Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво каза Алексей Петров пред Канал 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво каза Алексей Петров пред Канал 3

    Ползвах търсачката, но не открих тема нито за "октопода", нито за Алексей Петров.Това, което чух и после прочетох, признавам си, силно ме заинтригува.Не искам да коментираме самия А. Петров, той не ме интересува, а това, което казва и предлага, дали наистина е така, има ли резон в това предложение?Та какво констатира и какво предложи А.П.Държавата трябва да придобие дял в частните банки, които държат най-голяма част от парите на държавните предприятия, предложи снощи шефът на Съюза за стопанска инициатива Алексей Петров пред Канал 3. "Този дял трябва да е пропорционален на депозирания държавен капитал в трезорите. Така банките няма да печелят на гърба на държавните предприятия, парите ще се използват за нисколихвени кредити, а банките няма да бъдат декапитализирани и да фалират", обясни Петров, цитиран от LiveNews.Предложение за национализация на тези банки направи в края на миналата седмица лидерът на партия "Ред, законност, справедливост" Яне Янев. Петров разказа пред програмния директор на медията Сашо Диков, че "няколко частни банки в момента държат около 800 млн. лева на държавни предприятия на депозитна лихва от 1%, и ги дават на кретити с 10-12% лихва". Около 500 млн. били депозираните държавни пари в Корпоративна търговска банка, което значело, че акционерите й реализирали 50 млн. лв. печалба на гърба на държавните предприятия. Част от тези пари отивали за финансиране на група медии - чрез реклама или нисколихвено кредитиране. Петров припомни изпратеното през декември 2009 г. от него и двама негови колеги писмо до финансовия министър Симеон Дянков, в което се предлагат модел, според който ,,парите на държавните предприятия в частни банки да бъдат изтеглени в Българска банка за развитие (тогава Насърчителна банка - б.р.) и да бъдат предлагани за кредитиране на бизнеса на по-ниски лихви. ,,Това предизвика негодувание в някои банкови и финансови структури и след няколко месеца бях арестуван. Предложението бе най-сериозната причина да бъда арестуван", заяви Петров. Новото си предложение за получаването на държавен дял в частните банки, обслужващи държавни предприятия той изказал лично пред Дянков. Разговорът за това предстои, увери бившият съветник в ДАНС.Смятам, че с г-н Дянков говорим на един език, въпросът е дали той е разбираем и за други хора, каза преди дни Петров след срещата си с вицепремиера, на която бе обсъден подготвяният от правителството пакт за финансова стабилност. Двамата се видяха и на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС). ИЗТОЧНИК : http://dnes.dir.bg/
    ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

    #2
    Какво каза Алексей Петров пред Канал 3

    Какъв ВУЗ е завършил тоя А.П. и има ли колеги да го потвърдят ?Въобще , ако човек е приспособим ( а това включва и ум ) , в следственият арест няма да попадне.
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #3
      Аз искам национализация на всичко - така всичко ще е общо, няма да има богати и бедни, цената на бензина ще се контролира - всички ще са щастливи, ще пушат и пият кафе, когато им кефне, както едно време... Някои хора си правят пиар на гърба на бедните, предлагайки с комунистически мерки да браним пазарната икономика - колко удобно, че и жертва се изкарва...
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Никой не я кара държавата да си държи парите в частните банки.Нали все още има БНБ - да ги държат там. Тя е държавна.Що тъпчат частните банки с държавна пара?Асан Омеров бил доктор по икономика, пише тук и там, но никъде не пише какво е завършил и кога...

        Коментар


          #5
          Направо правителството на Италия да национализира и форума ни..... Що се връзвате на глупости. Всичко е такова лицемерие, такъв фалш. Предварително режисирано, нагласено...кой къде и кога какво да каже.

          Коментар


            #6
            Какво каза Алексей Петров пред Канал 3

            Immortal написа:
            Никой не я кара държавата да си държи парите в частните банки.Нали все още има БНБ - да ги държат там. Тя е държавна.Що тъпчат частните банки с държавна пара?Асан Омеров бил доктор по икономика, пише тук и там, но никъде не пише какво е завършил и кога...
            Функциите на БНБ са малко по-различни от това да държи средства на депозит , уважаеми Господин Атанасов Еле и Явор са прави ...Връзваме се на простотиите на една старшинка от Симеоново ....Аман.
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Докато има банки и инфлация, тия неща няма да станат....
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                ele написа:
                Аз искам национализация на всичко - така всичко ще е общо, няма да има богати и бедни, цената на бензина ще се контролира - всички ще са щастливи, ще пушат и пият кафе, когато им кефне, както едно време... Някои хора си правят пиар на гърба на бедните, предлагайки с комунистически мерки да браним пазарната икономика - колко удобно, че и жертва се изкарва...
                Разочароваш ме, само толкова ли можеш. Тук никой не говори за бедни, тук става дума за пари, които да бъдат насочени към бизнеса. Инвестиции, за това става дума, и за печалби от финансови операции с тези пари. Виж сравнението, депозит с 1 процент лихва и кредит с 10, хубави печалби за банките, А? Така и аз мога да го играя успешен банкер.
                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                Коментар


                  #9
                  Явор Митев написа:
                  Направо правителството на Италия да национализира и форума ни..... Що се връзвате на глупости. Всичко е такова лицемерие, такъв фалш. Предварително режисирано, нагласено...кой къде и кога какво да каже.
                  Никой не се връзва. Просто трябва да се коментира, обсъжда, анализира, това помага, защотото уви в БГ има доста лесно манипулируеми хора, доказателство, за което са двете последни правителства, а и едно преди тях .И все пак аз считам, че това предложение далеч не е някаква безумица и празноговорене. :D Има доста интересни неща.
                  ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                  Коментар


                    #10
                    SUS SCROFA написа:
                    Явор Митев написа:
                    Направо правителството на Италия да национализира и форума ни..... Що се връзвате на глупости. Всичко е такова лицемерие, такъв фалш. Предварително режисирано, нагласено...кой къде и кога какво да каже.
                    Никой не се връзва. Просто трябва да се коментира, обсъжда, анализира, това помага, защотото уви в БГ има доста лесно манипулируеми хора, доказателство, за което са двете последни правителства, а и едно преди тях .И все пак аз считам, че това предложение далеч не е някаква безумица и празноговорене. :D Има доста интересни неща.
                    Не им вярвам. На толкова простотии се нагледах вече. Че от скоро и на световно ниво. На никой не вярвам вече.

                    Коментар


                      #11
                      Частиниците печелят на гърба на народа! Какво безсрамие!Само Народен съд за такива!
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        SUS SCROFA написа:
                        Тук никой не говори за бедни, тук става дума за пари, които да бъдат насочени към бизнеса. Инвестиции, за това става дума, и за печалби от финансови операции с тези пари. Виж сравнението, депозит с 1 процент лихва и кредит с 10, хубави печалби за банките, А? Така и аз мога да го играя успешен банкер.
                        Точно тая работа вършат банките - насочват парите към печеливши бизнеси. Проблемът е, че държавата не си влага добре парите и ги дава на банките при лоши условия. Това трябва да се оправи, не парите да са в държавна банка, щото тя щяла да ги управлява по-добре от частната.
                        Brava 1.6 16V 103hp

                        Коментар


                          #13
                          алексей да го духа Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 всички знаем кой и за какво го е създал...
                          Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                          Коментар


                            #14
                            Явор Митев написа:
                            SUS SCROFA написа:
                            Явор Митев написа:
                            Направо правителството на Италия да национализира и форума ни..... Що се връзвате на глупости. Всичко е такова лицемерие, такъв фалш. Предварително режисирано, нагласено...кой къде и кога какво да каже.
                            Никой не се връзва. Просто трябва да се коментира, обсъжда, анализира, това помага, защотото уви в БГ има доста лесно манипулируеми хора, доказателство, за което са двете последни правителства, а и едно преди тях .И все пак аз считам, че това предложение далеч не е някаква безумица и празноговорене. :D Има доста интересни неща.
                            Не им вярвам. На толкова простотии се нагледах вече. Че от скоро и на световно ниво. На никой не вярвам вече.
                            Tова не помага нито на теб нито на нас .Човек трябва да вярва в нещо, инак се превръща в нещо различно, което не изпълнява никакви общополезни функции. Тази игра съм я играл, нищо не ми донесе. :D
                            ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                            Коментар


                              #15
                              SUS SCROFA написа:
                              ele написа:
                              Аз искам национализация на всичко - така всичко ще е общо, няма да има богати и бедни, цената на бензина ще се контролира - всички ще са щастливи, ще пушат и пият кафе, когато им кефне, както едно време... Някои хора си правят пиар на гърба на бедните, предлагайки с комунистически мерки да браним пазарната икономика - колко удобно, че и жертва се изкарва...
                              Разочароваш ме, само толкова ли можеш. Тук никой не говори за бедни, тук става дума за пари, които да бъдат насочени към бизнеса. Инвестиции, за това става дума, и за печалби от финансови операции с тези пари. Виж сравнението, депозит с 1 процент лихва и кредит с 10, хубави печалби за банките, А? Така и аз мога да го играя успешен банкер.
                              Не взимай кредит, след като ти е скъпо. Всеки се стреми към максимална печалба, след като могат - какъв е проблемът? И аз се стремя към максимална печалба когато мога - трябва някой да дойде и да ми размаха пръст ли, щото му се вижда голяма? Дрънкаш глупости. Ми стани банкер, след като е толкова печелившо. Колегата steven е отговорил на останалите ти въпроси много точно.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X