Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с звукова карта на компютър- Решено

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с звукова карта на компютър- Решено

    Здравейте, колеги .Имам едно бързо питане за звуковата карта на един компютър която е вградена.Поради незнайни причини компютъра остана без звук.Драйвера видимо не работеше като хората.Тръгнах да го махам от ’’добавяне и премахване на програми’’,обаче стига до някъде и забива.Опитах директно да го инсталирам от диска и там забива.Викам си за преисталиране е компютъра.Преинсталирах го всичко точно,драйвера се инсталира без проблем включвам колоните-звук няма.Пробвах с едни слушалки пак неще да пее,обърнах всичките настройки на опаки и тва е-не иска.Софтуера с който работи компютъра за звука е ’’IDT’’ и доколкото знам като включиш колонки или слушалки излиза една питанка в която пита като какво да го конфигурира,но уви изобщо не реагира.Въпроса ми е дали е изгоряла картата просто така или има нещо друго да ми бяга? Благодаря

    #2
    Така както го описваш - си е изгоряла картата. Най-лесния начин е да пуснеш една жива дистрибуция на Linux - ако и там не свирне - нямаш звукова карта. По магазините има евтини варианти по 10-15лв. Ако си с лаптоп - мъка.За да е изгоряла - колонките са ти върнали - имам в офиса едно дъно - звука като му е включен в биос-а - не можеш да пипнеш чипа на звуковата карта...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      На настолен компютър е.Човека чийто е компютъра си смени местоживеенето и след това сам си свръзал колоните и субуфера,обаче ми се струва че е объркал чинчовете,понеже е с чинчовеи на стерео кабела и на клоните и може да им е разменил местата и да е подало ток на картата..Вече е купил нова карта и ще видим какво ше стане.. Мерси за отговора

      Коментар


        #4
        Оказа се изгоряла картата.Точно както казах е объркал чинчовете на бъфера и е пуснал ток на картата.Подменихме я с нова и всичко заспа.Благодаря на колегата jenshen73 за отговора Темата може да се маха

        Коментар

        Working...
        X