Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация за газов бойлер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация за газов бойлер

    Колеги,искам да попитам дали някой от вас ползва газов бойлер и ако има такива да споделят впечатления.По-конкретно питането ми е къде е монтиран бойлера?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    с риск да ти оспамя темата -виждал съм по форумите за каравани и кемпери-там бойлерите са газови
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Преди над 10г и повече ползвахме газов бойлер. Самият бойлер беше монтиран в друго помещение до самата баня. Хубавото при този бойлер е, че веднага имаш топла вода.

      Коментар


        #4
        Re: Консултация за газов бойлер

        dudulia написа:
        Колеги,искам да попитам дали някой от вас ползва газов бойлер и ако има такива да споделят впечатления.По-конкретно питането ми е къде е монтиран бойлера?
        Монтиран на "една ръка" разстояние от душа, като вода не попада по него. Все пак има възможност за регулиране на температура и дебит на водата. Бутилката е в съседно помещение.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          на брачеда котела е на терасата и от там имат топла вода,парно и болер
          Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

          Коментар


            #6
            Re: Консултация за газов бойлер

            Stefanaki написа:
            dudulia написа:
            Колеги,искам да попитам дали някой от вас ползва газов бойлер и ако има такива да споделят впечатления.По-конкретно питането ми е къде е монтиран бойлера?
            Монтиран на "една ръка" разстояние от душа, като вода не попада по него. Все пак има възможност за регулиране на температура и дебит на водата. Бутилката е в съседно помещение.
            Това исках да чуя.аз лично ползвам такъв в едната баня,но тя е голяма и има доста въздух,докато сега искам да монтирам такъв и в другата баня,но тя е малка,ще бъде буквално на няма и метър от душ кабината и искам да знам дали няма да има проблем с гаснене.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Къде и как извеждаш топлия въздух и в апартамент ли живееш?
              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

              Коментар


                #8
                Да,в апартамент живея и мисля да извеждам топлият въздух през отдушника.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Тоя отдушник не е предназначен за такива цели щото е пластмасов, дано да бъркам де.
                  Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                  Коментар


                    #10
                    Мисля,че е коминно тяло,но ще го проверя все пак.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      за затворени помещения без нормална вентилация се ползват котлета със ЗТВОРЕНА горивна камера със КОАКСИАЛЕН кумин !
                      ...хладилник, карам хладилник...

                      Коментар


                        #12
                        А ти като вече имаш един, тръбите за топлата вода не ходят ли и до другата баня?Ако ще е нов, трябва да ти го монтират, иначе няма да ти признаят гаранцията, не че има какво да се разваля по него. От друга страна, ако ще си го монтраш сам, ще споделя следното. Съседите си монтираха сами газовия бойлер преди време, защото банята им не отговаряше на изискванията и никой техник не се съгласи дори извън гаранцията да им го монтира. След година и половина някъде намериха мъжа мъртъв в банята и причината е била точно газовия бойлер.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Не виждам смисъл да го монтираш в банята.Ако има как да си прекараш тръбите за водата до балкона и обратно - сложи го на балкона.Със сигурност няма да му стига въздух за горене на бойлера, ще трябва да му подаваш въздух от някъде. Отделно димните газове не е добре да ги изхвърляш в отдушника, даже е изключително опасно. Ако някой твой съсед, а съм сигурен, че има такъв, е извел кухненски аспиратор към същия отдушник, то цялото е пълно с полепнали мазнини. Все някога ще се запалят.С газовите уреди шега не бива. Има 2 наредби, които регламентират начина на използване на газовите уреди (една за пропан-бутан и една за приоден газ). Прочети ги внимателно и гледай да не ги нарушаваш. Те не са написани ей така...

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            Да,в апартамент живея и мисля да извеждам топлият въздух през отдушника.
                            Не е разрешено газов уред да е свързан към обикновен комин или отдушник на сградата. По предписание ако сградата няма специализиран комин, се избива през стената на апартамента индивидуален такъв. Когато си прокарвахме газ при инсталирането на котела искахме да го свържем към комина на кухнята, но не ни разрешиха и трябваше да се пробива една външна стена.
                            преди - TIPO
                            сега - VOLVO XC60

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              А ти като вече имаш един, тръбите за топлата вода не ходят ли и до другата баня?Ако ще е нов, трябва да ти го монтират, иначе няма да ти признаят гаранцията, не че има какво да се разваля по него. От друга страна, ако ще си го монтраш сам, ще споделя следното. Съседите си монтираха сами газовия бойлер преди време, защото банята им не отговаряше на изискванията и никой техник не се съгласи дори извън гаранцията да им го монтира. След година и половина някъде намериха мъжа мъртъв в банята и причината е била точно газовия бойлер.
                              Ако правилно съм разбрал, причината за смъртта е била задушаване с газ.Но вече повечето бойлери от този тип имат защита, която спира подаването на газ при "изгаснала" горелка.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X