Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно договор за покупка на кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно договор за покупка на кола

    Здравейте колеги, в неделя смятам да ходя до София за кола . Уредили сме нотариус да работи тогава , а въпроса ми е следния: Момчето от което ще купувам колата ще е извън София и няма да може да присъства в този ден ,той ще направи пълномощно на баща си с което да може да продава колата ( И трябва ли и майката на момчето да даде съгласието си за продажбата). Могат ли да възникнат някакви проблеми след това при прехвърляне в КАТ на мое име на колата . ?Благодаря ви за отделеното внимание!
    681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

    7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

    #2
    май не евентуално ако е женен жена му трябва ако не се лъжа
    fiat tipo 1.6mi 75k.c 1994
    alfa 145

    Коментар


      #3
      Да,така е.Ако само той е собственик/само неговото име фигурира в талона/няма никакви проблеми.Успех с покупката!Разбира се,както каза колегата,ако е женен трябва или присъствието на жена му,или пълномощно и от нея.
      PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
      Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

      Коментар


        #4
        Значи по талон колата се води на сина му, а той ще направи пълномощно на името на баща си , за да може да продаде колата на мен , понеже сина ще бъде извън София. Затова се интересувах дали трябва нещо и майка му (жената на баща му да дава съгласието си за нещо ) неискам да имам някакви проблеми после в КАТ Варна заради 1 лист хартия
        681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

        7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

        Коментар


          #5
          Не, няма да имаш проблеми.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            Освен че трябва да даде пълномощно, трябва да попълни и декларация, ако не е женен, ако е - и жена му трябва да се включи - всичко това нотариално заверено. Такива неща само с пълномощно не стават. А след като нотариусът се подпише - няма да имаш проблеми никакви и никъде.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              И аз се надявам да нямам проблеми.
              681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

              7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

              Коментар


                #8
                Софииските нотариуси са такива,че въобще не питат имаш ли жена.Не се коси,само,че в КАТ колата може да има запор от данъчните,ако има наложено наказание.Това е малко вероятно,но все пак ми се е случвало.И се приготви за неделен хонорар на нотариуса.Мен така ме обръснаха по същата причина.

                Коментар


                  #9
                  Колко те обръснаха за нотариуса с неделна такса ? И за какъв запор става въпрос в КАТ , че това за 1 път го чувам.
                  681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                  7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                  Коментар


                    #10
                    160 лв,при условие,че тук в Плевен при познат нотариус щеше да е около 70лв да речем,но пък никои от наще не работи през почивните дни.Случката със запора беше доста гадна.Купувам си кола и отивам в Плевенския КАТ да я регистрирам и любезната лелка ми съобщава,че колата е запорирана от данъчното,понеже бившия вече собственик не си е плащал патента за три години и те хоп,колата.Обаждах му се Н-пъти да си плати задълженията,но уви аз го отнесох като му поех разходите.Това беше отдавна и сега може би /но едва ли/нотариусите да имат връзка с база данните на данъчното.Не те плаша,просто споделям.От тогава на сетне също съм купувал кола и все си имам едно наум-т.е. риска си е за моя сметка.Всичко зависи от човека,ако е свестен едва ли ще ти направи номер.Не че вярвам вече на някой,но все пак.Успех.

                    Коментар


                      #11
                      Незнам как е при вас ама тук в Свищов нотариуса иска и бележка за платен данък ,тъй че ...
                      ROVER 214SI '99 103hp
                      HONDA CIVIC '99 90hp

                      Коментар


                        #12
                        В София няма такива есцесии,даже не питат дали си женен.Ако пък случайно си признаеш те съветват да пишеш,че си разведен.Аз досега Софииски нотариус не съм виждал на живо,все техните помощници излизат с готовия договор.Пародия пълна.Тук наще също искат бележка за платен данък и ако не си го направил аиде в най близката банка и внасяш 10-тина лв и си готов.

                        Коментар


                          #13
                          Jorko82, наскоро продадох 2-ката без да ми иска нотариуса платен данък , а като му го показах се зарадва само и толкова.А и в неделя paiaka , ще бъде с мен при сключване на сделката , така че не би трябвало да имам грижи
                          681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                          7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                          Коментар


                            #14
                            Успех тогава,Краси!А каква кола ще купуваш ?
                            ROVER 214SI '99 103hp
                            HONDA CIVIC '99 90hp

                            Коментар


                              #15
                              4-ka 105 SDi
                              681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                              7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                              Коментар

                              Working...
                              X