Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся отзиви за Шкода Октавия 2001г., 1.9 ТДИ 110 к.с....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся отзиви за Шкода Октавия 2001г., 1.9 ТДИ 110 к.с....

    До сега чувам само хубави неща... Естествено, че четох форума на Шкода...Вътре малко дървено е направено... И се чудя кво да правя...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Самият факт, че двигателят е помпа-дюза трябва да те накара да бягаш с 200 от тази кола. По-големият 2,5 TDI в Ауди форума е известен като "Душегуба" защото и той както и 1,9 цепи глави заради самият принцип на работа на помпа-дюзата. Другото ми впечатление от по-новата Октавия(след 2004) е от преди 2 години, когато ходих да прибирам един приятел от катастрофа с такава рент-а-кар на АМ Тракия в посока Пловдив - София малко преди тунела "Траянови врата". Валеше дъжд, колата беше изпаднала в аквапланинг, и след като се беше завъртяла 2-3 пъти около оста си, при което беше се откъснал предният десен макферсон барабар с гумата, колата влиза със задницата в канавката, "сгъва се" през нея , обръща се на таван и следват 2-3 превъртания странично в посоката на движение. Че колата беше тотал е ясно, странното беше как нито един от 6-те еърбега не се беше отворил и нашият човек тогава оцеля единствено благодарение на колана ?!? Оттогава като видя такава кола и потръпвам. Лично мое мнение, но аз не бих си купил такава кола.
    Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
    Fiat Punto 1,2'98

    Коментар


      #3
      Малко твърда возия, окачването е евтино ако не бъркам модела, отделен шарнирен болт има, т.е. няма нищо общо с това на Пасат/А4Пластмасов интериор.Мотора е корав, не е помпа дюза.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Малко твърда возия, окачването е евтино ако не бъркам модела, отделен шарнирен болт има, т.е. няма нищо общо с това на Пасат/А4Пластмасов интериор.Мотора е корав, не е помпа дюза.
        Как да не е помпа дюза бе друже, баш такъв си е, само че редови, а не V6 дизел. Окачването е като Голф 4, все пак са на една платформа.
        Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
        Fiat Punto 1,2'98

        Коментар


          #5
          Имах служебна такава. МАй Октавия Тур се водеше. Вътре ако е запазена не е кой знае колко зле, но..... С нея пътувах 2 пъти в седмицата София- Русе сам или най-много с 1 колега още и да имаше 10кг. инструменти в багажника за работа. Е тогава бях доволен от вървежа. Един път се наложи да се возим до Румъния 4 човека и около 30кг оборудване. Еми на среден баир умираше това нещо, а за по-стръмен незнам. Изобщо неискаше да се набира. Иначе като плюсове и минуси, за мене плюсовете бяха повече. Само да подчертая , че съм карал нова(до 4г.), а вече като е навъртяла годинки незнам как е.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            RPWWD написа:
            emzo написа:
            Малко твърда возия, окачването е евтино ако не бъркам модела, отделен шарнирен болт има, т.е. няма нищо общо с това на Пасат/А4Пластмасов интериор.Мотора е корав, не е помпа дюза.
            Как да не е помпа дюза бе друже, баш такъв си е, само че редови, а не V6 дизел. Окачването е като Голф 4, все пак са на една платформа.
            Ами не е, помпе дюзе 110 няма -------п.с. @donnna - аз лично бих си взел таква ако имах финансите.Не съм гледал как вървят сега, но едва ли ще са по 4-5 000лв.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Много ясно ,че не е помпа дюза :D По принцип това е един от най коравите двигатели не знам кви глави кво чудо Колата въпреки ,че е искат да водят клас като пасат и А4 ,е далеч от качеството на изработка и материалите в интериора .иначе окачване двигател скорости ала бала е 1:1 .Но вътре евтинеее с 1 идея ,но затова са по- евтини .Като цяло е добър автомобил ако правиш компромис спрямо пасат и ауди ,двигателя ако е читав и го потдържаш ще надживее колата ,единсвено турбините гърмят около 250к километра .Аз лично никога не съм ги харесвал ,чак след като излезна суперБ показаха класа.
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                Какво ’А4’ ви гони - ’Шкода ОСтави-Я’ не е ли ’Голф’? Май чак 130к.с. е ПомпаДюр, 90 и 110 не са.Аз не бих си купил такава.... просто не ми харесва, иначе си има качества, ама то зависи какво търсиш от колата

                Коментар


                  #9
                  да 130 е първият помпа дюза ,че май 116 к.с. на октавии не слагаха ама не съм сигурен .Иначе може и да си рпав за окачването ,ако е голфово по- ефтино и по- твърдо значи :D
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    RPWWD написа:
                    emzo написа:
                    Малко твърда возия, окачването е евтино ако не бъркам модела, отделен шарнирен болт има, т.е. няма нищо общо с това на Пасат/А4Пластмасов интериор.Мотора е корав, не е помпа дюза.
                    Как да не е помпа дюза бе друже, баш такъв си е, само че редови, а не V6 дизел. Окачването е като Голф 4, все пак са на една платформа.
                    Ами не е, помпе дюзе 110 няма -------п.с. @donnna - аз лично бих си взел таква ако имах финансите.Не съм гледал как вървят сега, но едва ли ще са по 4-5 000лв.
                    Може, явно го бъркам с друг TDI PD от рода на 105 коньовите.
                    Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
                    Fiat Punto 1,2'98

                    Коментар


                      #11
                      еееееей, вий ши съ избийти тука заради ина Шкода... за двигателя разбрах, че е като на пасат 4... окачването - ефтино... тази дето ми я предлагат е като за мен. ляти 15-ки, комби, сив металик, много запазена, ама шкода... като гледам 1/3 от таксиджиите в Бургас са с такива / евентуално с 90 коньовия двигател/.ама вътре... някви седалки дялани с теслата... таблото също. тапицерията като дамаска от турски сериал...пари... искат ми 5500....
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Дай някакви снимки да я видиме тая кола.Иначе имах възможноста да карам такава за известно време само че 90к.с.И имам добро впечатление.За 5500 я взимай ако не била удряна зверски
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          #13
                          октавия е с окачване на голф 4 /и сеат толедо/. евтино, не е като на пасата и а4 с 12 носача. Вътре е ужасссссссссс, бахти кофти дизайна, особенно преди фейса... Четох, че отзад била тесничка, за сметка на багажника. СуперБ е с окачване на пасат....
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Щом са твои хора, научи се как се прави ЛОГ на ВАГ, направи такъв и го дай в ДИЗЕЛ КЛУБ-а да си кажат мнението, че там ти е бедна фантазията, колко лесно се крият проблеми
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              ти кола да ти вози задника ли ще си купуваш или кораб за презокеански пътувания?! Какво им е на седалките? А па таблото си е супер,ти какво искаш,от шарении да не виждаш показанията на уредите...нали това е идеята на едно табло -просто,изчистено,практично,нагледно! А тапицерията...винаги може да си сложиш хубави калъфки за немного пари. Имам чувството ,че типично като жена не търсиш практична,евтина и здрава кола,а "фиешън" пародия с папагалски цвят и визия -"вижте ме кой съм аз"! Ако е така,то шкода НЕ Е твоята кола! А таксиджиите навсякъде карат шкоди,защото нови са по-евтини от всички други,освен може би от дачиите...Нали това му трябва на бакшиша-практична кола да му служи вярно,не S класа ,като му я чукнат да се вайка.
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X