Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАП-КАТ-НАП..., моля помагайте:)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    НАП-КАТ-НАП..., моля помагайте:)

    :D Здравейте колеги!. От около месец се занимавам с органите на НАП, КАТ и 2-3 банки за един фиш, който ми беше съставен преди около месец. На влизане в едно селце ме засякоха с 13км/ч над ограничението.Всичко протече много културно.Взимам си фиша и като съвестен платец решавам да го платя в 7-дневния срок, по сметка изписана на фиша. Понеже не разполагам с много свободно време реших да платя чрез e-pay- Е оттук стана страшно...По някаква причина плащането е отчетено 2-пъти за едно и също нещо, в рамките на 1 мин. Направих оспорване на транзакцията в банката издател на картата и от там ми потвърдиха и издадоха документ, че в действителност е извършено такова плащане. Извадих си и разпечатки от e-pay-а, заверих ги в банката която ги е наредила и отидох в НАП по местоживеене да си искам надвзетата сума понеже крайния получател на парите е ТД на НАП според сметката на фиша.Така...в районния НАП нямаха никаква информация за това дали дължа нещо, нито дали съм платил нещо.Това повече от 15 дни след плащането...Питам ги как да си получа това, което е надплатено- те ми казаха, че 1-во трябвало да постъпи при тях задължението, да постъпи плащането и тогава да съм търсел разликата...Натириха ме към КАТ.Всичко хубаво...отивам в КАТ- изненада- на гишето, след обяснението чувам отговор от служителката: Ма г-не, ние няма как да знаем Вие имате ли фиш или не и дали сте го платили или не!!!.След като й го показах моя отрязък, тя ме прати да се занимавам с НАП, понеже сметката не била собственост на КАТ, а на републиканския бюджет според нея...Връщам се в НАП и колелото се завърта... Няма постъпил фиш-няма задължение, не виждат и плащане.Говорих с някаква началничка на някакъв отдел в НАП, който уж се занимавал с тия плащания на фишове- пълна трагедия- всяко нейно изречение започваше с "може би" и накрая си "изми" ръцете с КАТ, там да съм питал.Нали се сещате, че не съм хамстер и не ми се върти колело. Та сега същината- Колеги помагайте към кой да се обърна да си искам парите?.Не, че ми е за тия 50лв, вече отдавна съм в преразход от ходене до НАП-КАТ-НАП+ времето, което трябва да доработвам за да докарам часовете месечно.Дразни ме как може да си прехвърлят топката така и как може да има хора, дето ходят на работа само за да им тече стажа, а ние да им плащаме за това.Според мен фиша няма да се отчете в НАП, тъй като там би трябвало да са само неплатените в срок задължения, а моето е платено.От друга страна сметката, по която съм превел парите е на ТД на НАП.Не ми се ходи вече в районния НАП, защото и вчера в разговор по телефона ми казаха, че при тях не фигурира ни задължение, ни плащане срещу мойто ЕГН и познайте къде ме насочиха.

    #2
    Аз имам един измислен фиш за колан от преди повече от година, така и не съм го плащал. Трябвало е да направиш същото. И за да не съм оффтопик, приятел полицай ми каза, че фиша ако не отиде към НАП все едно никога не го е имало.

    Коментар


      #3
      Аз лично не виждам друго решение, освен да повтаряш нарушението докато ти напишат нов фиш за същата сума. Този фиш вече си го предплатил, тъй че си свиркай

      Коментар


        #4
        кола

        Съжалявам да случилото се Това е НАП те само взимат не връщат Никой нищо не знае за какво работи там в повечето случай .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          Аз лично не виждам друго решение, освен да повтаряш нарушението докато ти напишат нов фиш за същата сума. Този фиш вече си го предплатил, тъй че си свиркай
          Това ми мина и на мен през акъла в кръга на шегата.Питай ме сега, ако трябва да плащам фиш дали ще отида на време да го платя...Ще си чакам да ме призоват от НАП като нередовен данъкоплатец и чак тогава, нищо че ще е с лихва.....Тъпото е, че не мога да си позволя да имам задължения към държавата иначе...достатъчно пари ми прибират всеки месец за да седна да се притеснявам за тия 50 лв.

          Коментар


            #6
            Спираш да ходиш и започваш да пишеш до НАП и КАТ. А що не си звъннал веднага на ипей или банката да спрат плащането?
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Колега, нямам идея какво друго да те посъветвам, освен - пари на държавата само кеш на гишето срещу разписка с печат. Иначе по електронен път както сега, иди доказвай какво за какво си внесъл. Проверявай при тях има ли го това задължение и тогава плащай. Остава ти да се надяваш, че ако КАТ пратят фиша ти в НАП, ще ти уважат плащането.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Dido_Lyubenov написа:
                Колега, нямам идея какво друго да те посъветвам, освен - пари на държавата само кеш на гишето срещу разписка с печат. Иначе по електронен път както сега, иди доказвай какво за какво си внесъл. Проверявай при тях има ли го това задължение и тогава плащай. Остава ти да се надяваш, че ако КАТ пратят фиша ти в НАП, ще ти уважат плащането.
                Да бе.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  Спираш да ходиш и започваш да пишеш до НАП и КАТ. А що не си звъннал веднага на ипей или банката да спрат плащането?
                  И аз мисля да пиша молба до НАП, задължително с вход. номер и искане за писмен отговор.Ще им приложа и копия на всички бележки.Не съм звъннал веднага, тъй като на момента не се разбра по нищо.Платих и тръгнах командировка, чак вечерта си проверих историята в он-лайн банкирането. Иначе от e-pay ми казаха, че има опция за сторниране, но в първите минути....Имам документи за нареден и извършен превод от банките, имам фиш и не мисля да ги оставя тия пари там.Каквото е за фиша, не го търся, то си е глоба, но тия пари отгоре ще ги гоня до дупка.Сега, аз тая молба ще я подавам в районния НАП, предполагам трябва да е адресирана до там, не до главната им дирекция, или?.За КАТ нямам идея какво да им пиша?.Те не можели да разберат дали имам фиш или не...(по думите на г-жата дет ме обслужи).И друго се замислям- като не го платиш в 7-дневен срок, фиша става данъчно изискуем от НАП, ами като го платиш в срок кой го прибира?.Те и в двата случая са в една сметка тия пари, как може да отговарят различни институции за тях?!?.

                  Коментар


                    #10
                    НАП-КАТ-НАП..., моля помагайте

                    Туй е работа за Омбудсмана на Републиката по мое скромно мнение .Успех , приятелю !
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #11
                      тц тц тц... имало хора дето си плащат глобите :D :D :D аз лично пари за глоби не давам !!!
                      Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                      Коментар


                        #12
                        За парите от глобите си отговарят НАП, но за да ти вземат тези пари, при тях трябва да е пристигнала информация, колко и за какво дължиш. Тоест от КАТ трябва да са им пратили известие за твоята глоба. Минава време. Скоро не съм плащал фишове (да чукна на дърво), но и преди си беше така. Няма данни от КАТ, няма какво да платиш в НАП. С тези промени в последно време, не е ясно какъв е реда да бъдеш известен, кога е постъпила информацията в НАП, и от кога започва да тече 7-дневния срок. Ситуацията е както с данъка за МПС - не плащаш на касата от 1-ви януари, а чак Март, като решат колко ще е годишния данък, а лихви и т.н.т. започват от края на Май, ако не се лъжа. За актовете ситуацията е друга, тогава чакаш решение, ако е обжалваемо, има срок в който може да обжалваш, а ако не обжалваш, срока за плащане влиза в сила от датата на връчване на наказателното постановление. През това време информацията е постъпила в НАП и си плащаш по банков път. Ама и тогава ходиш до КАТ с въпроса "Излезе ли решение ?" На мен за един акт два пъти ми удължаваха срока, че нали се сещаш, че той замества талона за 1 месец и след това си нередовен без талон или официално вписана по-късна дта с подпис и печат от КАТ.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          кола

                          Аз има да взима 200 лв заради збъркана банкова сметка на града писано е друг град но пак сметката е към НАП и няма връщане.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            НАП на практика не връща пари. За 50 лв. - зАбрави.Когато плащаш някакви данъци обаче - можеш да направиш заявление за прихващане, като представиш бележката за надвнесената сума.Да не се правят на луди - имат бланки за това. Само нещо ми се върти из главата, че при такъв случай правят данъчна ревизия или нещо такова.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              trance4life написа:
                              тц тц тц... имало хора дето си плащат глобите :D :D :D аз лично пари за глоби не давам !!!
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар

                              Working...
                              X