Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкерна гайка

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Анкерна гайка

    Колеги, направих си рампи да си качвам колата за дребни неща на нея. Сега обаче се чудя как да я застопорявам в бетона отдолу- най-добре анкерни болтове и няма мърдтане, обаче там мястото се използва и се ходи по него и стърчащи болтове не са удачни. Затова ми трябва нещо като "анкерна гайка", т.е. да е в самия бетон, така че да не пречи да се ходи да се спъваме и да не раздира гумите на колите като минем. Дайте акъл какво да слагам, мислех за някаква тръбичка и да й направя вътрешна резба, пък ще слагам тапи да пазят, но това е в краен вариант
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Ето едно предложение: Набиваш втулка 50-60 мм и с вътрешно Ф12 в бетона, а на рампата слагаш/заваряваш болт с Ф10. Когато махнеш рампата, втулката няма да пречи на никого.
    Прикачени файлове
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      точно това търся и това ми е идеята с тръба да й навия резба и да я набия в бетона, но ми се иска нещо фабрично /как лис е казва/ и да има някакви перки против измъкване, защото все пак рампите не са идеално и бетона не е идеално равен и като я натисне колата в някой ъгъл мърда и може да бъде измъкната ако е само тръба /мога да я циментирам, но е трудно..../
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Търси в магазините за крепежни елементи.Такива има на няколко места в София .На "Раковска" и "Сливница" .На "Пиротска" около Димитър Петков .Тези са за които се сещам на първо четене.
        MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
        "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
        R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

        Коментар


          #5
          Гугълни набивен анкер.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            Също и "анкер за шпилка" може да го срещнеш някъде. ТУК можеш да го видиш как изглежда. Вътре е с метрична резба.

            Коментар


              #7
              http://www.kirov.net/?cid=948&pid=3333 Това ти трябва,остава да го намериш
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                баш това ми трябва и вече разбрах как се казва. Благодаря на всички, проблема е решен
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X