Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

    Колеги,това абсурдно твърдение ( и граничещо със смешното ) може да се окаже самата истина. Вчера разбрах за тази директива на ЕС, според която хората нямат право да използват билки, хранителни добавки и др. природни продукти. Мотивът е много красив - забележете - опазване на природното разнообразие на растенията в ЕС. Забранява се свободната продажба на всякакви билки и техните производни.Толкова ли глупави изглеждаме ?Билки и техните производни ще имат право да използват САМО фармацевтичните компании. ( Явно сме много глупави )След 01.05.2011г. притежанието на липа, лайка и др. вкъщи за направата начай ще е незаконно...така ли излиза? Все едно си имам марихуана вкъщи и мога да бъда санкциониран? В момента не знам да се смея ли с глас или да плача...просто светът се е побъркал. Излиза, че ако не прилапват и фармацевтичните компании от този пай не е законно...просто нямам думи. Това е все едно да ми кажат, че въздуха който дишам е заслуга на ЕС и трябва да си плащам патент за него...ужас!Който мисли като мен може да подпише петицията срещу този абсурд - http://gaia-health.com/articles301/0...Искрено се надявам да не съм разбрал правилно директивата, защото в противен случай представата ми за ЕС се срива и което е още по-лошо става силно негативна
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Че тия нормални ли са. Билките да не са им частна собственост. Това не може да е истина. Билките са за хората и са необходими за живота. Не може да се забранява подобно нещо.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      Сигурно ще дойдат да ми отсекат липата в двора! Бе тия от ЕС само простотии мислят. Заради тях вдигнаха акциза на цигари, алкохол и горива, слагат олио в нафтата, забраняват ни да си правим ракия и вино. Турция мина и задмина кризата, а ние още 5 години ще се мъчим да излезем, а за Китай да не говорим.Няма ли кой да пусне една подписка против ЕС и да се махаме от тия.
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #4
        Тоя скапан Евросъюз няма ли вече да се разпада?! Да им го фукна въф вукалото...
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Това няма как да стане.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Това у БГ няма как да стане И все пак си мислч,че тази новина е измислена за да събират данните на хората в петицията където се подписват
            Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

            Коментар


              #7
              Мое да фанат да се гръмнат - първо тва няма как да стане, второ няма как да се контролира......ся разбирам че фармацията е мисля четвъртата индустрия май в света, ама тва не могат да го направят......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                Абсурд.Но винаги ми е правило впечатление, че поне 50% от рекламите в най-гледаното време са на лекарства...

                Коментар


                  #9
                  Сега е ред и на меда!
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    Нищо не ме учудва вече, големите корпорации си имат лобисти и си правят закони които да им носят печалба, в САЩ например Монсанто са патентовали царевицата и соята Гледах наскоро филм, и е забранено да се засаждат друг сорт освен купен от тях...

                    Коментар


                      #11
                      билки

                      Сега трябва да се каже и кое е билка и кое не . Май става въпрос за пари да се дават около 100000 евро и тогава може .http://amg.blog.bg/drugi/2011/02/04/...ествено тове е в подкрепа на фармацефтичните компании и то големите .Тогава трябва да се забрани промишленото отглеждане на мащерка и други подобни . Май трябва и да не живеем. Да внасяме лекарства и всичко което ни е необходимо ляко ,картофи и квото се сетите има си колко най много може да се произвежда .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        мое да ме хванат за шперцо да ме поразведат от ЕС
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Те не даваха и шкембе чорба да ядеме ама нас това не ни спира
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Боже господи, накъде отива този свят . То бива малоумщини, ма чак до там ли. Те да не си мислят, че са собственици на горите и на планетата. Грешка си беше за мен този евро съюз и грешка ще си остане. Подписах петицията.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Абсурд.Но винаги ми е правило впечатление, че поне 50% от рекламите в най-гледаното време са на лекарства...
                              Не е случайно!В една друга тема се говореше за надценки от 200-300%.При лекарствата се стига до няколко хиляди процента надценка.Пример - себестойност на блистер Парацетамол - 7-8 стотинки, цена на едро - 7-80 стотинки, цена в аптеката - 90стотинки до лев ( цифирите са само примерни!)Преди време ми бяха попаднали едни себестойности на лекарсва и се бях озъбил колко са евтини всъщност, ама докато стигнат до потребителя...То и половината репортажи за грипове и болести - как идат с пълна сила - са платени от фармацефтичните корпорации.И не става дума за ’световната конспирация’ в този случай.Преди време се коментираше че по голямата част от шефовете по здравеопазването на ЕС са бивши високопоставени служители на фармацефтични компании...А бивш педераст няма нали?
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X