Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиране на МПС от движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спиране на МПС от движение

    Колеги, получих писма от Гаранционният фонд. Искат да платя ГО на колата и мотора от подписа, които продавам. Не съм ги карал от година и нещо. За тази година не е плащан данък за тях. Предпочитам да ги спра от движение, вместо да плащам ГО, като вариант на разсрочено, и да внеса само първата вноска. Но пък тогава не се знае кога ще пристигнат следващите писма.Лека форма на законен държавен рекет...Да видим някой минавал ли е през тази процедура?

    #2
    Ето една разисквана тема по въпроса, колега http://clubalfaromeo.com/forum/showt...8027Иначе що за глупост е това Да плащаш за нещо , което не ползваш ...
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    Коментар


      #3
      Източва се народа, колега, един вид да го духат бедните, замразяваме заплати и пенсии до 2013, но същевременно не забравяме да вдигаме цените на абсолютно всичко...

      Коментар


        #4
        Welcome to Absurdistan ...и как аджеба старата кола на баща ми ще причини вреда на трети и пети лица след като е запряна в гаража без акумулатор?
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Писмото е с дата на изпращане 29-ти март. Аз го получавам днес, 27-ми април. Срокът е 14 дена. т.е. каквото е трябвало да направя, е трябвало да го направя до 12-ти април... Дали вече съм санкциониран и глобата пътува към мен?

          Коментар


            #6
            с тези простотии никой не може да те глоби, доколкото съм чел аз. признавам,ч е не съм навлизал в темата, ама да ме глобят, че нямам застраховка няма как да стане, може колата ми да е блъсната и да й се прави ремонт 6 месеца, казвай им да го ....
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              При спиране от движение продължаваш да дължиш данък. За да не го плащаш трябва да ги бракуваш.За ГО какво намерих:КОДЕКС ЗА ЗАСТРАХОВАНЕТОЧаст пета.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗАСТРАХОВАНЕГлава двадесет и трета.ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯВидове задължителни застраховкиЧл. 249. Задължителни застраховки са:1. "Гражданска отговорност" на автомобилистите по раздел II, буква "А", т. 10.1 от приложение № 1, наричана по-нататък "задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите";Задължение за сключване на договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилиститеЧл. 259. (1) Договор за застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е длъжно да сключи всяко лице, което:1. притежава моторно превозно средство, което е регистрирано на територията на Република България и не е било спряно от движение;http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135514184
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                Да правят вятър с уста, и да пращат колкото си искат писма.........
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  ФЕРАРИСТ написа:
                  Да правят вятър с уста, и да пращат колкото си искат писма.........
                  Точно така няма да плащам за резервната гума на колата ми от 2005 година ,че не била бракувана.Пробват засега.Следващия протест трябва да блокира цяла България то не би доене ама чудо.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Ми да, ние сме си виновни, у секи авто форум има поне 2-3 теми за тия дето получили няква такава "покана" и си мислят че ако не изкозируват и ще земат да ги разстрелят......Като цяло аз съм доста учуден че българина който е принуден да стане изпечен кръшкач, е доста стреснат от такива писъмца......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Re: Спиране на МПС от движение

                      Humppa написа:
                      Колеги, получих писма от Гаранционният фонд. Искат да платя ГО на колата и мотора от подписа, които продавам. Не съм ги карал от година и нещо. За тази година не е плащан данък за тях. Предпочитам да ги спра от движение, вместо да плащам ГО, като вариант на разсрочено, и да внеса само първата вноска. Но пък тогава не се знае кога ще пристигнат следващите писма.Лека форма на законен държавен рекет...Да видим някой минавал ли е през тази процедура?
                      Тия законни рекетьори напоследък са се раздвижили.Четох такова писмо и си умрях от смях. Общо взето - плашат гаргите.Дип че е твърда хартията - бих си обърсал дирника с таквоз нещо символично.Или с други думи - хвърли го в коша.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        Незнам каква е цялата работа, но и аз чух преди около месец за тия писма и побързах да си направя гражданска, макар че ми изтече началото на март, новата ми е от началото на април, демек съм спестил 1 месец без гражданска, като колата не съм я карал почти цяла зима, само по едно профилактично припалване на седмица да раздвижим карантията Какво разбрах аз след разпитване тук там. Гражданската била задължителна и ако не я платиш трябвало да си спреш колата от движение, ако не я спреш ти идва писъмце и някъде четох, че глобите били м/у 400-600лв. ??? за тия пари си направих гражданска, каско и преглед минах.Сега спя по спокойно, защото човек с тая държава ако тръгне да се занимава е ясно на къде ще отидат нещата, поне сега си карам и колата, а не ми стои в гаража. В крайна сметка човек сам си преценява какво да прави и дали да плаща, данъци, граждански и още куп задължителни идиотщини целящи да му смъкнат дрехите от гърба, но предпочитам всичко да ми е в ред, защото ако дойдат глобите, после ще дойдат и лихвите и ще ме върнат в първи клас.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Humppa написа:
                          Писмото е с дата на изпращане 29-ти март. Аз го получавам днес, 27-ми април. Срокът е 14 дена. т.е. каквото е трябвало да направя, е трябвало да го направя до 12-ти април... Дали вече съм санкциониран и глобата пътува към мен?
                          Просто тези другари разчитат на наивността и страхливостта на българина.Първо. Писмото е пуснато в пощата. Ами ако си от село и нямаш пощенска кутия, ще го боднат някъде на оградата и вятъра го отвял.Второ. Тези от гаранционния фонд нямат никакви правомощия да глобяват и ще се опитат да го прехвърлят на КАТ. Че те в КАТ не могат да си съберат парите от актове за други нарушения, та ще тръгнат да глобяват и за ГО.Трето. Глоба се налага с връчено наказателно постановление, след като е дадена възможност за обжалване.И четвърто. Темата е за спиране от движение. До колкото знам занасят се документите в КАТ и евентуално номерата, но трябва да се пита на място.
                          Fiat Punto 1,1- 1996г.
                          газ-бензин , "Lovato"

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря на всички отзовали се!Проблемът е следният. От скоро сме съкратени със съпругата и нямаме никакви доходи, освен едно обезщетение от борсата. Та за това и 30 стотинки да ме глобят пак са ми много...Не искам да бракувам МПС-та, а само да ги спра от движение. Но при това положение пак ми остават данъци

                            Коментар

                            Working...
                            X