Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нерационалната кола мечта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нерационалната кола мечта

    Колеги, от доста години тъгувам по един автомобил. Всеки с който съм споделил се хваща за главата и почва да ми обяснява каква огромна грешка ще е да си купя такъв. Разумът ми се съгласява с доводите, но сърцето роптае. И пак вечер сядам да прегледам обявите. И даже не смея да отида да погледна някой, да не би да се окаже че да, наистина и на живо обожавам този автомобил. Не ми се споделя какъв е щото в един глас всички ще ревнете против. Но все пак, имате ли и вие своя нерационален автомобил мечта?Не говорим за ферарита и подобни които човек не може да си позволи. За тях си казваш не мога да го купя и толкоз. Говорим за автомобил който ви е абсолютно достъпен да купите, но...просто има твърде много рационални против, а ви е на сърце.

    #2
    :D :D :D да предположа ли...при мен е така с BMW E30 или E36 minimum 320 идеално за дрифтове но малко хора казват давай това е колата...
    Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

    Коментар


      #3
      Спокойно може да споделиш бляна си. Като гледам писанията в една друга тема няма единодушие по отношение на "емоционалност и рационалност" в избора на даден модел.И друг път съм го писал - колата е като жената - влюбваш се и толкоз. Когато истински се влюбваш не питаш "разбирачите", защото това което за един е "мноо яка мацка", за друг е "мани я тая". И с колите е така - за един - кошник, за друг - каляска. Както казват руснаците: "На вкус и цвет - товарищи нет!"Аз Мареата по рационални причини и доводи на разбирачи не съм я избирал. Купих я с очи, с допир, с цялостно усещане в салона. По случайност бяха две абсолютно еднакви JTD105 на около 100м една от друга. Дадох с 300 лв. повече, но взех тази, която беше в по-добро състояние - това вече беше рационалния избор. От тогава почти три години и над 45 000 км нито за секунда не съжалявам и не обръщам внимание на никакви коментари. От време на време и на мен ми минават идеи и за двуместно кабрио, и за SUV. Няма нищо лошо в мечтите. Иначе къщите, колите, дрехите - всичко щеше да ни е еднакво.Ако, примерно, мечтата ти е тази от снимката колко човека очакваш да кажат, че е удобна и рационална кола? Да не говорим за поддръжката. Но ги произвеждат и продават, и то доста скъпо за кола, която не вози петтима възрастни и две бурета по 100л.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Нерационалната кола мечта

        Искам да си купя огромен кемпер , но се страхувам че ще се появят проблеми със съхранението му пред блока , в който живея.
        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

        Коментар


          #5
          Да, има един автомобил, за който още не съм спрял да мечтая, въпреки че като цяло отзивите за него са, че е проблемен: Renault Laguna Grandtour IIГледах обяви за него, консултирах се и получавах почти само отрицателни мнения, но въпреки това отидох с парите да купя едно такова рено. Е, не го купих. Не пожела да запали, прояви се прословутият проблем "грешка при разпознаване на картата". Хвана ме страх, че няма да успея да стигна до Пазарджик и ще стана за смях да се прибера с нова кола, но не на собствен ход .И все пак, това за мен си остава най-красивото комби (от тези, които са ми по джоба ):
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Румене, в момента на Шуменското плато има кемпер среща, доколкото ми казаха са 20-30 кемпера иди пълни очи. Иначе моя кемпер нищо че е 80ти набор си седи на платен паркинг.

            Коментар


              #7
              snake написа:
              Да, има един автомобил, за който още не съм спрял да мечтая, въпреки че като цяло отзивите за него са, че е проблемен: Renault Laguna Grandtour IIГледах обяви за него, консултирах се и получавах почти само отрицателни мнения, но въпреки това отидох с парите да купя едно такова рено. Е, не го купих. Не пожела да запали, прояви се прословутият проблем "грешка при разпознаване на картата". Хвана ме страх, че няма да успея да стигна до Пазарджик и ще стана за смях да се прибера с нова кола, но не на собствен ход .И все пак, това за мен си остава най-красивото комби (от тези, които са ми по джоба ):
              Тази Лагуна е малко странен случай, реално фабрично предлага много повече екстри от една Либра примерно, а цената и за тия екстри е доста ниска.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                На мен единствената ми мечта по автомобил от много време е една и съща.Само дето едва ли някога ще имам такъв.При мен проблемът е "от джоба". Автомобилът е много рядък и доста стар. Колкото е по-запазен, толкова повече цената му отива към по-големите двуцифрени хилядарки в евро. Намира се и сравнително достъпен, какъвто бих могъл с известен напън да си позволя, но състоянието му за тая цена едва ли ще е задоволително.И да, автомобилът е много нерационален. Доколкото знам, все още в България няма такъв регистриран...Става дума за ето това:Ама ми ходи, нали?

                Коментар


                  #9
                  Всеки си има една такава мечта. Моята е Maserati 3200gt. Няма такъв секси задник . Странното е че преди време (5-6години) цените им бяха доста по-ниски. Имаше мисля Fifth Gear с нея, както казаха - M3 killer .

                  Коментар


                    #10
                    Audi Allroad - просто искам
                    In JTD I believe, in Nm I trust !

                    Коментар


                      #11
                      googo написа:
                      Audi Allroad - просто искам
                      Имам едно в гаража,може да се разберем за него.Ама все лоши отзиви слушам за този мотор 2.5 ТДИ

                      Коментар


                        #12
                        Нямам още 3 Фиата, които да продам, за да си го позволя :D
                        In JTD I believe, in Nm I trust !

                        Коментар


                          #13
                          ама не казваш за каква кола става дума :D аз пък си мечтая за BMW Е21
                          Haters Gonna Hate

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=69668 Точно по темата. Нерационалното е, че трябва да продам кола в добро здраве за почти без пари, и да купя за същата цена кола с 5 години по-стара, неясна епикриза и значително по-скъпа поддръжка. Засега разума надделява, но дали сърце фиатско ще трае :D
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              Аз бленувам по Хонда CRX ...
                              Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                              AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                              Коментар

                              Working...
                              X