Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната глупост в нашата мила Държава...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредната глупост в нашата мила Държава...

    Здравейте ,колеги!Искам да споделя нещо с вас ,макар и вече късно да е...Та...глобиха ме за неправилно паркиране на паркинга пред блока ,в който живея...Ситуацията е следната...В момента се прави ремонт по маршрута на няколко автобусни линии и сега автобусите спират на нашия паркинг...То хубаво спират ,хубаво ме глобиха ,но без никакво предупреждение...всички от блока вече спираме ,така че да има място за рейсовете ,има място за поне 2 рейса...И сутринта какво да видим ,всички от паркинга осъмнали с честитка...Интересно ми е ,като няма къде другаде да си оставя колата и ако я кача на тротоара ,дали пак ще ме глобят...ПП:Преди малко разбрах че този контрольор ,който е глобил всички съседи ,включително и мен , е някакъв съсед от блока срещу нас...М@мка му!!!Бива ли да е такава гадина!?ПП 2:Никой с нищо и никъде не е задължил живущите в блока да си преместят колите от паркинга...Само е сложена табела ,на която пише : "Умоляваме живущите на Гореупоменатия адрес да преместят колите си." Това не ми прилича на заповед еди коя си или някакво задължение...ПП 3:Аз ако разбера кой точно е тоз съсед ще му се стъжни доста сериозно...Идиотът е написал ФиаЛ ,вместо Фиат...Олигофрен...ПП 4:Много съм ядосан...не ми е за тези 20 лева...както с тях така и без тях...но защо не ни пратиха известия на всички че трябва да преместим колите задължително ,защото пречат...а това е съмнително...защото автобусите си спират без никакъв проблем...Просто съм възмутен от всички тези глупости в нашата мила държава...Минута мълчание...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    А знак забранено паркирането...или знак, че там е спирка има ли?Щото ако няма....Я кажи на какво основание те глобяват?

    Коментар


      #3
      1115 написа:
      А знак забранено паркирането...или знак, че там е спирка има ли?Щото ако няма....Я кажи на какво основание те глобяват?
      Знак за спирка не съм видял досега ,а за знак за забранено спирането няма как да има при положение ,че това е паркинга на блока...На самия фиш пише по кой член ме глобяват ,но той остана в колата...после ще кажа по кой член...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Това за мен е пълна пародия, която може да се случи само в България. Без знак за спирка или за забранено паркиране получаваш честитка.Единственото за което се сещам е да направие едно посещение на този ваш съсед, който ви е глобил. Един познат имаше доста подобни ядове ,защото пред блока, в който живее има платен паркинг и чак и той си плащаше за да може колата му да седи пред собствения му дом.
        Виж бейби не сме глупаци,
        ние сме отбор от здравеняци.
        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

        Коментар


          #5
          Сетих се за този клип по повод този проблем: http://vbox7.com/play:f2babbc6

          Коментар


            #6
            Това е глоба от общината, като те вдигне паяка не ходиш да плащаш в КАТ 20лв, а в общината. Какъв е тоя паркинг, тревна площ ли е?
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Най-добре пусни една снимка да се ориентираме кое как е.Пък после ще го мислим.Аз едно време като пишех ПРОТИВ необжалваемите глоби, имаше колеги, които ги защитаваха. Ето ви жив пример, как някой може да си слага глобички и ти не можеш да противодействаш по никакъв повод.Всеки ден може да ти лепи по една глоба на стъклото ако ти има зъб примерно (че си задявал щерка му)... Между другото забелязах вчера, докато си пиех кафето, че ямболските общински полицаи на всяка кола, на която лепят фиш, правят и няколко снимки, на които ясно да се види че колата е в нарушение.Не съм сигурен дали тези глоби са необжалваеми, защото не са написани по ЗДвП, а по някоя общинса наредба. И ако съответната общинае пропуснала да въведе необжалваем праг - може да си я обжалваш.Тъй че дай снимка да видим какво, къде, как, и напиши какво са ти писали във фиша.

              Коментар


                #8
                Симеоне, предполагам знаеш, че нашият кмет няма кола и шофьорска книжка и си пада малко автомобиломразец. Синята зона расте непрекъснато и може би и мястото пред вашия блок, което вие смятате за безплатен паркинг, вече е в обхвата на синята зона. Или пък с някаква заповед във връзка с ремонтите паркингът е станал автобусна спирка. Вероятно за нещо такова става въпрос.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Автобусна спирка със заповед не се прави.Необходим е съответния пътен знак, пък бил той и временен. Няма знак - няма спирка.

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Симеоне, предполагам знаеш, че нашият кмет няма кола и шофьорска книжка и си пада малко автомобиломразец. Синята зона расте непрекъснато и може би и мястото пред вашия блок, което вие смятате за безплатен паркинг, вече е в обхвата на синята зона. Или пък с някаква заповед във връзка с ремонтите паркингът е станал автобусна спирка. Вероятно за нещо такова става въпрос.
                    Венко, не е синя зона и никога не е било...поради ремонта дейност на пътя ,по който минаваха въпросните автобуси ,вече спирката е на нашият паркинг...Заповед не е имало...а само уведомление...
                    Immortal написа:
                    Автобусна спирка със заповед не се прави.Необходим е съответния пътен знак, пък бил той и временен. Няма знак - няма спирка.
                    Уви...вече има знак...Сега ходи доказвай, че глобата е била преди да сложат знак... ПП:Най-смешното ,е че има към 30-40 коли и ми е интересно къде могат да се паркират тези коли, при положение, че половината от паркинга вече са преместени по тротоарите и другите 2 паркинга...Просто няма къде да си оставиш колата...Който свари да я качи накъде, свари - другите осъмват закичени...
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар

                    Working...
                    X