Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?

    Колеги, сега забелязах, че на 11.11.2010 е изтекъл срока на валидност, на задграничния ми паспорт. Има ли някакви глоби и в какви размери са? Чувал съм, че трябвало да се върне в срок от три месеца, от дата на изтичане, но незнам след това закъснение имали някакви наказания?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    #2
    От кога се каня и аз да пусна подобна тема.Моят паспорт е изваден 1996г. използван е един път и от 98-а не знам къде е и какво се случва с него. Ако сега искам да напусна страната какво трябва да направя и какви ще са санкциите за безхаберието ми.Коста, извинявай, че ти ’цапам’ темата!
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      #3
      Re: Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?

      kosta написа:
      Колеги, сега забелязах, че на 11.11.2010 е изтекъл срока на валидност, на задграничния ми паспорт. Има ли някакви глоби и в какви размери са? Чувал съм, че трябвало да се върне в срок от три месеца, от дата на изтичане, но незнам след това закъснение имали някакви наказания?
      Има глоби, между 30-100 лева, НО мисля, че има давностен срок една година, абе някаква тъпотия е голяма.Отиди и кажи, че ти е бил откраднат, и чак сега си разбрал.
      ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

      Коментар


        #4
        колега и аз съм в подобно положение моя е изтекал през 05.2010 когато питах ми казаха че имало срок до 6 месеца за връщане в противен случай щели да ме глобят от 20 до 50 лева

        Коментар


          #5
          Като си сменях документите миналата година им върнах стария паспорт, който беше изтекъл преди 1-2 години и никой не споменавал за глоби или нещо подобно.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            МВР глобява за невърнат паспорт и след месецЗакон и правилник си противоречат за сроковете, но независимо един от друг предвиждат санкцииДЕСИСЛАВА ДИМИТРОВААко валидността на международния ви паспорт изтича и искате да си извадите нов, трябва да направите това до месец, защото в противен случай подлежите на глоба. За това предупреди шефът на направление "Български документи за самоличност" Евгени Йорданов. Неотдавна "Сега" съобщи, че след изтичане на паспорта, той трябва да бъде върнат в срок от три месеца, тъй като след това се налага парична санкция. Проверка обаче установи, че има два нормативни акта, които си противоречат и предвиждат и двете глоби едновременно. И в двата случая те са в размер от 20 до 150 лева.Според Закона за българските документи за самоличност се налага санкция три месеца след края на валидността на паспорта. Оказва се, че има и специален правилник за издаване на документите за самоличност, който действа отделно от закона. Според него, ако човек подаде заявление за нов паспорт повече от месец след изтичане на стария, го глобяват, независимо от вписания в закона тримесечен срок."За съжаление не можем да не се съобразим с нормативните изисквания и трябва да налагаме глоби в такива случаи. Единственото, което можем да направим и го правим, е да постановяваме най-ниската санкция - 20 лв.", призна Евгени Йорданов. Срокът на международните паспорти на голяма част от българите изтича, тъй като те започнаха да се издават през септември 1999 г., а валидността им е 5 г. Справка в полицейските масиви показва, че например през април 2000 г. са издадени 154 000 такива документа, а през април тази година - едва 86 000. "Това означава, че хиляди не са обърнали внимание кога им изтичат паспортите и не са ги подменили", коментира Йорданов. Той припомни, че има глоба и в случай, че гражданин загуби или унищожи паспорта, личната карта и шофьорската си книжка. Тук също има известно противоречие в закона, защото според него личните документи се водят собственост на държавата, но въпреки това гражданите си плащат и за да ги имат, и ако не ги опазят, признават полицейски служители.
            ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

            Коментар


              #7
              Има, ама минах между капките
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Re: Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?

                SUS SCROFA написа:
                kosta написа:
                Колеги, сега забелязах, че на 11.11.2010 е изтекъл срока на валидност, на задграничния ми паспорт. Има ли някакви глоби и в какви размери са? Чувал съм, че трябвало да се върне в срок от три месеца, от дата на изтичане, но незнам след това закъснение имали някакви наказания?
                Има глоби, между 30-100 лева, НО мисля, че има давностен срок една година, абе някаква тъпотия е голяма.Отиди и кажи, че ти е бил откраднат, и чак сега си разбрал.
                И пак ще го глобят . Коста , отиди в полицията и ползвайки чара си , кажи как стоят нещата .Сигурен съм , че никой нищо не ще ти стори
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Глоби официално може и да има, но майка ми и баща ми като си сменяха документите лятото си върнаха старите паспорти, които бяха изтекли преди 5 години и никой нищо не им каза, така че може да минеш и между капките
                  ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                  Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                  Jet Black E46 M3

                  Коментар


                    #10
                    Моя беше изтекъл с повече от година(не помня колко точно).При подновяването никой не ми е казал нищо, само върнах стария паспорт при получаването на новия.Това беше 2007год.

                    Коментар


                      #11
                      тука случая е същия като със "забравянето" да си регистрираш колата в данъчното - демек давностния срок изтича 2г и 3 м. след изтичане на паспорта. след това нямат право да ти пишат акт и да има глоба. но в този срок - да , на пълно основание....11.02.2013 г. - това е датата за Коста ако няма да ходиш никаде навън /без ЕС, щото за там не ти трябва задграничен паспорт/ - чекаш я.... ако ше ходиш на почивка в Анталия - глоба
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        е, го къде е 11.02.2013 г. до тогава ще ходя на почивка във Венеция!
                        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                        Коментар

                        Working...
                        X