Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

болки в гърба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    болки в гърба

    Редовно си ходя на фитнес .. срядата правих гръб прибрах се и след това ме хванаха някаква болка тук .. немога да се изправям нито да сядам нормално и като дишам по дълбока пак се осеща , приятел ми каза че сигурно сам прищипакл някой нерв .. вие какво мислите
    Прикачени файлове

    #2
    Ние мислим да идеш на лекар, даже си позакъснял. Може да е нерв, може да е мускул... при всички случаи е хубаво да получиш адекватно лечение, което ще ти спести много болка и неудобство.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Темата прилича на тези - "Светна ми дюзата, какво мислите, от какво може да е?" И аз като твоя приятел мисля че може да си прищипал нерв, но може и да не си.

      Коментар


        #4
        Ти пък си намерил за какво да се притесняваш-някаква контузийка. След 2-3 дни ще ти мине. Ако не мине до 2-3 дни, изчакай 5-6-10, все някога ще мине :D . Аз поне така правя. За такива дреболии не ходя на лекар.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Изщрака ли нещо ? На какво упражнение те заболя ?То и да отговориш , пак ще ти кажем - диагностика, ааааааааааааа ................. доктор.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            не нищо не изщтрака заболя ме след тренировката ако немине до понеделника ще се ходи на доктор ..

            Коментар


              #7
              Мен там ме боли от тяга, за това и не правя такова упражнение Щом ходиш редовно, би трябвало да изпълняваш упражненията правилно, но не е лошо да внимаваш все пак Иначе, да - ходи на лекар, иначе рискуваш да стане по-лошо.Освен това е хубаво да знаеш, че ако продължаваш да го натоварваш няма да мине - трябва му почивка!

              Коментар


                #8
                При контузии от фитнес(, освен ако не си скъсал или счупил нещо, или извадил рамо) - само почивка му е майката. Мисля, че човек и сам може да прецени кога една контузия е лека. И да ти даде доктора някакви лекарства или мазила, всичко е ала-бала, само ще си похарчиш парите. А пък при прищипан нерв това се отнася с още по-голяма сила - ПОЧИВКА. Зависи и на колко години си. До 35 г.+-5 г. контузиите минават напълно. След това обаче само затихват и практически ги влачиш завинаги. Свикваш да тренираш така, че да не ти пречат. Знам за какво говоря, защото съм от горе до долу с контузии: чупени пръсти, вадено рамо, скъсано и оперирано сухожилие в областта на китката, както и "тенис лакът"-страничен епикондилитис и на двете ръце. Опс, забравих възпалено ахилесово сухожилие на десния крак и скъсани връзки в областта на прасеца . И продължавам да тренирам 3-5 пъти в седмицата.Ако обаче оплакванията не затихват чувствително с всеки изминал ден, през който почиваш, наистина трябва да посетиш лекар. Междувременно можеш да мажеш мястото с Neox: http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=185323 Мирише малко силно, но аз съм много доволен от него. Това е натурален продукт и ако не ти помогне, със сигурност няма да ти навреди.И имай предвид, че колкото и малко вероятно да е, болката може да няма нищо общо с фитнеса.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  що разходвате бадева енергия...имам едни тухли четворки за местене, едни торби с цимент за носене - безплатен фитнес - заповядайте!!!
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    donnna написа:
                    що разходвате бадева енергия...имам едни тухли четворки за местене, едни торби с цимент за носене - безплатен фитнес - заповядайте!!!
                    А не, само железа във фитнеса. С тежък физически труд не се занимаваме .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      аз мисля че тренировката ти за гръб не е причината за болката.в фирмата където работя единия ми шеф и един колега от ей така нещо им се схванаха ръцете... на шефа горе доло в тая област където и ти , а колегата ми в рамото.баща ми пък малко преди тях взе да се оплаква от болки почти където и ти(после започна и да му изтръпва цялата ръка и яко болки) ... та ходи той на някви процедури с лазер уж малко го оправиха.смятай забрави да тренираш докато не се чустваш добре.за мен - иди на лекар да види за какво иде реч(защото пък при мен , незнайно как съм получил херния.та добре че отидох на хирург.вече 4 месеца минаха де , ама това е друга тема)... нещо масажчета с някви мазила също... успех
                      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                      Коментар


                        #12
                        freeedom написа:
                        не нищо не изщтрака заболя ме след тренировката ако немине до понеделника ще се ходи на доктор ..
                        Имах предвид дали при някакво конкретно упражнение ? Скрипец ?Ако е нещо разтегнато и боли много - Волтарен гел помага, но като цяло - почивка.
                        donnna написа:
                        що разходвате бадева енергия...имам едни тухли четворки за местене, едни торби с цимент за носене - безплатен фитнес - заповядайте!!!
                        Докато ги носим мятай пържоли на барбекюто и нямаш грижи
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          SilenceR написа:
                          аз мисля че тренировката ти за гръб не е причината за болката.в фирмата където работя единия ми шеф и един колега от ей така нещо им се схванаха ръцете... на шефа горе доло в тая област където и ти , а колегата ми в рамото.баща ми пък малко преди тях взе да се оплаква от болки почти където и ти(после започна и да му изтръпва цялата ръка и яко болки) ... та ходи той на някви процедури с лазер уж малко го оправиха.смятай забрави да тренираш докато не се чустваш добре.за мен - иди на лекар да види за какво иде реч(защото пък при мен , незнайно как съм получил херния.та добре че отидох на хирург.вече 4 месеца минаха де , ама това е друга тема)... нещо масажчета с някви мазила също... успех
                          Не е сигурно дали фитнеса не е причината, особено след като е правил гръб. Упражненията за гръб са много деликатни и ако не ги правиш с правилната стойка ще имаш сериозни проблеми с гърба, най-вече това се отнася за мъртвата тяга.
                          Виж бейби не сме глупаци,
                          ние сме отбор от здравеняци.
                          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                          Коментар


                            #14
                            Загрявкаааааа, загрявкаааааа!Гърба най -трудно се загрява и е най-предразположен към контузии. Наред с кръста.Или си прищипал нерв или си получил някое леко разтежение. Ако до ден-два не започне да отшумява - лекар.Медикаменти- Фелоран, Диклак - противъзпалителни - по 1бр сутрин и вечер - дразнят стомаха.За мазане - каквотои ти дойде на ум - Волтарен, Фастум, Диклак, Фелоран и много други. Ако не си сигурен какво правиш- иди на диагностика...оп... лекар
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              наи вероятно е разтегнато ... тази сутрин нямаше големи болки

                              Коментар

                              Working...
                              X