраве да е. В материален аспект - нищо ново.ПС: По колите съм нямал кой знае, какви грижи. На Бравата тази година смених ангренажния ремък с прилежащите ролки. Закъснях със смяната им, но за изминатите 70 000 км. с тях бяха, като нови. За другата кола купувах гуми.. Да чукна на дърво, но от много време колите не са ми създавали дертове. За новата 2015 смятам да заменя Бравата с нещо по-ново и пак от същия сорт...но понеже още не съм на зор нямам ясна и конкретна визия, с какво точно да я заменя.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #55
                      При мен 2014 беше година на промени.Надявам се - към по-добро.Поне засега така изглежда, с малки изключения.

                      Коментар


                        #56
                        Като цяло ми беше гадна година, още съм на борсата, минах през болница, но за сега сме живи и здрави. Разгеле утре свършва проклетата, дано новата ми е по-добра. Пожелавам на всички живот и здраве през Новата 2015.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #57
                          Бих използвал една хубава чисто българска поговорка - "Ела, зло, че без тебе по-зло".
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #58
                            Поредната ми годишна автомобилна статистика. Отново е в полза на бензин/газ срещу дизел, въпреки че тази година бензин/газ колата започна да създава проблеми, характерни за всяка кола, която е изминала повече от 60-70 000 км. на газ (трудно първо палене; периодично придърпване и неравномерни обороти). Нищо че доцентите по газификация ще ви убеждават в обратно. И така, ето ги числата:

                            Волво В40 2003 г., 1.9 турбо дизел, 115 к.с.: Изминати километри 14 023. Заредено гориво: 910.27 литра, 1758.21 лв. Комбиниран разход: 6.49 литра/100 км. Цена за 100 км.: 12.54 лв.

                            Опел Астра Г 2004 г., 1.6 бензин/газ (ГИ FOBOS), 101 к.с.: Изминати километри 18 092 (при по-неблагоприятни условия). Заредено гориво: 296 литра бензин и 1595 литра газ - общо за 1918.11 лв. Комбиниран разход: 10.45 литра/100 км. Цена за 100 км.: 10.60 лв.

                            П.П. И, разбира се, не е вярно, че с ГИ (скъп, добре настроен) колата гори на газ толкова и върви така, както и на бензин. Така ни убеждават "майсторите", които газифицират колите. Е, това със сигурност е поредният мит!
                            Последна редакция от snake; 02.01.2017, 19:05.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #59
                              Не е много по темата, но да вметна и допълня колегата от горния пост, че моите автомобили не създават такива проблеми, но са със обикновени АГУ и всяка поотделно е минал;а отдавна над 100 000 километра само на газ.

                              Така че...не е в газта проблема, а във вида АГУ или газаджията или и двете

                              Аз такива подробни статистики не си водя, но цифрите са под 10 лв / 100 км.

                              Да не забравяме, че има значение къде се сипва гориво (качество) и на каква цена, защото статистиката в лева нищо не значи. В различните райони цените са различни
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                #60
                                За мен 2016 беше годината на осъществените мечти.
                                Като цяло годината беше много добра към мен, напътувах се из цяла Европа, напочивах се в Гърция, почувствах се жив. Дори срещах разни жени на различни места
                                Кромата се представи повече от добре - минах към 40 хил. км, без никакви проблеми.
                                Дано новата 2017, ако няма толкова положителни неща, поне да е на същото ниво с отрицателните.

                                Коментар

                                Working...
                                X