Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Допълнителен акумулатор в кола за netbook

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Допълнителен акумулатор в кола за netbook

    Здравейте,Днес тотално ми сдаде багажа старият акумулатор от фиата, с който бях купил колата, а от няколко месеца го използвах за да захранвам netbook, когато съм в планината или в университета, и беше много удобно до сега. Прекарвах тока към 220 волта и от там през зарядното на нетбуука.Сега се чудя какво да измисля, като акумулатор, който да върши подобна работа и да е около 10-на ампер часа, за да ме изкара 6-8 часа, като в същото време ми се ще да не излезе особено скъпо, както е с нормален акумулатор за кола.Чудя се от къде мога да намеря такъв клас акумулатори, който хем да е 3-4 пъти по-голям по капацитет от батерията на компютъра, хем да не е цифра, като цена.Някой има ли идея?

    #2
    Провери в магазин за електронни елементи. Ако беше от София веднага бих те пратил в Конрад. Там можеш да купиш и зарядно за такъв тип акумулатори и общо взето сумата ще се върже между 30 и 50лв.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Хм, това е идея, ще мина през там.Предполагам не са акумулатори за коли или за мотори, което предлагат там.Цената звучи приемлива.

      Коментар


        #4
        fuoco написа:
        Хм, това е идея, ще мина през там.Предполагам не са акумулатори за коли или за мотори, което предлагат там.Цената звучи приемлива.
        Тези акумулатори се използват за най-различни цели. Аз съм купувал конкретно за домашни алармени системи. Има голям избор на размери, от 1.4Ah до 14-20! А между другото се замислих... защо не си купиш едно захранване за лаптопа от 12V към неговото напрежение? Защото доколкото разбрах сега използваш адаптер от 12 на 220V и после пак със захранването на лаптопа смъкваш напрежението. Мисля, че само с едно устройство ще имаш по-високо КПД и ще заминава по-малко ток.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Както е казал колегата,требе ти точно сух акумулатор за алармени системи и после адаптер за компа на 12в.Щото сега както си губиш доста ток
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #6
            Това е сайта на нашия конрад http://www.stbbg.com//?&page_id=3&re...t=40&offset=48
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              Супер, утре ще мина да ги видя в Конрад.Иначе знам, че губя доста ток, но адаптер от 12 към 19 волта с жак за Асуса (иска 19 не 12 волта и кой знае какви други претенции има за входящия ток..) не можах да намеря или ако съм намерил, цената му е била цифра, не помня кое от двете.Това е отделен въпрос дали да минава през 220 волта или директно от 12 към 19 и съм го решил по някакъв, явно не най-икономичнен, начин с наличното на пазара. Просто китайските адаптери нямат такъв жак, какъвто трябва да влезе в Асуса и се отказах да търся.Освен това ми се струва по-сигурно да прекарвам тока през оригиналния му адаптер от 220 волта, без да мога да обоснова научно защо и да кажа дали е необходимо изобщо.Ще пиша като реша проблема с акумулатор, благодаря за съветите.

              Коментар


                #8
                Взех един от Конрад 9 AH. Явно е от тези с гел вътре, не прилича никак на автомобилен акумулатор.Сега предстои да видим зареждането как ще става, че иска 900 милиампера и предпазване от презареждане на какъв принцип ще стане...Само със зарядното 4 ампера за голям акумулатор няма да стане работата...

                Коментар


                  #9
                  fuoco написа:
                  Взех един от Конрад 9 AH. Явно е от тези с гел вътре, не прилича никак на автомобилен акумулатор.Сега предстои да видим зареждането как ще става, че иска 900 милиампера и предпазване от презареждане на какъв принцип ще стане...Само със зарядното 4 ампера за голям акумулатор няма да стане работата...
                  Там имат и подходящи зарядни. В никакъв случай не го закачай директно за зарядното за автомобилен акумулатор, че ще му вземеш здравето!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Да, така и стана, направихме му зарядно със схема за ограничаване на напрежение и ток и няма проблем.В магазина нямаха в момента зарядно, но се оправихме, и така равносметката до тук са само 22-та лева за акумулатора и трудът по зарядното, който ми излиза безплатен в случая.Нетбукът издържа най-малко 3.5 часа с тази батерия, а при ниско натоварване - и повече, така че за тази цена съм доволен от резултата, имайки впредвид цени на оригинални батерии за асус.Заедно с оригиналната батерия времето за употреба на машинката стана около 5.5-6 часа, което ми върши работа.Благодаря на всички за съветите.

                    Коментар

                    Working...
                    X