Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как в мтел надписват сметки "легално" - доказателс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как в мтел надписват сметки "легално" - доказателс

    Здравейте , на снимката ще видите как Мтел надписват сметки и го правят с хиляди хора.На абонаментен план с МЕГА ЛУУП съм и към всеки лууп номер , както и към 5 номера от мтел имам 2000 безплатни минути.В ограденото с червено ще видите как луупски номер ми е таксуван , като обикновен мтелски номер.Не съм за 10те лева , които са ми надписали , а просто ми писна да ни правят на идиоти и да си мълчиме.На сто хиляди човека , като им надпишат сметката с по 5-10 лева на месец и ето как някой става милионер.
    Прикачени файлове

    #2
    Може собственика на въпросния номер да е минал на друг абонаментен план, и съответно да се води като обикновен мтелски номер извън мрежата на лууп... Свържи се със *88 и питай някой оператор.

    Коментар


      #3
      Със собственика на тоя номер сме колеги и си говорим постоянно и си представям за октомрви и ноември ква фактура ще ми дойде ... :D Направо съм решил да ги пускам в Господари на ефира, просто ми писна.Абонаментния план не е сменян... направихме си ги заедно.

      Коментар


        #4
        А какво казаха от "Обслужване на клиенти", защо е така?

        Коментар


          #5
          Не съм ходил още до офис. Това не се случва само на мене. Писах до господари на ефира да им направят малко анти-реклама , дано се задействат.Иначе , като отида ще ми ги приспаднат и всичко ще си е по старо му.. ще продължават да си надписват...Само като си представя , че имат 2 000 000 абонати х 0,01лв. ако надписват(а те надписват много повече на месец) сами си правете сметките за какви нерегламентирани печалби става въпрос и в чие гърло отиват.... грабят ни , грабят....

          Коментар


            #6
            Uneek написа:
            Може собственика на въпросния номер да е минал на друг абонаментен план, и съответно да се води като обикновен мтелски номер извън мрежата на лууп... Свържи се със *88 и питай някой оператор.
            Не може да стане ... всеки път като си плащам сметката ги карам, ама не могат да ме сменят ... Можеби на друг оператор ще стане, но от лууп на м-тел, не може ...
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Точно това е причината да се разделя с Mобилтел. Надписване на сметки. Три пъти ги убедих, че е така, обяснения с билинг системата, обещания, че няма да се повтори и ... айде стига толкова.При мен беше друга врътката, накратко:Днес си говоря с ogi28b да речем. Говорим си 1 мин и 24 секунди. Следващия ми разговор е пак с ogi28b пак за 1 мин. и 24 секунди.Което на практика е трудно да се получи. И това не е един път.Така че, гледайте си разпечатките, аз приключих с тях.Ама само аз ли съм?Очевидно, не.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #8
                Malone написа:
                Точно това е причината да се разделя с Mобилтел. Надписване на сметки. Три пъти ги убедих, че е така, обяснения с билинг системата, обещания, че няма да се повтори и ... айде стига толкова.При мен беше друга врътката, накратко:Днес си говоря с ogi28b да речем. Говорим си 1 мин и 24 секунди. Следващия ми разговор е пак с ogi28b пак за 1 мин. и 24 секунди.Което на практика е трудно да се получи. И това не е един път.Така че, гледайте си разпечатките, аз приключих с тях.Ама само аз ли съм?Очевидно, не.
                По същата причина се отказах от М(ен)-тел преди малко повече от три години. Тогава един приятел получи във фактурата си телефонни разговори в роуминг, а той дори нямаше задграничен паспорт (живее в Сливен,а не в граничен район на България, за да се "закачи" към чужд оператор).
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Подсещаш ме, че на мен ми беше начислено ползване на data transfer, интернет в частност, при условие, че по него време бях в чужбина [близо година] и на практика не съм ползвал телефона си дори и минута. Беше в мен, но не съм го включвал, ползвах телефон на оператор от страната домакин.Както казах, телефона не беше включван и освен това по ред технически причини беше абсолютно невъзможно да ползвам Internet с карта на Mobiltel в роуминг. Най близката им клетка беше на около 4 000 километра от мен.Не бяха нещо особено, десетина лева, но казах на моя финансов посредник [жена ми] да отиде до офиса и да иска обяснение. Обяснение не получи, по точно е било: "Ама ... как така, ще видим защо се е получило това недоразумение". Така и не ги платих, от инат.Когато се разделяхме с Mobiltel, никой не обели и дума за тези десетина лева.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #10
                    Хаха, сигурно за това предлагаха да спрат да ти пращат разпечатки - електронните кой ги гледа.Аз бях решил да ги сменям, защото очаквах сега след "ъпдейта" на софтуера им да ми дойде огромна сметка за няколкото месеца.Новата ми сметка е за 25 кинта само. Даже като лоялен клиент ми дадоха отсрочка за плащането с около 2 седмици.пс: И аз съм на Лууп, ама 15.Лек и успешен ден на всички !
                    In JTD I believe, in Nm I trust !

                    Коментар


                      #11
                      А стига бе Не съм се замислял до сега. Толкова ли са нагли!Другите оператори как са?
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        и аз заради това се отказах от М-тел и аз бях на лууп отивам да си плащам сметката и аз си знам колко е,оная ми казва с 15лв. повече и вика ти не си излизал от водафон лайф менюто.и аз и показвам че въобще нямам такова меню че ползвам телефон който не е от България и нямах въобще такива работи,а за друг тарифен план от лууп е невъзможно да се премине на друг понеже започват с 0883 само лууп и се различавали.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          Аз си гледам само електронните разпечатки.Защото като са хартиени, по пощата, ги гледа И жена ми, затова съм ги отказал.За другите оператори не съм забелязал такава наглост. Не че и те не ни цакат, но поне е с вазелин.Реално останах само на един оператор. Който му свиди да ми се обади, по-добре да не ми се обажда.И най-интересното.Имам приятел, който работеше на прилично високо ниво в друг наш оператор, не в Мобилтел.По тази причина не мога да му се доверя безрезервно точно за това, но пък никога не ме е агитирал да остана само при тях или където и да е.Та, какво ми каза той. Пак казвам не знам дали е така, но е логично и се връзва със всичко.Да речем Malone има месечни сметки от рода на 120-130 лева, толкова ми се движеха.Има хора, които следят и правят статистика.Ако да речем този месец сметката ми е 101 лева, с няколко "добавени" разговора сметката ми се докарва до обичайните 120.Никога, ама НИКОГА не съм си зяпал разпечатките защото това за мен е обичайната сума и не ми прави впечатление.Сега ... ако имам сметка 10 лева, ясно е че този месец не съм ползвал телефона и не пипат нищо, но ако е в някакви граници, нагажда се близо до обичайното месечно потребление.Естествено, работа за една седмица на прилични програмисти е това да се направи със софтуер, а не "на ръка".И въпреки това, твърдението на моя приятел беше, че има цял отдел занимаващ се с подобна дейност.И именно затова при Mobiltel е факт различното тарифиране.Към Mobiltel толкова, към стационарни друга сума, в силен трафик трета, в събота и неделя четвърта. Можеш да станеш луд, ако решиш да си изчислиш сам месечната сметка.И понеже телефоните ми имат възможност да го правят автоматично, но при ясни условия в цените, намерих такъв тарифен план, при който цените да са едни и същи на когото и да звъниш.Така ги хванах.Софтуера на телефона ми показва една сума, а сметката е друга.Проверявах си няколко месеца разпечатките и всичко лъсна.И да речем на мен са ми надписали за конкретен месец 10 лева. А само аз ли съм?На 100 000 човека да направят тази гимнастика, което е нищо като бройка, са едни 1 000 000 лева.Това са заплатите на целия персонал в страната плюс каквито се сетите офис разходи.И още един тест си направих, но трябва да излизам, ще пиша после. След него вече бях твърдо решен да стоя далече от Mobiltel.За скандалите и пазарлъците при раздялата чак не ми се говори, това е друга тема.Добре че съм поне малко юридически грамотен [малко нескромно] и след невероятни панаири успяхме да се "разведем".Не мога обаче да си представя какво се случва с хора без някакви позиции и с минимални правни познания, които искат да се откажат от договорите си.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            това са технически грешкиникой няма да се занимава да "щрака" по билинга и да надписва сметкитепри всички оператори се случваМ-Тел доста се изложиха с тази нова велика система...особено зле се получи при хората сменили/преподписали абонаментите се в този период
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Stefanaki написа:
                              ... един приятел получи във фактурата си телефонни разговори в роуминг, а той дори нямаше задграничен паспорт (живее в Сливен,а не в граничен район на България, за да се "закачи" към чужд оператор).
                              Може да е ходил към Елхово, Тополовград или на Южното черноморие. Тук във Видин хората си знаят и са си настроили телефоните на ръчно избиране на мрежа. Самите чужди оператори умишлено насочват клетки към нашата територия и увеличават мощността им, както и нашите правят същите номера. За М-Тел съм 100% сигурен, че е така, защото сигнала им изчезва на 5-10 км преди гр.Крайова (Румъния), който е на 90 км. от Видин. За сравнение Видин-Монтана е 91 км. Нещо повече! Преди години трябваше да заявиш пред оператора, че искаш да ти пуснат роуминг, но явно са видели келепира и ти го начукват докато се усетиш.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X