Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВЪПРОС за ситуация с обратен завой на път с 2 платна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Аз имам питане към некои лица тука: ОТКОГА СВЕТОФАРА УКАЗВА ПОСОКА НА ДВИЖЕНИЕ!?!??! Той единствено ти показва в коя посока можеш да завиеш.Велики глупости - задължителна посока на движение може да ти укаже единствено и само знак.А обратният завой СЕ ЗАБРАНЯВА, а НЕ СЕ РАЗРЕШАВА.

    Коментар


      #62
      Пишеш глупости, естествено, че указва посока! EDIT:На този светофар ще завиеш ли наляво?
      Прикачени файлове

      Коментар


        #63
        Immortal написа:
        tomny написа:
        Не ми се рови в момента, но помня, че ако има отделна секция за ляв завой, обратния е забранен. Ако е един светофар за направо и наляво, няма проблем, стига, разбира се, да няма забранителен знак.
        Ай порови, щото говориш глупости.По-горе са ти цитирали закона: Чл. 39. Завиването в обратна посока е забранено на пешеходна пътека, железопътен прелез, мост, надлез, в тунел, в подлез, при ограничена видимост или при намалена видимост под 50 метра.
        Не пише глупусти, точно така е. Соред закона както знаете най-голяма сила има светлинната сигнализация. Ако светофата е със стрелка, от лентата в която си можеш да се движеш само в посоките обозначени на светофара. Ако светофара е без стрелки движенето е разрешено във всички посоки. Всичко друго за знаци, мантинели и т.н. не е вярно, освен ако нямаш специлно поставен знак че е забранено извършването на обратен завой.Като допънение има много парадокси. Поне тук в Бургас веднъж имаш есетофар указващ посока, а зад него такъв без и незнаеш каква да я вършиш ...
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #64
          tomny написа:
          Пишеш глупости, естествено, че указва посока! EDIT:На този светофар ще завиеш ли наляво?
          Точно така. Само нямам спомен ако имаш стрелка надясно, дали може да се прави обратен, или трябва да е без стрелки, но ще потърся. До колкото си спомям не може.
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #65
            Ако няма стрелки - може, ако има - следваш стрелките. Баси, някакви пишман шофьори, които не знаят закона, ми пишат тук с главни букви.Ами и аз мога: ПАСАРЕЛА, НАУЧИ ЗДП И ТОГАВА ВРЯКАЙ. Не знам колко пъти го обясних в тази тема, намерих ви и въпрос от листовка, ама вие не, та не.Човек да го е страх да излезе на пътя!П.С.В София, булеварда от Студентски град към Младост, светофарът е със секции за ляво и дясно. На стълба има знак, указващ, че може да се направи обратен завой. Ако го няма знака, не може.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #66
              Re: ВЪПРОС за ситуация с обратен завой на път с 2 платна?

              Immortal написа:
              jorko написа:
              ... лента за ляв завой - ляв завой, лента за десен- десен, лента за направо- направо... аналогично и за светофара ... Всяко отклонение си е нарушение, а обратният завой е частен случай
              Някой някъде виждал ли е лента за обратен завой? Само питам.
              Във Варна направиха на едно от кръстовищата СПЕЦИАЛНА лента за обратен завой. Щото иначе там посмъртно не можеш се изниза... Ама нали трябва да сме вездесъщи. И на светофар с ЛЯВА секция (зелена, не бяла допълнителна) нямаш право на обратен завой, щото явно има от другата страна такъв на който ще пречиш... Това не пречи на олигофрените да нарушават тази забрана...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #67
                където не е забранено- значи може освен на прелез мост и т.н нормалните местоположения.., на светофар с лява секция обрания завой е забранен;

                Коментар

                Working...
                X