Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запознати ли са в КАТ с наредбите на Столична Община?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запознати ли са в КАТ с наредбите на Столична Община?

    обикаляйки из Младост 3, гледам един ТИР паркирал на тротоар (широк около 5 метра и по принцип ползваш се за паркиране на автомобили)...пуснал перденцата и няма намерения да тръгвавикам си - не може така, не му е там мястотозвъня на КАТ - дъра бъра, нямаме основание да глобим или отстранимвръщам се в офиса и потърсих в нетаоказах се прав - има наредба на СО, според която това е забраненопак им звъня - "признавам си че не съм запознат с тази наредба"...звъня на Паркинги и гаражи - и те не знаят...кой според вас в случая трябваше да свърши работа?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    В наредбата на СО трябва да пише кой контролира спазването и.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #3
      Чл.58. Контролът по изпълнение на тази наредба се осъществява от: 1. Кмета на Столична община и/или определени с негова писмена заповед длъжностни лица. 2. Лица, определени и упълномощени с решение на Столичния общински съвет. 3. Директора на СДВР и/или определени от него с писмена заповед длъжностни лица.
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Както стана дума и в темата за изгубените документи - огромна част от хората, "работещи" в общинските и МВР службите, не знаят за какво са там.Като се има предвид как се назначават...

        Коментар


          #5
          Как се назначават?
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Както стана дума и в темата за изгубените документи - огромна част от хората, "работещи" в общинските и МВР службите, не знаят за какво са там.Като се има предвид как се назначават...
            Както и голяма част от клиентите на тези и други общински и държавни служби не могат членоразделно да обяснят за какво са дошли.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Столичен инспекторат пише глоби за паркиране в тревни площи. Сигурно и за тротоара е така. Само че това се случва на високосна
              Brava 1.6 16V 103hp

              Коментар


                #8
                Не знам дали паркирането върху тревна площ е нарушение по ЗДП, по-скоро по разни общински наредби, но паркирането на тротоара със сигурност е, и затова би трябвало да е работа на КАТ.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #9
                  щом в заповедта пише СДВР, мисля че е ясноили КАТ трябва да свърши работа или полицията - имат си заповед от шефа на СДВРТИР-а беще паркиран там от много време, сигурно поне 12 часапрез това време от там са минали безброй патрулки и подобниистината е че не ги интересува, нямат такова съзнаниестоят си на хранилките и това екато видят нещо по-различно изибщо не се замислят дали е нередно
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Malone написа:
                    Как се назначават?
                    Аз ли да ти обяснявам?Например така:Мой приятел например, знаеше че той ще бъде избран измежду всички кандидати, преди дори да се знае колко ще са те. Бяха 14. Всички се явяваха на изпити, вкл. и за физическа подготовка, теоретични, събеседвания. Познай кой беше с най-високата оценка накрая?Да, позна, моя приятел.И беше назначен на скатана служба в полицията. Друг пример - конкурс за още по-скатана служба в държавна агенция. Задълженията на назначения се изчерпват с това, веднъж дневно да записва показанията на няколко уреда. В конкурса участват само "наши хора" - всеки с някакви връзки в общината. Явяват се десетина човека (всеки от тях си мисли, че ще е единствен на конкурса и мястото му е сигурно). В крайна сметка е назначен съпругът на една от служителките в общината, от чиято колежка зависи назначението. В големите градове може и да има честни и справедливи назначения, но повярвайте, в малките градове не е така.Всички държавни служби "на бюро" са запазени за "наши хора". Конкурсите се обявяват по най-скрития начин, публикуват се във вестници, които никой не чете и т.н.Айде моля ви се, нали и аз бях на държавна работа, избиран с конкурс... Знам как се проведе конкурса.Малоун, попитай момчетата от гранична полиция на Лесово, колко е мизата за назначаване там. Щото аз я знам, ще ти кажа като се видим откъде.Не е възможно да не знаеш.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      ...
                      Е и?Това означава ли, че са глупаци или бавноразвиващи се?Макар че примерите ти ми изглеждат, като разкази на пенсионери пред блока, бих се съгласил заради диалога.Да, използвали са връзки за да започнат определена работа. И какво?Това прави ли ги по различни от теб или от някой друг, що се отнася до конкретната работа?Защото твърдението ти е точно такова."Назначените не знаят защо са там. Като се има предвид как ги назначават."Или по друг начин казано, "щом е с връзки значи е тъпак", което принципно не е вярно.Това за служителите от ГП "Лесово" кой ти го каза?Някой приятел, който не е успял да се класира на конкурс?Не ти ли мина през ума, че му е по-удобно да каже на околните, че всичко е нагласено и че някой иска пари, отколкото обикновеното:"Ами ... изложих се. Не отговарям нито на изискванията за елементарна интелигентност, нито на физическите изисквания. Имаше участници с по три езика [приложими на нея граница], а аз срещам затруднения с писането даже и на български. Провалих се."
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #12
                        @MaloneНе означава, че са глупаци и бавноразвиващи се.Означава, че не са избрани поради качествата си за определеното място, а поради други фактори - познанства, роднинства, рушветче...Отделно, щото са "човек на еди-кой си" се чувстват ненаказуеми и несменяеми (и всъщност, ако не направят голяма издънка, са си такива) и си позволяват лошо отношение и незаинтересованост към служебните си ангажименти.Сигурен съм, че има и много кадърни хора на такива места, срещал съм такива. Но един застрашително висок процент са именно от горните.А за Лесово, ще се учудиш, но са ми казвали хора, които са се "класирали" на конкурсите, и в момента работят там. Имам и друг източник, но него ще го запазя за личен разговор.

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Означава, че не са избрани поради качествата си за определеното място, а поради други фактори - познанства, роднинства, рушветче...
                          А не помисли ли и за варианта, да имат качества за определеното място, но в техен плюс да са И другите фактори.Тези други фактори на теб какво ти пречат, ако спечелилия има всички нужни качества да си върши работата?Освен, ако ти не си от загубилите разбира се. Което прави мнението ти користно. Нали?А и какво лошо има в другите фактори, ако кандидата отговаря на всички останали условия и има всички качества?Преди много години, имах възможност да се занимавам с научна и преподавателска работа.Трябваше да се явя на конкурс, който със сигурност щях да спечеля, колкото и кандидати да имаше.Причината е проста.Щях да правя това, което е правил баща ми.Същата материя, същия факултет.Няма нищо лошо в приемствеността. Аз освен за моето име ще се грижа и за името на баща ми, за реномето което е оставил, като научен работник и преподавател.По тази причина щях да се старая повече от някой, за когото това ще е първа среща с науката и преподаването.Освен да градя мое име, щеше да се наложи да защитавам и името на баща ми.Не кандидатствах, понеже имах други амбиции.Дали съм сбъркал или не, само аз си знам.На друг конкурс, на който се явих [и спечелих] се изискваха [опционално] писмени препоръки от обществено известни личности. Точно така беше формулирано. "Обществено известни личности".Това не са ли "други фактори"?Само че, не по телефона, а писмено, официално.Препоръките навярно все още стоят в досието ми от него време.И естествено ми се налагаше да защитавам доверието на хората, които са ме подкрепили. Да не ги изложа в работата си, да не ги компрометирам с нищо.Това са плюсовете на "другите фактори".Какво лошо виждаш в това?Остана "рушветчето", но то е нещо което всеки разказва и всеки говори за него свободно, но мига смутено, когато го питат директно за факти.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            Като чуя за избран човек ,за избрана фирма чрез конкурс ми се повръща . Всичко е афиф работа . Все си мисля че за да няма субективно решение нека се допуснат на финала много участници с почти еднакви способности и тогава да се тегли жребий и който улучи ,улучи. Явяват се пет фирми да построят нещо и петте предлагат най приемливи цени и срокове . Е ,как да избереш правилната ? Ами чрез жребий и после никой да не се сърди че еди коя си фирма с връзки е спечелила конкурса. Аз поне така го разбирам. Колкото да правата и задълженията на някои институции нямам думи. В общината има отдел занимаващ се с незаконното строителство . Извиквам от тях представител и им показвам нарушение извършено от живеещ в блока . Идва и само съставя протокол че е незаконно и повече нищо не можел да направи . Заведете дело в съда ни казва той. Ами щом съда ще решава това нещо те за чий чеп са там на заплата в общината ?По добре да ги няма и ние направо да си ходим в съда .Та и тия в София само си прехвърлят топката .
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Добре де, ама има егати странните птици. Има стотици коли в центъра на София и никой няма който да ги вдигне, ти говориш за Младост не знам си коя част. Не ме разбирай погрешно. Факт е, че е нарушение. И паяците са тези които трябва да контролират паркирането. Но какво предлагаш да го правят този ТИР. Нека мислим разумно. А не да се търси сензация. Никой не може да го помести от там освен водача. Паяк не може да го издърпа, нито да го вдигне. Сега ще кажеш, нека го издирят и да го санкционират. И аз веднага задавам въпрос. Колко тира се сещаш които са собственост на частни лица с адрес ? Всичките са на фирма. При регистрацията до колкото си спомням, никой не ми поиска телефон за връзка. Значи е тяхните информационни масиви няма никъде телефон? Как да го намерят. Ми ако аз съм водача, като видя че се върти патрулка или полицаи ще се правя на алтав и няма да ходя при него. В момента в който си тръгнат, качвам се и си бия камшика.

                              Коментар

                              Working...
                              X