Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щори за задно стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щори за задно стъкло

    При по-скъпите автомобили на задното стъко има вградена щора (обикновенно от две части) която се вдига и спуска като трансперант. Някой има ли идея дали мога да си купя отнякъде за Брава-та?
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Mи аз не знам на Brava-та да се слагат такива неща фабрично...по тоя повод можеш да провериш в Автомания...за друг магазин дето да продават такива щуротиики не се сещам сега... :P
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      щори

      Имам и Ситроен там има заводски щори на задното стъкло към кораата има специално място и не пречи.Незнам ти също можеш да си сложиш, но трябва да се малко побългари ако не е оригинална .
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Един приятел отнесе глоба за задна щора. Препоръчвам ти да не си слагаш, държи се на това и се глобява.
        1997 Brava 1.6, 16V

        Коментар


          #5
          Crash73 написа:
          Един приятел отнесе глоба за задна щора. Препоръчвам ти да не си слагаш, държи се на това и се глобява.
          Глобява се? Аз и на Дедрата преди имах фабрична щора, и сега на Капата имам щора. Нито веднъж за толкова време не съм имал никакви проблеми с катаджии по този въпрос. Нито веднъж даже и дума не е ставало, че има някакви забрани.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            Да, каза че са му писали фиш за 10-15 лева заради задната щора. Като полицаят му е обяснил че може да има щори само на страничните задни стъкла, и то само ако има странични огледала. Не знам дали се е допитал до правилника...
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар


              #7
              Crash73 написа:
              Да, каза че са му писали фиш за 10-15 лева заради задната щора. Като полицаят му е обяснил че може да има щори само на страничните задни стъкла, и то само ако има странични огледала. Не знам дали се е допитал до правилника...
              Много правилно. Изрично го пише в правилника...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Ако полицая те е спрял, щото има да изкарва "надник", дали ще се заяде за щора, или за друго е без значение. Просто вече стана много топло и щорите са начин поне малко да смекчиш влиянието на слънцето върху колата и возещите се в нея. В Практикер и Мс Бриколаж има щори PROFEX само че най-малкия размер е 2х45, което е много, ако се вземе предвид факта, че между двете щори трябва да се остави около 10см за видимост на огледалот за задно виждане
                Брава 1.6 16V ELX
                Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                Коментар


                  #9
                  ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА написа:
                  Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10
                    ivo написа:
                    ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА написа:
                    Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
                    Какви пердета колега? Щорите за които говоря са полупрозрачни, не си ли обръщал внимание? Мисля, че ролката върху която се навиват е разположена, отдолу по кората и нагоре излиза само тази полупрозрачна материя и водачите за нея.
                    Брава 1.6 16V ELX
                    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                    Коментар


                      #11
                      bright написа:
                      ivo написа:
                      ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА написа:
                      Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
                      Какви пердета колега? Щорите за които говоря са полупрозрачни, не си ли обръщал внимание? Мисля, че ролката върху която се навиват е разположена, отдолу по кората и нагоре излиза само тази полупрозрачна материя и водачите за нея.
                      ВСЕ ТАЯ КАКВА Е МАТЕРИЯТА!!!...не се хващайте за думата. Пише го в правилника, значи е забранено и при желание катаджията може да се заяде...
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Re: щори за задно стъкло

                        bright написа:
                        При по-скъпите автомобили на задното стъко има вградена щора (обикновенно от 2части) която се вдига и спуска като трансперант. Някой има ли идея дали мога да си купя отнякъде за Брава-та?
                        В Русе на пазара /магазинчетата на арабите/ има всякакви размери и форми - цени от 5 до 20 лв. Заповядай на гостии и ще си избереш ... А до другиия ми пост просто цитирах ППЗДП .... не съм вииновен, че законотворците така са го напиисали.
                        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                        Коментар


                          #13
                          Веднъж и на мен ми се заядоха за щорите - защо съм ги ПОСТАВИЛ... Казах им да се обърнат към производителите на автомобила и се размина (глобиха ме за друго де)...направиха си надницата

                          Коментар


                            #14
                            От една година си карам с щора и досега не съм имал проблеми-извън градско винаги я свалям.Иначе на мен за Пунтото ми трябваше трапецовидна и много трудно намерих подходяща.В крайна сметка си взех от илиянци Провери там със сигурност ще има -по 10 лв някаде.
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Re: щори за задно стъкло

                              bright написа:
                              При по-скъпите автомобили на задното стъко има вградена щора (обикновенно от 2части) която се вдига и спуска като трансперант. Някой има ли идея дали мога да си купя отнякъде за Брава-та?
                              Непозволена реклама
                              Модераторски екип на fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X