Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно КАТ и регистрация/бракуване на МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно КАТ и регистрация/бракуване на МПС

    Незнаех как да формулирам заглавието ..Въпроса е следнияКупих си кола от човек от Търговище ( аз съм от Стара Загора )Той я караше с пълномощно ГЕНЕРАЛНО и ми я продаде при нотариус с Договор за Покупко Продажба..Обстоятелствата се стекаха така, че неможех да я регистрирам в КАТ заради сменян мотор който още се води на кола от ВАРНА! Единственият ми вариант да регистрирам, беше онзи от ВАРНА да си отпише колата по всички параметри и да напишем договор между нас! Това така и не стана, защото колата я няма реално от 4 години и на пича не му се занимава...До ден днешен си я карах на магия само с договора.. но счупи скоростна, а налях доста пари в нея и повече честно НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВАВ цялата работа въпроса е.. : как мога да се отърва от тази кола, да не плащам данъци и така нататък ( не че съм платил до момента нещо ) В КАТ не е регистрирана нито в Данъчното? Просто искам да си я разпродам на части и да взема нещо просто от Германия ???

    #2
    Щом не е регистрирана в КАТ и данъчно - проблем няма.Официално се води на собственика по талон, така че теб не те бърка изобщо.Засега.Ако някога някой тръгне да му търси на него данъците (а това все някога ще стане), той може да занесе пълномощното, от там човекът от Търговище - договорът за покупко-продажба и така от договор на договор да се стигне до теб.Глобата, която ще ти сложат в КАТ не е голяма, ако са изтекли и 2 год. и 2 месеца от датата на закупуване - в данъчното също няма да има глоба, защото ще е минала давността.Имай предвид, че каквато ще е глобата за теб, същата ще е и за човека, който ти е продал колата, така че може да предпочете да си плати данъците и да си трае.Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който:1. праводателя, който при отчуждаване на регистрирано пътно превозно средство не съобщи в определения срок на службата, издала регистрационния номер на отчужденото превозно средство, данните на приобретателя; същото наказание се налага и на приобретателя на регистрирано пътно превозно средство, който в определения срок не съобщи по местоживеене на службата за регистрация за придобитата собственост;Ако си решил да бракуваш колата - намери човека, на чието име е регистрирана по талон и да ти напише едно пълномощно, с което да можеш да бракуваш колата и толкоз.

    Коментар

    Working...
    X