Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИнформираЙте ме за Брава-Браво ТД-100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ИнформираЙте ме за Брава-Браво ТД-100

    Здравейте колеги ! Бих искал да знам как са въпросните автомобили като:обслужване-ценаразход-смесен,градско,дълговъзможни проблеми-недостатъцивървене съпоставено с други маркивозияспирачкиустойчивостздравина на мотора-окачванетои друга информация която може да споделите а аз не съм се сетил да питамСпирам се на ТД-100 само защото се вмества в малкия данък !Благодаря на отзовалите се
    Brava td100 1999г.
    CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
    http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
    Форд Фокус 1.8 Тдди
    http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

    #2
    обслужване-цена - поносимо, последно ми излезе към 300 лева за ремъци масло и филтри.разход-смесен,градско,дълго - зависи колко натискаш газта, при мен малко, щото малко я натискам.възможни проблеми-недостатъци - има, не е като да няма.вървене съпоставено с други марки - ти сериозно ли, много време ще трябва да съпоставям с всички други марки. АКо имаш някоя предвид, това е друго нещо возия - по-добре вози от каруца, но много марки са пред нея. Осещането е субективно и зависи от това дали имаш бъбречни проблеми. спирачки - Има, и на 4те колелаустойчивост - Устойчива е на атмосферни влияния със сигурност - гарантирам. Устойчива е на удар с глава, но зависи от главата. здравина на мотора-окачването - здрави са, не се пукат, като ги чукаш. Но се обзалагам, че ако махнеш антифриза, ще се счупи. Сори, не се сдържах, на такива въпроси, такъв отговор. Иначе - зависи от екземпляра, на който ще попаднеш.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      ele написа:
      обслужване-цена - поносимо, последно ми излезе към 300 лева за ремъци масло и филтри.разход-смесен,градско,дълго - зависи колко натискаш газта, при мен малко, щото малко я натискам.възможни проблеми-недостатъци - има, не е като да няма.вървене съпоставено с други марки - ти сериозно ли, много време ще трябва да съпоставям с всички други марки. АКо имаш някоя предвид, това е друго нещо возия - по-добре вози от каруца, но много марки са пред нея. Осещането е субективно и зависи от това дали имаш бъбречни проблеми. спирачки - Има, и на 4те колелаустойчивост - Устойчива е на атмосферни влияния със сигурност - гарантирам. Устойчива е на удар с глава, но зависи от главата. здравина на мотора-окачването - здрави са, не се пукат, като ги чукаш. Но се обзалагам, че ако махнеш антифриза, ще се счупи. Сори, не се сдържах, на такива въпроси, такъв отговор. Иначе - зависи от екземпляра, на който ще попаднеш.
      Незнам как да ги задам тези въпроси,не съм имал дизел,ще ми е първия.Съпоставено с други масови марки като Голф например
      Brava td100 1999г.
      CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
      http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
      Форд Фокус 1.8 Тдди
      http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

      Коментар


        #4
        ако говориш за голф 3.... фиата е доста по- напред от голфа във всяко едно отношение

        Коментар


          #5
          Мотора е повече от "железен".Понавървява си добре,ако мотора не е проблемен,за сравнение ще ти кажа,че една вечер не наказах а напарво отказах една Ибиза,която със сигутност не е по-малка от 1.4.Разхода на истина колкото настъпиш толкова гори,при мен градско 6,5-7/100,извънхрадско съм стигал до 5,4/100.Возията е малко твърда,но има коли който возят още по твърдо.В завой е адски стъбилна,пробвано не веднъж.Спира доста добре,да не кажа отлично.Минус е че моторите са склонни да кривят глави,по една или друга причина и трябва да се търси читав екземпляр.Друг минус е че гори повече от JTD,върви по-малко от него и не подлежи на мапване.Но пък данъка е значително по-малък.Въпрос на гледна точка.А голям плюс е,че частите са с търпими цени (новите),също плюс е,че ги има път и над път,и части 2-ра ръка бол.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Re: Информираите ме за Брава-Браво ТД-100

            обслужване - казали са тиразход-смесен,градско,дълго - казали са тивъзможни проблеми - ГНП, термостат, носачи, ама всичко е относително, много зависи как е гледана колата. То си е късмет със стара кола все пак.вървене съпоставено с други марки - не мога да кажа, ама ти гарантирам че 100 коня са ти достатъчни за нормално каране. Извънградско 90-110 никакъв проблем, колата се държи добре. По магистралите 140-150 също. возия - по павета и дупки гадно . Иначе на дълъг път, не на магистрала, мен ми харесва бравото как се държи, малко недозавива, ама...спирачки - ако са изправни, трябва да "кове" . Поне при фиат, това е перфектна система.устойчивост - ръжда няма, не става за оффроуд, пластмасите скърцат,...здравина на мотора-окачването - За здравина, мотора по принцип е здрав. Окачването, по-скоро, страдаме от липса на качествени части по окачването за нашите коли. Иначе не е нищо особено като обслужване.Прегледай дизеловия раздел. Поне първите две страници.И още един съвет, за да хванеш ниския данък, можеш да потърсиш и кола с JTD100 двигател. И такъв има. Редки са, ама има .
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Re: Информираите ме за Брава-Браво ТД-100

              nikolce написа:
              обслужване - казали са тиразход-смесен,градско,дълго - казали са тивъзможни проблеми - ГНП, термостат, носачи, ама всичко е относително, много зависи как е гледана колата. То си е късмет със стара кола все пак.вървене съпоставено с други марки - не мога да кажа, ама ти гарантирам че 100 коня са ти достатъчни за нормално каране. Извънградско 90-110 никакъв проблем, колата се държи добре. По магистралите 140-150 също. возия - по павета и дупки гадно . Иначе на дълъг път, не на магистрала, мен ми харесва бравото как се държи, малко недозавива, ама...спирачки - ако са изправни, трябва да "кове" . Поне при фиат, това е перфектна система.устойчивост - ръжда няма, не става за оффроуд, пластмасите скърцат,...здравина на мотора-окачването - За здравина, мотора по принцип е здрав. Окачването, по-скоро, страдаме от липса на качествени части по окачването за нашите коли. Иначе не е нищо особено като обслужване.Прегледай дизеловия раздел. Поне първите две страници.И още един съвет, за да хванеш ниския данък, можеш да потърсиш и кола с JTD100 двигател. И такъв има. Редки са, ама има .
              От всички обяви които съм разгледал не съм видял ЖТД 100...повечето търговци дори не знаят какви са обозначенията на това което продават, за по сигурно в снимките оглеждам това което пише на калника,не,че и това е 100% гаранция.
              Brava td100 1999г.
              CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
              http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
              Форд Фокус 1.8 Тдди
              http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

              Коментар


                #8
                както каза колегата има JTD100 рядко е,както при моя случай и аз съм с ено и шес ама е 90 коня не 103 и данъка ми е 17лв.така към въпросите,на които мога да отговоря.Разхода колегите са прави може да качиш над 10 в града можеш да слезеш до 7-7.5,ЖТД-то гори сравнително по-малко и върви повече въпреки 4-те коня разлика.Предницата казват,че не била здрава и се сменяли носачи всяка година е моята я взех май 2010 година и още не са се разлопали(бяха сменяни,но не знам колко преди да я купя).Возия сравнително твърдичко вози,но е приятно не е като лодка кат минеш през легнал полицай и след 200 метра още да се клати.Вървеж сравнен с други коли,ми от моя гледна точка върви повече от сеат кордоба 1.9тди и астра 1.9тди.Поддръжката е сравнително евтина(по-евтна от на Хонда ) дано ми схвана бъзика заради темата във раздела да си премерим колите :P .Носачите при мен в магазина са 54лв. на PowerDrive добри са,за ангренажен комплект не мога да кажа с точност мога да проверя.Дано да съм бил полезен.
                Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                Коментар


                  #9
                  ivailo rachev написа:
                  както каза колегата има JTD100 рядко е,както при моя случай и аз съм с ено и шес ама е 90 коня не 103 и данъка ми е 17лв.така към въпросите,на които мога да отговоря.Разхода колегите са прави може да качиш над 10 в града можеш да слезеш до 7-7.5,ЖТД-то гори сравнително по-малко и върви повече въпреки 4-те коня разлика.Предницата казват,че не била здрава и се сменяли носачи всяка година е моята я взех май 2010 година и още не са се разлопали(бяха сменяни,но не знам колко преди да я купя).Возия сравнително твърдичко вози,но е приятно не е като лодка кат минеш през легнал полицай и след 200 метра още да се клати.Вървеж сравнен с други коли,ми от моя гледна точка върви повече от сеат кордоба 1.9тди и астра 1.9тди.Поддръжката е сравнително евтина(по-евтна от на Хонда ) дано ми схвана бъзика заради темата във раздела да си премерим колите :P .Носачите при мен в магазина са 54лв. на PowerDrive добри са,за ангренажен комплект не мога да кажа с точност мога да проверя.Дано да съм бил полезен.
                  Всяко мнение ми е полезно! Имат ли катализатор ?А за Хондата,не е скъпа,пример:Нови !фар-45лв.термостат-22лв.външно каре-45лв.
                  Brava td100 1999г.
                  CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
                  http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
                  Форд Фокус 1.8 Тдди
                  http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

                  Коментар


                    #10
                    Re: Информираите ме за Брава-Браво ТД-100

                    besniq30 написа:
                    nikolce написа:
                    обслужване - казали са тиразход-смесен,градско,дълго - казали са тивъзможни проблеми - ГНП, термостат, носачи, ама всичко е относително, много зависи как е гледана колата. То си е късмет със стара кола все пак.вървене съпоставено с други марки - не мога да кажа, ама ти гарантирам че 100 коня са ти достатъчни за нормално каране. Извънградско 90-110 никакъв проблем, колата се държи добре. По магистралите 140-150 също. возия - по павета и дупки гадно . Иначе на дълъг път, не на магистрала, мен ми харесва бравото как се държи, малко недозавива, ама...спирачки - ако са изправни, трябва да "кове" . Поне при фиат, това е перфектна система.устойчивост - ръжда няма, не става за оффроуд, пластмасите скърцат,...здравина на мотора-окачването - За здравина, мотора по принцип е здрав. Окачването, по-скоро, страдаме от липса на качествени части по окачването за нашите коли. Иначе не е нищо особено като обслужване.Прегледай дизеловия раздел. Поне първите две страници.И още един съвет, за да хванеш ниския данък, можеш да потърсиш и кола с JTD100 двигател. И такъв има. Редки са, ама има .
                    От всички обяви които съм разгледал не съм видял ЖТД 100...повечето търговци дори не знаят какви са обозначенията на това което продават, за по сигурно в снимките оглеждам това което пише на калника,не,че и това е 100% гаранция.
                    Моята е ЖТД 100. Преди 4 години автоджамбазина ми я продаваше, като ТД 100, защото човека не знаеше наистина какво продава. По калниците няма да намериш надпис ЖТД 100. Разгледай обявите. Имаше продажба на два-три такива автомобила преди месец. Ако не те притеснява друго трябва да знаеш, че автомобили ( Браво, Брава) с двигател ЖТД 100 се произвеждат от февруари 2001 до декември 2001 г.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Re: Информираите ме за Брава-Браво ТД-100

                      besniq30 написа:
                      От всички обяви които съм разгледал не съм видял ЖТД 100...повечето търговци дори не знаят какви са обозначенията на това което продават, за по сигурно в снимките оглеждам това което пише на калника,не,че и това е 100% гаранция.
                      Ето ти пример за JTD100 -> http://www.mobile.bg/11319729433709426Този също не знае какво продава хем еуро3 норма, хем 105 коня.Виж кората на двигателя:JTD100 -> http://www.mobile.bg/photos/1/big/11...26_8.picJTD105 -> http://www.mobile.bg/photos1/1/big/1...10.picВече знаеш какво да гледаш .
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        да се включа и аз в даването на акъл много смотоно окачване кривене на глава лесно се постига проблем с авансатора вървеж спрямо голф тди 90кс по малко а и голфа носи на сериозни чипове горат по-малко моторите им са много здрави окачването е също мн здраво с по евтини части изобщо по-добрата кола според мен
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          #13
                          nsn написа:
                          да се включа и аз в даването на акъл много смотоно окачване кривене на глава лесно се постига проблем с авансатора вървеж спрямо голф тди 90кс по малко а и голфа носи на сериозни чипове горат по-малко моторите им са много здрави окачването е също мн здраво с по евтини части изобщо по-добрата кола според мен
                          Написал си пълни глупости и то абсолютно неграмотно.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Моя съвет е, ако видите обява за FIAT 1.9 TDi, бягайте надалече :D
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              dikanio написа:
                              Моя съвет е, ако видите обява за FIAT 1.9 TDi, бягайте надалече :D
                              Такива има много,не съм много запознат с Фиат но знам,че означение ТДИ нямат поне въпросните.
                              Brava td100 1999г.
                              CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
                              http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
                              Форд Фокус 1.8 Тдди
                              http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

                              Коментар

                              Working...
                              X