Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Надхитри крадеца

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Надхитри крадеца

    Нека всеки един от вас сподели как и по какъв начин е защитил колата си от крадците.Чел съм,че някои си правят скрити ключета някъде и какво ли още не...
    Fiat fen

    #2
    те крадците не ползват интернет и не четат автофоруми...п.п. да я вземат, без туй прекъсва! ще е повод да се купя нова кола...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Аз лично с нищо не съм защитил колата си от апашите, ако не броим каското за кражба, но се съмнявам че стикера на страничното стъкло ще ги спре да я откраднат. Баща ми преди си беше монтирал в колата някво копче , което не позволяваше на колата да запали или нещо такова,вече не си спомням много добре че беше много отдавна. Но като цяло много ме кефи идеята във филма Да изчезнеш за 60 секунди, където един си беше сложил питон в джипа.А ходи го кради тогава ,ако ти стиска. :D
      Виж бейби не сме глупаци,
      ние сме отбор от здравеняци.
      Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
      така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
      http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

      Коментар


        #4
        Нямам нищо против да ми я откраднат. Колата си има каско и те така. Има си и аларма и това май е единствената мярка, която съм взел против кражби. Забравял съм я отключена цял ден пред нас или пред работата и никога нищо не е изчезвало. То не че има нещо в нея за крадене де. Музиката е заводската, а крадците налитат на по-лъскава музика, която могат да шитнат бързо за 50 лв. и да се надрусат .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Аз аларма нямам. Само фабричния имобилайзер и съм и направил пълно каско.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            Дано не ви се налага никога да ползвате тази "опция" на каското. Дори и бегло не може да си представите какъв филм е и колко се дърпат/бавят застрахователите. Много бърз пример: отиват двама пича да си вземат кола от рент-а-кар. Плащат за 2дни, обаждат се че ще се забавят още един, но така и не се връщат. Има договор, копия от всички документи на симпатягите. Една година и половина издирване(застрахователят не плаща, хвърлят се страшно много пари и за адвокати, тъй като лизинга на колата си тече...). При случайна проверка хващат пичовете. Те твърдят че не са наемали колата(има си договор с копия на документите им, дори има видео запис от камерата в офиса). Пускат ги след един месец(имат изтекли присъди за кражби на автомобили). През това време поне спират да си искат парите от лизинга. Застрохователят(една от най-сериозните фирми) още увърта. Рент-а-кар-ът(също от големите фирми) продължава да налива пари на половин дузина адвокати...

            Коментар


              #7
              както сички викат че не им пука ако си видят коалта разбита и ограбена или пък да не си я намерят на мястото кадето е спряна хич няма да говорят че им е се тая понеже имали ’каско’ !!!!!
              ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
              Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
              Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

              Коментар


                #8
                Grisha_bravo написа:
                както сички викат че не им пука ако си видят коалта разбита и ограбена или пък да не си я намерят на мястото кадето е спряна хич няма да говорят че им е се тая понеже имали ’каско’ !!!!!
                Така е защото са ни скапани застрахователите, както всичко друго де.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  z_sutrov написа:
                  Grisha_bravo написа:
                  както сички викат че не им пука ако си видят коалта разбита и ограбена или пък да не си я намерят на мястото кадето е спряна хич няма да говорят че им е се тая понеже имали ’каско’ !!!!!
                  Така е защото са ни скапани застрахователите, както всичко друго де.
                  то и законите и полицайте са на това ниво ....... не знам някой от вас са е занимавал с застрахователи като ще плащат тотална щета или с полицай при кражба или са задържали някой ...... ( аз поне през тези работи съм минавал и сичко с плачевно и много нерви ) за кражбите няма да коментирам или задържането .... ( за да не обидя можеби някой колега пък и да не спамя темата )
                  ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                  Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                  Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                  Коментар


                    #10
                    А това да ти се размине от крадци .. го няма като вариант след като те набележат ...... на мен ми разбиха колата посред бял ден пред стълбите на входа под терасата на съседа и ми взеха сд-то и дъвки орбит лайт като се убадих в полицията ми казаха ми не можим да дойдем на адреса защото нямаме бензин ( пълен шах) като бях в в районното като казвах какво ми липсва от колата като споменах дъвките ( понеже бях много възмотен за тях) ми се изсмяха и ме зеха за канарче и ма питаха дали децката градина до нас не ми е обрала колата намериха това с което ми беши разбита колата знаеха кой го е направил и ПАК НИЩО НЕ СТАНА минаха 6 месеца изпратиха ми писмо в което пишеше че няма да си получа сд-то и няма да се води дело е за какво да се прави каско или за какво са тези полицай след като не правят нищо ... седяха и ми се смяха за тъпите дъвки ...........
                    ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                    Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                    Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                    Коментар


                      #11
                      аз пък в събота вечер даже се хванах на бас за 1000лв с един разбирач, който уж бил в занаята, че неможе да ми открадне колата.още е пред гаража.. чакам да я открадне да му дам 1000лв

                      Коментар


                        #12
                        Grisha_bravo написа:
                        както сички викат че не им пука ако си видят коалта разбита и ограбена или пък да не си я намерят на мястото кадето е спряна хич няма да говорят че им е се тая понеже имали ’каско’ !!!!!
                        Ако ми я разбият и я освинят, само за да се повозят или за да вземат нещо (например акумулатор), или пък ми свалят гумите или дори само тасовете, много ще ме е яд, това е така. Ако обаче я откраднат, но така, че да не се намери никога, няма да съжалявам особено. Между другото, сещам се, че когато ми поставяха алармата, ми предложиха за 80 лв. да ми монтират 4 датчика за движение около колата, които би трябвало да сплашат приближаващи се крадци. Може би не е лошо като идея, ако някой много се притеснява за колата си. Все пак крадците, колкото и да са добри, предпочитат коли без аларми.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Най сигурната мярка срещу крадци е... Да не те набележат. Аз понеже си отварям очите на четири и се ослушвам около 4 пъти от 6 успях да си защитя колатаИскаха да ми вземат радиото чух странен шум и като се показах на прозореца гледам наркоман ми ръчка ключалкатаметнах бутилка по него и хоп избяга после слезнах бързо мернах го и го гоних с една тръба.Обаче една вечер ми счупиха наркоманчетата стъкло и ми тарашиха колата ма аз ги чух слезнах гръмнах по тях със стоппатрон гоних ги малко и така.Цаката е да не те набележатпари не се оставят на видно място и нищо което да подразни някои наркоманяк да ти разбие колата.
                          КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                          Коментар


                            #14
                            stefaka222 написа:
                            Най сигурната мярка срещу крадци е... Да не те набележат. Аз понеже си отварям очите на четири и се ослушвам около 4 пъти от 6 успях да си защитя колатаИскаха да ми вземат радиото чух странен шум и като се показах на прозореца гледам наркоман ми ръчка ключалкатаметнах бутилка по него и хоп избяга после слезнах бързо мернах го и го гоних с една тръба.Обаче една вечер ми счупиха наркоманчетата стъкло и ми тарашиха колата ма аз ги чух слезнах гръмнах по тях със стоппатрон гоних ги малко и така.Цаката е да не те набележатпари не се оставят на видно място и нищо което да подразни някои наркоманяк да ти разбие колата.
                            Не скучаеш явно :D ...Във връзка с темата. Оня ден пия кафе на Бриколаж и на паркинга спира Форд Фокус. Колата беше с Естонска регистрация. Човека поне 10 минути си опакова волана с "бастун", лежа по педалите и накрая си отвори капака на двигателния отсек за поредната "манипулация".( в магазина не се е бавил повече от 5 мин. ). На тръгване повтори цялата процедура в обратна последователност :D .Стана ми смешно, но явно човека си беше презумпирал идеята на надхитри крадците... :D ...Мислех си: Аман ти и колата, аман ти и чудото, ако на всяко спиране действа така тоя човечец. Нищо, че беше на около 65-70 години и ако някой в БГ реши да му вземе колата ще му я вземе с него и бабата до него барабар..., че и откуп ще им търси :D
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #15
                              И аз не съм взел мерки срещу крадци, за 4 години откакто я имам никой не я беше барал, но онзи ден са се опитали да я отварят и ми бяха начупили трите ключалки. Сега вече си я вкарвам в гаража.

                              Коментар

                              Working...
                              X