Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за пералня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за пералня

    Явно тази седмица ми е тръгнало с тоците. Та, пералня Miele, проблема - като поработи, предполагам и загрее, гасне. Днес свалих платката с бутоните. При проверка с мултицет, копчето за вкл/изкл не винаги работеше. Имаше окисления по споиките межди копчетата/ ключетата и платката. Запоих ги наново, проверка с мултицета всико е точно. Пуснах я пак поработи 30 мин. и пак изключи. Не съм никак вещ с пералните, та всякакви предложения, ще са от полза.

    #2
    Перална

    Да не да товари нещо Да има и нещо друго подобен проблемМиеле е Мерцедеса на пералните.не би трябвало да прави големи проблеми
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: Перална

      kluchar написа:
      Да не да товари нещо Да има и нещо друго подобен проблемМиеле е Мерцедеса на пералните.не би трябвало да прави големи проблеми
      Нека разберем първо възрастта на този "мерцедес" и после да съдим, прави ли проблеми или не. (смея се истерично)Според мен при корозирали връзки, и намалена токопроводимост, прегряването е напълно възможно.Но аз по скоро мисля, че може и да е заминал електромотора и да товари захранващия кабел, повечко. (лекичнко се усмихвам, почти загадъчно) (отпивам глътка биричка).
      ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

      Коментар


        #4
        Някой като каже : Това е Мерцедеса на еди какво... и направо се спуквам от смях!!!У нас вече 4 години работи през ден пералня Уърпул и няма никакви ядове!Да чукна на дърво!Така че такива изказвания са ми много смешни...А дали пере добре...Хмм ,щом не се обръщат по мен да ми се смеят ,значи пере...Дали е шумна...Ами работи през нощта и си спя дори при центрофуга...За Мерцедесите на пералните ,не знам колко струват ,за нашата броихме около 700 лева ,а не беше най-скъпия Уърпул...Не се заяждам ,ама ми стана някак си смешно... Към колегата ,автор на темата ,по-добре викни някой да я види ,ако е в гаранция...Ако не е ,пак викни някой ,който се занимава с това нещо...Дори и да разбираш от електроника...Поздрави!
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Без значение дали е Мерцедес или не всеки с мнението си. Мотора не се товари, как съм разбрал няма значение. Пералнята не е първа младост, работи безпроблемно повече от 7 години, до онзи ден. Засега мнението ми е , че заради лошите контакти е нагорял бутона. Самата платка не работи на 220в , а на 24в. Обаче годините си казват думата. Хора придържайте се към темата, не към марката коя, как и защо.

          Коментар


            #6
            Според мен, след като казваш, че бутона за включване не винаги работи, предполагам, че от времето пластинките в него са се "изморили" отпуснали са се и като се нагреят малко съвсем се разхлабват и се губи контакта. Имах подобен проблем с Индезит. Ако можеш да разглобиш бутона, изкриви нужната пластина в правилна посока и надявам се всичко ще се оправи.

            Коментар


              #7
              Не си писал дали се включва отново след като изключи.По начина на поведение ми идва на ум само едно - някоя защита задейстно неправилно. Може нещо да си е променило параметрите и да сработва неправилно.Свали всички платки и ги огледай внимателно.
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #8
                Пусни я със студена вода, така ще разбереш дали грее, или проблема е в управлението. Според мен е второтоOfftopicКазва се "Миле", а не Миеле, както, предполагам, не казвате "Сиеменс"

                Коментар


                  #9
                  tomny написа:
                  Казва се "Миле", а не Миеле, както, предполагам, не казвате "Сиеменс"
                  Да, прав си, но с малко по-дълго "и" като произнасяне. И ударението е на "и"-то също, разбира се.Говоря за правилното произнасяне на немски.

                  Коментар


                    #10
                    пералня

                    На българскти е Миеле поне така е и сервиза завси модели и годината по новите имат едни диоди да мигат -все едно диагностика и може да се види къв е проблема
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Значи проблема е следният. работи 30мин. и изключва. След като се изчака 10-15 мин. пак може да работи 30мин. Това за студената вода ми го препоръча и един колега, ако има защита за нагревателя. Друго което ми споменаха е "гъбата" за пълен казан. Може да са се уморили пластините и там. След малко запретвам ръкави и първо ще погледна платката с бутоните.

                      Коментар


                        #12
                        Въпрос за пералня

                        tomny написа:
                        Пусни я със студена вода, така ще разбереш дали грее, или проблема е в управлението. Според мен е второтоOfftopicКазва се "Миле", а не Миеле, както, предполагам, не казвате "Сиеменс"
                        Още повече , че трябва да се произнася ,, Зименс ’’ ...
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Ако случайно има електролитни кондензатори..... може и те да правят мизерия.

                          Коментар

                          Working...
                          X