Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КПП-та на горските?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    КПП-та на горските?

    На доста места из Родопите, а и не само, съм виждал табели СТОП/СПРИ за проверка или нещо от сорта покрай пунктовете на горските.Който е слизал от Юндола към Белово, знае за какво говоря.Това, което ме шашна преди време, беше един надпис, че движението покрай пункта се записва с видеокамера.Някой знае ли за какъв чеп са тези пунктове, имат ли право да спират цивилни коли, и изобщо длъжен ли съм да спирам с колата, с оглед на тази табела, ако пък и никой не излиза да ме спира, и какви евентуални последствия може да има.До сега никога не съм виждал кола да спира на такъв пункт, нито съм спирал, но пък какво става с тези видеокамери, за които пише, че са в действие?Като, нали, е ясно, че не нося трупи с дървесина

    #2
    Не се шашкай,те са за камионите и контрола на дърводобив.Не те засягат по никакъв начин.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Колега,това са горски пропускателни пунктове! Там спират задължително всички товарни автомобили превозващи дървен материал или дърва за огрев за заверка на позволителните за извозване на дървесина! Това не се отнася за леки автомобили! Такива пунктове има край всички горски стопанства! Настина записват с видеокамера и вътре дежурят 24 часа горски служители!
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

      Коментар


        #4
        Изясни ми се, благодаря.

        Коментар


          #5
          Спират всички товарни дори и покрити с бризент.Преди около 4-5 години излизаме от мандрата на Белово с камиона на баща ми/аз шофирам/ в направление Пазарджик и няма и около 10 метра е пункта и ме спира.Доста го изпотих докато му дам какви да е обяснения ,че и лична карта искаше да гледа.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Също така вече взеха да спират и коли.Проверяват да не си бил на лов.Сега най много гледат за дървесина и за камъни.
            ex. punto elx 1.2i
            Lancia Libra 1.6

            Коментар


              #7
              petio4528 написа:
              Също така вече взеха да спират и коли.Проверяват да не си бил на лов.Сега най много гледат за дървесина и за камъни.
              На такива пък изобщо не бих спрял
              TEMPRA 1.6 i.e. SX

              Коментар


                #8
                Ей страшни сте. Ама иначе ревете за правдата. Ми на тях това им е работата бе хора. Единия го бил изпотил докато изкара информацията която му е необходима, другия пък нема да им спре. Обаче после "АЗ СЪМ ЗА СПАЗВАНЕТО НА ЗАКОНИТЕ И СТРОГО ДА СЕ Ш*ИБАТ ВСИЧКИ ДРУГИ НО НЕ И АЗ ЗАЩОТО ИМА ВРАТИЧКИ И АЗ ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ". Няма да се оправи тая държава "АЗ СИ ИМАМ ПРАВА". Да пикам на криворазбраната демокрация ...

                Коментар


                  #9
                  Прав си колега . Само камшика ще ни оправи .
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    ////Punto//// написа:
                    Ей страшни сте. Ама иначе ревете за правдата. Ми на тях това им е работата бе хора. Единия го бил изпотил докато изкара информацията която му е необходима, другия пък нема да им спре. Обаче после "АЗ СЪМ ЗА СПАЗВАНЕТО НА ЗАКОНИТЕ И СТРОГО ДА СЕ Ш*ИБАТ ВСИЧКИ ДРУГИ НО НЕ И АЗ ЗАЩОТО ИМА ВРАТИЧКИ И АЗ ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ". Няма да се оправи тая държава "АЗ СИ ИМАМ ПРАВА". Да пикам на криворазбраната демокрация ...
                    Ако може да поясниш на база кой закон горския ще ме спира, като си карам по път от републиканската пътна мрежа?Щото утре и аз ще туря една фуражка на полски пазач, ще взема една палка, и ще почна да я размахвам на излизане от мойто село, да проверявам да не носите в багажника незаконно хванати полски зайци или да не сте обрали селския бостан.Аман от законоспазващи. Поне да знаеше кой закон спазваш?Все едно да ми се размаха ДАИ-джия и аз да му спра. Друг път. Всеки орган си има правомощия и не може да ги превишава.

                    Коментар


                      #11
                      коцев написа:
                      Прав си колега . Само камшика ще ни оправи .
                      така е колега , но да бъдем по-демократични правата лопата и кирката е истината :D :D

                      Коментар


                        #12
                        Спират и коли. Дали е правомерно, не знам, но съм виждал как заедно с катаджии спират и леки коли и ги проверяват за незаконен дърводобив. Точно след село Варвара, в посока Велинград, също има такъв пункт. Преди време с едно служебно комби тъкмо се прибирахме от Велинград с колегата. И гледаме един огромен пън, захвърлен встрани от пътя. Точно толкова голям, колкото да влезе в багажника. Не го взехме, защото имахме друг багаж. И щрак - след завоя спират всички за проверка, коли, камиони, всички, беше станала опашка. С горските си имаше и катаджия, който спираше колите. Ако бяхме натоварили дървото, изгаряхме.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          ////Punto//// написа:
                          Ей страшни сте. Ама иначе ревете за правдата. Ми на тях това им е работата бе хора. Единия го бил изпотил докато изкара информацията която му е необходима, другия пък нема да им спре. Обаче после "АЗ СЪМ ЗА СПАЗВАНЕТО НА ЗАКОНИТЕ И СТРОГО ДА СЕ Ш*ИБАТ ВСИЧКИ ДРУГИ НО НЕ И АЗ ЗАЩОТО ИМА ВРАТИЧКИ И АЗ ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ". Няма да се оправи тая държава "АЗ СИ ИМАМ ПРАВА". Да пикам на криворазбраната демокрация ...
                          Колега не че се заяждам ама прочети ЗДВП.Там си пише кои има право да те спира !!!
                          TEMPRA 1.6 i.e. SX

                          Коментар


                            #14
                            Действията на контролните органи на пътя в закона са регламентирани така:При спиране на ППС за проверка служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоппалка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира ППС и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.Служителят, осъществяващ контрол, представя на спрения автомобил за проверка полицейски знак или служебна карта. Когато е необходимо, той може да покани спрения водач да излезе от превозното средство.Определените от министъра на вътрешните работи служби имат право да проверяват документите за самоличност, както и документите, които водачите са длъжни да носят, упоменати в чл. 100 от ЗДП.
                            TEMPRA 1.6 i.e. SX

                            Коментар


                              #15
                              Говорим за горски масиви бе колеги. Нали колегата обяснява как из Родопите карал. В гората кой провежда контрол. Полицай или горски ? Щото според мен май не е катаджията пък не претендирам да съм прав...

                              Коментар

                              Working...
                              X