Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София-Перник - винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София-Перник - винетка?

    Здравейте,Утре ще ходим до Кладница и не знам дали трябва винетка?
    Браво 1.6 16v 1996
    Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

    #2
    За съжаление ДАЗадължения на водачите на пътни превозни средстваЧл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията;5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната - валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за чужбина - "Зелена карта".(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.

    Коментар


      #3
      Доколкото знам, ако минаваш по магистрала Люлин трябва. А през Владая не...лично аз със смарта минавам и по двете, а той откак сме го купили няма винетка...На нито един от двата пътя не съм видял знак за винетка...? Факт, че и до сега не са сме спирали там със смарта...може би е въпрос на късмет. Но пък имам и други познати от Перник които пътуват към София и са без винетки...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        kiselo написа:
        Доколкото знам, ако минаваш по магистрала Люлин трябва. А през Владая не...лично аз със смарта минавам и по двете, а той откак сме го купили няма винетка...На нито един от двата пътя не съм видял знак за винетка...? Факт, че и до сега не са сме спирали там със смарта...може би е въпрос на късмет. Но пък имам и други познати от Перник които пътуват към София и са без винетки...
        Ми щом няма републикански пътища, значи не трябва, явно общините София и Перник са се слели, дори по пътя през Владая, пък дали така ще пише в евентуален АУАН /което не ти пожелавам да се ти се случи, особено на територията на Перник/ е Божа работа и собствен риск.

        Коментар


          #5
          FEN TEMPRA BG написа:
          kiselo написа:
          Доколкото знам, ако минаваш по магистрала Люлин трябва. А през Владая не...лично аз със смарта минавам и по двете, а той откак сме го купили няма винетка...На нито един от двата пътя не съм видял знак за винетка...? Факт, че и до сега не са сме спирали там със смарта...може би е въпрос на късмет. Но пък имам и други познати от Перник които пътуват към София и са без винетки...
          Ми щом няма републикански пътища, значи не трябва, явно общините София и Перник са се слели, дори по пътя през Владая, пък дали така ще пише в евентуален АУАН /което не ти пожелавам да се ти се случи, особено на територията на Перник/ е Божа работа и собствен риск.
          http://www.rvs.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Ite mid=6Тук не го намерих пътя...незнам дали греша, но...ако има някой по-начетен нека потвърди...ПС. Намерих го...6 Е - 871 и Е - 773 Граница Македония-Гърляно - Кюстендил -Радомир-Перник-София - Долни Богров - Пирдоп - Розино - Карлово -Калофер- Казанлък- Сливен-Лозенец-Карнобат-Бургас Трябва ти винетка!!!
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Ето го, точно в този списък: 1 E-79 Граница Румъния - Ферибот Видин - Видин - Димово -Ружинци - Белотинци - Монтана - Враца - Мездра - Ботевград-Горни Богров - София - Даскалово - Дупница - Благоевград -Симитли - Кресна - Кулата - граница Гърция

            Коментар


              #7
              За 10 километра има-няма...Чудя се защо няма винитеки за 1 ден за леки авотомобили?
              Браво 1.6 16v 1996
              Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

              Коментар


                #8
                Има табела за винетка преди Владая точно.
                Fiat Brava 1.4 12V

                Коментар

                Working...
                X