Колега аз разбрах,че е скъсан носача.Значи ще ти направят 2 дори може и 3 огледа.Важното е там кадето ще я оглеждат да споменът всички щети по колата,да дори може да и свалят калниците.Гледай добре какво ще пишат като щета и ако пропуснат нещо,да им напомниш.А колкото за плащането на колите,има си справочник колко е струвала като нова,от там се смятат на колко да ти е застраховат и съответно колко ще получиш при тоталка.А колкото до доверен сервиз,мисля,че той е само за коли до 5 или 10 г не помня точно.А отностно далаверите те се правиха-правят на скъпи коли например Алфа,Либра,на големи модели който си заслужават,за нашите няма смисъл.
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Моето първо по-сериозно ПТП :(
Collapse
Заключена тема
X
X
-
"Доверен сервиз", когато си правех каското ми казаха, че застрахователната премия трябва да е 400+ лв.. е, така щеше да е супер, ама...petio4528 написа:Колега аз разбрах,че е скъсан носача.Значи ще ти направят 2 дори може и 3 огледа.Важното е там кадето ще я оглеждат да споменът всички щети по колата,да дори може да и свалят калниците.Гледай добре какво ще пишат като щета и ако пропуснат нещо,да им напомниш.А колкото за плащането на колите,има си справочник колко е струвала като нова,от там се смятат на колко да ти е застраховат и съответно колко ще получиш при тоталка.А колкото до доверен сервиз,мисля,че той е само за коли до 5 или 10 г не помня точно.А отностно далаверите те се правиха-правят на скъпи коли например Алфа,Либра,на големи модели който си заслужават,за нашите няма смисъл.
Коментар
-
Колега, то това е процедурата. Ще ми изплатят часите ХХХ лв и ремонта си остава за моя сметка(т.е. както мога, ако мога - сервиз, ако мога - самnelegalniq написа:А не може ли, да ми платят частите? А ремонта аз сам да си го направя вкъщи.
). "Доверен сервиз" е клауза в договора, при която, при постъпване на ПТП, застрахователите взимат колата и я карат на оторизиран сервиз(в случая - на фиат), ремонтират я и ти я връщат.
Коментар
-
За какво ти е да сваляш калника, минаха ли всички огледи?dimaldim написа:Колеги, имам проблем със свалянто на калника(десен), май ми е за нитен за прага... гледах в ЕПЕРА, но не разбрха много много, трябва ли да отнитя и прага? Някой запознат?--Старата ръжда любов не хваща!--
156 sportwagon 1,9 jtd 115
ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;
Коментар
-
Колега както и да е, калника просто исках да го сваля, тъй като вече го описаха, но подкалника неискаха. Та свалих подкалника! Първият оглед мина, видими щети описаха:-Мигач(нов)-Халоген(нов)-Калник(нов)-Броня(за правене)-Шенкел-Носач?(въпросителен са сложили, защото им изглеждаше крив - за дооглеждане!)-Шарнир-Макферсон-Амортесьор?-Полуос - за дооглеждане и тяУтре ми е назначен втори оглед, в сервиз, на крик(стент).А гумата и джантата влизат ли ми в каското никъде не разбрах, пък забравих и да питам тези от каскотоvan_dal написа:За какво ти е да сваляш калника, минаха ли всички огледи?dimaldim написа:Колеги, имам проблем със свалянто на калника(десен), май ми е за нитен за прага... гледах в ЕПЕРА, но не разбрха много много, трябва ли да отнитя и прага? Някой запознат?
Коментар
-
Здравейте, използвам темата да се похваля малко :D Тоз шенкел, ’дет толкова ме притесняваше, че няма да го намеря - намерих го! В един магазин за НОВ ми искаха трицифрени суми(500+лв :D). При италиянеца - 30лв
И да използвам и темата да покажа нещо.. доста фрапиращо: Колеги, пазете се! Вижте и с малки скорости какви катастрофи стават, гледайте си и знаците, и дори да сте с предимство си имайте ДВЕ наум :D! Поне пострадали няма, да са живи и здрави всички, и никому да не се случва!
Коментар
Реклама
Collapse

Коментар