Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да почистим България за един ден!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да почистим България за един ден!

    Гледам напоследък, че тук се занимавате, с какви ли не щуротии, а градивните идеи и теми ги е хванала липсата. Довечера се наспете добре и утре сутрин с кафето (можете да направите и за съседите си) излезте навън и почистете района, в който живеете. Няма да е срамно да посъберете малко боклук, по-тъпо ще е да седите зад прозореца и да се присмивате на инициативните си съседи!Да почистим България за един ден! Можем!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Re: Да почистим България за един ден!

    Vladim написа:
    Гледам напоследък, че тук се занимавате, с какви ли не щуротии, а градивните идеи и теми ги е хванала липсата. Довечера се наспете добре и утре сутрин с кафето (можете да направите и за съседите си) излезте навън и почистете района, в който живеете. Няма да е срамно да посъберете малко боклук, по-тъпо ще е да седите зад прозореца и да се присмивате на инициативните си съседи!Да почистим България за един ден! Можем!
    Не можем, но инициативата е добра.Тя е като тези със сибирането на смси, за болни хора.Демонстрация на тотална управленска немощ, и тотално не работещи контролни органи, за която трябва да платят обикновените хора.Съмнявам се някой политик или бизнесмен виладжия, меткал строителни отпадъци в реката да излезе да чисти, те са заети да инвестират и да правят бизнес. И все пак подкрепям и лично аз ще изляза.
    ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

    Коментар


      #3
      А аз не.

      Коментар


        #4
        И аз няма да изляза да чистя боклука на другите.Достатъчно дълго съм живял извън България за да се науча къде да си изхвърлям отпадаците.Който е хвърлял боклуци по земята да си ги чисти.Лошото е,че точно тези дето са хвърляли няма да отидат да чистат.А и колкото и да чистите никога няма да е чисто.Защото българина си изхвърля боклуците където му падне,и то съвсем несъзнателно.За него това е съвсем нормално,той така е свикнал,понеже никой не го е учил когато е трябвало.

        Коментар


          #5
          Re: Да почистим България за един ден!

          Vladim написа:
          Да почистим България за един ден! Можем!
          Много измет бе брат.Това става само с революция.
          Fiat Punto 1,1- 1996г.
          газ-бензин , "Lovato"

          Коментар


            #6
            И аз ще изляза, даже съм залепил логото на инициативата във входа! Незнам дали за един ден ще изчистим цяла България или София, ама около нашия блок със сигурност! Ставам сутринта и пеша на долу по стълбите и звъня на всяка врата!
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #7
              На Ленински съботник отиват нещата.Аз ще си върша служебните ангажименти и ще си почистя работното място.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                След тая спонтанна инициатива - да изчистим за един ден - ще се върнем към нормалното ни перманентно състояние: "Да изхвърлим колкото се може повече боклук за по-кратко време където ни падне".То да чистиш, ама след това да се пази, а като знам, че след седмица положението ще е същото?!?А и какво се предполага че правят общинските фирми "Чистота" ?!?За какво им се плаща?Въпросите са много. Въпреки това аз миналата седмица изчистих прилежащата част от улицата покрай нас. (В Ямбол инициативате беше обявена за 02.04). Всъщност всеки чисти пред двора си по нашата улица и общо взето си е чисто. Нямаме нужда от подобни кампании...

                Коментар


                  #9
                  Лозунга трябваше да бъде "Плати данъците - почисти сам!" Да ме прощавате, колеги, ама аз даже смятам да изцапам малко пред гаража.....

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Лозунга трябваше да бъде "Плати данъците - почисти сам!"
                    за жалост колега тук си много прав. имам много курсови работи за правене и незнам дали ще ми остане време да се включа
                    Fiat Bravo SX 1.4 12V

                    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                    Коментар


                      #11
                      И аз не цапам, и като си изям вафлата на си хвърлям обелката, където ми падне, а си я слагам в джоба докато намеря кошче. За това, че сме мърлява нация сме си виновни ние, а това че сравнявате инициативата с Ленински съботник ми говори, че за 20 години нещата не са се променили. Убеден съм, че повечето от вас, които веднага казаха НЕ си хвърлят фаса, където им попадне без да си дават сметка, какво точно вършат. В крайна сметка всичко е въпрос на възпитание и култура. Нагледал съм се на липсата им, както в града така и по села, и вилни зони. Не виждам, какво ще ми попречи да излезна и почистя мястото пред КОЕТО ЖИВЕЯ, в крайна сметка. Въпрос на гледна точка... някои предпочитат да си живеят в кочина и да мрънкат, че държавата не прави нищо за благополучието им. Сори, ама аз не съм от тази група!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Аз до сега плащах на едно минаващо цигане-един натъпкан чувал с боклук-храна за два-три лева,пари на ръка-не.Но за неделя съм навил и няколко съседи и те ще слязат-с чувал и ръкавици, не е кой знае какъв ангажимент или отнемане на ,,безценно,, лично време.И едва ли е по-пропиляно от безцелно ,,лафене,,.Поне ще остане нещо на ,,ачика,,както казваше баба ми лека и пръст.
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар


                          #13
                          Тази тема ме подсеща за това какво се случва, когато човек влезе в болница. Хем си плаща здравните осигуровки, хем си плаща в болницата. Та и в този случай, хем си плащаш данъците (сгради и смет), хем чистиш.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #14
                            nikolovvd написа:
                            Тази тема ме подсеща за това какво се случва, когато човек влезе в болница. Хем си плаща здравните осигуровки, хем си плаща в болницата. Та и в този случай, хем си плащаш данъците (сгради и смет), хем чистиш.
                            Тази тема за съжаление не среща особена подкрепа. Спомням си някога бях пуснал анкета, кой къде си изхвърля фаса и разбираемо тези, които го правят на улицата бяха не малко. А иначе е хубаво, че продължаваме да си мрънкаме! Плащаме данъци (така смет) и си чистим, купуваме винетки и си караме по надупчени пътища, това е положението не го ли разбрахте? Или се взимайте в ръце, или Терминал 2! И поне, като не почиствате около домовете си гледайте да не цапате Господа чакащи да ви оправят! :D
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Да почистим България за един ден!

                              Аз пък съм раздвоен . Редовно слизам да правя уборки , мета асансьора и чистя цялата обща тераса .Обаче взе да ми писва да събирам боклуците . Ако излезе днес някой ще сляза , ама иначе - не.Апропо в Разград женичките от фирмата за чистота редовно правят уборки и те.
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X