Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгубени документи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгубени документи

    Днес си изгубих ЛК и СУМПС. Веднага отидох да си подам декларация, че съм ги изгубил. В районното само ме накараха да напиша какво е станало и това си беше. Никакъв документ не ми дадоха с който да мога да докажа, че аз съм аз Казаха ми да заповядам когато реша и да си подам заявление за изваждане на документ и да си платя глобата.За книжката ми казаха да си ходя в КАТ.Утре като отида в КАТ какво трябва да правя, от там поне ще ми издадат ли някакъв документ.Също така не ми обясниха къде трябва да си подам заявление за ново СУМПС в КАТ или в районното където ще си подавам за ЛК.Някой дали знае с колко ще ме глобят за това, че съм си изгубил документите и като цяло ако може да ми обясни процедурата по изваждане.

    #2
    Проблемът на колегата е доста сериозен, такъв тип коментар е напълно недопустим в случая!!!
    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

    Коментар


      #3
      А ти защо не писа, че са ти откраднати, за да не те санкционират? Ако са загубени се налага глоба.Имаше тема по въпроса за изгубените документи преди месец-два. Потърси я.
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Толкова ми е пламнала главата, че оставаше и да се правя на ........Опитах с търсачката, но нищо не излезе. Сега ще опитам отново.

        Коментар


          #5
          dannybo написа:
          А ти защо не писа, че са ти откраднати, за да не те санкционират? Ако са загубени се налага глоба.Имаше тема по въпроса за изгубените документи преди месец-два. Потърси я.
          не е вярно дори и да са откраднати пак има глоба

          Коментар


            #6
            30 лв мисля ми взеха колега ама това преди 2 години .... дали са "изгубени" или "откаднати" няма никакво значение, моите бяха откраднати така и ги писах ,но пак плащах глоба.
            Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
            Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

            Коментар


              #7
              JTD RACER написа:
              dannybo написа:
              А ти защо не писа, че са ти откраднати, за да не те санкционират? Ако са загубени се налага глоба.Имаше тема по въпроса за изгубените документи преди месец-два. Потърси я.
              не е вярно дори и да са откраднати пак има глоба
              Не е вярно че има глоба при откраднати документи. Моите ги гепиха преди нова година и в районното ми дадоха документ с който при изкарване на нови документи не ми писаха акт. Иначе пишат акт. За шофъорската книжка се ходи там където се вадят нови книжки в Кат и там се подава заявление , но преди това трябва да ти напишат акт , там като отидеш ще питаш. За Личната карта в паспортното. Може да изчакаш няколко дни и да проверяваш там където се получават документите дали някой не ги е намерил , но първо се прави една декларация за изгубени документи , една за личната карта и една за книжката без тях не може. Успех дано някой ги намери и ги предаде. Ужасно неприятна работа - загуба на пари и много нерви!!! Ако искаш повече подробности , питай , аз съвсем скоро минах по този път.
              Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
              Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
              Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

              Коментар


                #8
                В тази тема писахме с колегата за изгубените документи. Може да намериш нещо полезно: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...639&highlight=

                Коментар


                  #9
                  Закон за личните документи:чл.81 (2) Наказва се с глоба от 30 до 200 лв. лице, което: 2. изгуби, повреди или унищожи български личен документ; 3. не е декларирало в тридневен срок изгубване, кражба, повреждане илиунищожаване на български личен документ; (3) При повторно нарушение по ал. 2 наказанието е глоба от 50 до 300 лвПреди време в закона изрично беше записано, че не се налага глоба на доказано откраднати лични документи, както и за изгубени по време на оказване на първа помощ.Сега гледам, че това го няма, явно са го отменили. Но и в т.2 пише, който "изгуби, повреди или унищожи". Не пише "на който му бъде откраднат", така че с протокол от полицията за обявена кражба, мисля че няма да има глоба.В следващата точка явно се прави разлика между изгубване и кражба, така че при кражба глоба би трябвало да няма.

                  Коментар


                    #10
                    Имайте предвид обаче, че за деклариране на неверни данни може да ви сполети това:РЕШЕНИЕ НА РАЙОНЕН СЪД СТАРА ЗАГОРА

                    Коментар


                      #11
                      Все пак като ми премина малко главоболието от това, че съм изгубил сума ти документи, пари..... успях да намеря няколко теми и да ги прочета. Притесняваме в КАТ, че ще обикалям от гише на гише и докато не се намери някой съвестен да обясни какво да правя и ще........Вчера ме мотаха 2ч в 2-ро и никой не може да ти каже къде точно да отидеш. Добре, че накрая видях един познат който ме заведе при точният човек.Цялата работа с писането трая не повече от 5-6мин.Повечето хора който работят там не знаят за какво стоят и най лошото е, че не желаят да помогнат дори и да могат.От днес ще си ходя с червеният паспорт и да се надявам, че няма да ме спират за проверка.ЕДИТ: Сутринта като паркирах на служебният паркинг и докато минавах през него се оглеждах. В един момент гледам портфейла ми върху една от служебните, оставен върху тавана и целият заскрежен :D Явно някой го е намерил и го е оставил върху колите, но защо и така не ми стана ясно. При положение, че има охрана на 20м от мястото където е оставен.Веднага отидох в районното и казах, че съм намерил документите. Дадоха ми отново да попълня декларация, че съм ги намерил. След това поискаха да ги видят и ми казаха, че отново са си редовни документите и няма нужда да вадя нови. Също така и не ме глобиха :D

                      Коментар


                        #12
                        chaveto написа:
                        ЕДИТ: Сутринта като паркирах на служебният паркинг и докато минавах през него се оглеждах. В един момент гледам портфейла ми върху една от служебните, оставен върху тавана и целият заскрежен :D Явно някой го е намерил и го е оставил върху колите, но защо и така не ми стана ясно. При положение, че има охрана на 20м от мястото където е оставен.Веднага отидох в районното и казах, че съм намерил документите. Дадоха ми отново да попълня декларация, че съм ги намерил. След това поискаха да ги видят и ми казаха, че отново са си редовни документите и няма нужда да вадя нови. Също така и не ме глобиха :D
                        Браво на човека който ти е намерил документите , колега ти си голям щастливец! Нямаш си на представа колко трябва да си щастлив! Пожелавам ти все така да ти върви!
                        Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                        Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                        Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                        Коментар


                          #13
                          Пусна ли си ТОТО?

                          Коментар


                            #14
                            ТОТО си пускам ама само до 4-ри ги нагласявам

                            Коментар


                              #15
                              chaveto написа:
                              ЕДИТ: Сутринта като паркирах на служебният паркинг и докато минавах през него се оглеждах. В един момент гледам портфейла ми върху една от служебните, оставен върху тавана и целият заскрежен :D Явно някой го е намерил и го е оставил върху колите, но защо и така не ми стана ясно. При положение, че има охрана на 20м от мястото където е оставен.Веднага отидох в районното и казах, че съм намерил документите. Дадоха ми отново да попълня декларация, че съм ги намерил. След това поискаха да ги видят и ми казаха, че отново са си редовни документите и няма нужда да вадя нови. Също така и не ме глобиха :D
                              Ааа, не знам какви четворки си целил досега, ама веднага наистина да пуснеш един фиш за държавната ментария Току виж и те се объркали и наистина и там да спечелиш

                              Коментар

                              Working...
                              X