Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е глобата за вдигната кола от паяк по чл.98 ал.1 т.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е глобата за вдигната кола от паяк по чл.98 ал.1 т.6

    здр колеги.сутринта в 8 часа ми вдигат колата по член 98 ал 1 точка 6 която гласи,че съм спрял на по малко от 5 метра от кръстовище.въпросите ми са няколко.някои знае ли конкретно колко точки и колко е паричната глоба.има ли смисъл да обжалвам при положение,че нз как точно смятат 5 м,но колата беше спряна на улицата до блока ми и просто заради училището,болницата и кафетата които са около него нямаше каде да паркирам вечарта.

    #2
    Re: кат-паяци

    rex_nik1 написа:
    здр колеги.сутринта в 8 часа ми вдигат колата по член 98 ал 1 точка 6 която гласи,че съм спрял на по малко от 5 метра от кръстовище.въпросите ми са няколко.някои знае ли конкретно колко точки и колко е паричната глоба.има ли смисъл да обжалвам при положение,че нз как точно смятат 5 м,но колата беше спряна на улицата до блока ми и просто заради училището,болницата и кафетата които са около него нямаше каде да паркирам вечарта.
    Няма смисъл да обжалваш нещо подобно. Още повече, че наистина си си спрял неправилно. Глобата е различна доколкото знам около 30-40 до 50лв. Незнам колкот точки вземат, но отделно те таксуват и за паркинг на който са те прибрали. По-добре иди на място и си вземи колата по бързо, че глобата расте
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      мерси за толкова бързия отговор.колата я свалих веднага те тамън я вдигаха като слезнах.много жалка е нашата работа българска.вече трябва и с метър в колата да имам да гледам дали са 5 метра или не и то не за друго ами защото не мога да паркирам пред нас.тука на моята улица винаги има спряли коли там...и по никакав начин не пречеше на движението.всички от блока паркираме така,че минаването да е съвсем нормално(еднопосочно е движението)

      Коментар


        #4
        rex_nik1 написа:
        мерси за толкова бързия отговор.колата я свалих веднага те тамън я вдигаха като слезнах.много жалка е нашата работа българска.вече трябва и с метър в колата да имам да гледам дали са 5 метра или не и то не за друго ами защото не мога да паркирам пред нас.тука на моята улица винаги има спряли коли там...и по никакав начин не пречеше на движението.всички от блока паркираме така,че минаването да е съвсем нормално(еднопосочно е движението)
        Ама те и акт ли ти написаха?! По принцип може да си платиш директно такса репартиране на тея от паяка срещу касов бон. Ако са ти писали акт е тъпо. Мен преди седмица в Бургас тръгнаха да ме вдигат. Платих си 18лв. дадоха ми касов бон и си тръгнахме. Никой не ми е писал акт.
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          платих 29лв.и имам акт....взеха ми талона до 1 месец в кат ,което дефакто значи до 2 месеца точно за това мисля че мога да обжалвам

          Коментар


            #6
            rex_nik1 написа:
            платих 29лв.и имам акт....взеха ми талона до 1 месец в кат ,което дефакто значи до 2 месеца точно за това мисля че мога да обжалвам
            До колкото си спомням по новия закон актове се обжалват след като се платят. Говоря малко наизуст, но такъв спомен имам така, че е безмислено. А как така си платил 29лв. и акт са ти писали!?!? Или плащаш и си ходиш или ти пишат акт и си тръгваш и чакаш наказателно постановление. Мисля, че може и фиш да се пише дори, но ако си се карал с тях е възможно да са те изгърбили по някакъв по-гаден начин. Като цяло това ми звучи странно хем да платиш на място хем да ти пишат акт, хем да ти вземат талона? Сигурен ли си, че само това ти е било нарушението? Имаш ли докумет за тези 29лв. касова бележка?
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              да сигорен съм само това пише че е нарушениетои имам бон за паяка

              Коментар


                #8
                Мен ме глобяваха 3 пъти по този начин,но няма как да спра през 3 блока.В блока повечето хора имат по 2-3 коли и около 20 служебни коли,аз сум с една и няма къде да спра и 2 пъти ме глобиха от паяка. Нали да правят пари,а и реално като няма къде да спреш.....спираш където мислиш,че можеш.
                "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                Коментар


                  #9
                  kiselo написа:
                  rex_nik1 написа:
                  платих 29лв.и имам акт....взеха ми талона до 1 месец в кат ,което дефакто значи до 2 месеца точно за това мисля че мога да обжалвам
                  До колкото си спомням по новия закон актове се обжалват след като се платят. Говоря малко наизуст, но такъв спомен имам така, че е безмислено. А как така си платил 29лв. и акт са ти писали!?!? Или плащаш и си ходиш или ти пишат акт и си тръгваш и чакаш наказателно постановление. Мисля, че може и фиш да се пише дори, но ако си се карал с тях е възможно да са те изгърбили по някакъв по-гаден начин. Като цяло това ми звучи странно хем да платиш на място хем да ти пишат акт, хем да ти вземат талона? Сигурен ли си, че само това ти е било нарушението? Имаш ли докумет за тези 29лв. касова бележка?
                  Не бяха ли приели нещо че глоби до 50 лева не се обжалват ?
                  Fiat Bravo 1.8 16V
                  Fiat Bravo II 1.9 Multijet

                  Коментар


                    #10
                    И на мен всеки път така ми взимат! Плащаш си репатрирането и ако си спрял в нарушение ти съставят акт! За спиране на служебен абонамент или синя зона - плащаш за преместването и престоя на автомобила в паркинга, но актове не се пишат
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      Брои се 5 метра от края на кръстовището. Щом са те вдигнали явно е била значителна разликата от 5 метра
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        А освен дефиницията в ЗДП, има ли друго, по-точно определение на "кръстовище"? От къде се мерят 5 метра, пресечната точка на осевите линии, от стоп-линията, от светофарите... от къде?

                        Коментар

                        Working...
                        X