Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся блок схема на задача (C ++)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся блок схема на задача (C ++)

    Здравейте колеги , имам крещяща нужда от съставяне на блок схема на задача ( езика C ).Математиката ми е куцала винаги , но с частни уроци нещатата до сега ставаха , но тази криза не позволява.Ако някой може и има желание ще почерпя за помоща. Ето задачата."В двумерен масив да се въведат стойности . Да се намери максималният елемент , номера на реда и номера на стълба."ПП Отново благодарност на колегата snakeСнимка на решението http://forum.fiat-bg.org/files/prg_252.jpg
    "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
    "What do you do to help save the world?"

    #2
    То това не е блок схема и не е математика и частните уроци не са начина, но важното е, че си намерил решение.Поздрави на колегата snake, не знаех, че и той е в тази област.

    Коментар


      #3
      Това е програмка на съ++ . Преди време колегата я поиска и набързо му пратих това. Отдавна мина времето, когато съм учил програмиране и алгоритми, възможно е да има и по-бързодействащ алгоритъм, но това работи със сигурност. А за блок-схема, и аз не разбрах какво точно има предвид. Блок-схемата не е непременно обвързана с езика за програмиране, тя е описание на алгоритъма посредством определени универсални символи. Лесно е да се направи, но сега излизам. А и съм позабравил точните символи в блок-схемите, означаващи съответните действия.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        snake написа:
        А за блок-схема, и аз не разбрах какво точно има предвид. Блок-схемата не е непременно обвързана с езика за програмиране, тя е описание на алгоритъма посредством определени универсални символи. Лесно е да се направи, но сега излизам.
        Прав си но ми се изисква и тя , а относно математиката ми е нужна висша математика първа част ( май ) за да разбера смисъла на пресмятане за да мога да разчертая тези ромбове , успоредници и прочие......Нещо такова http://web.hit.bg/temps/private/task1.PNG
        "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
        "What do you do to help save the world?"

        Коментар


          #5
          snake написа:
          Това е програмка на съ++ . Преди време колегата я поиска и набързо му пратих това. Отдавна мина времето, когато съм учил програмиране и алгоритми, възможно е да има и по-бързодействащ алгоритъм, но това работи със сигурност. А за блок-схема, и аз не разбрах какво точно има предвид. Блок-схемата не е непременно обвързана с езика за програмиране, тя е описание на алгоритъма посредством определени универсални символи. Лесно е да се направи, но сега излизам. А и съм позабравил точните символи в блок-схемите, означаващи съответните действия.
          Аз като съм учил до преди 2 години програмиране, да не да ми говорят нещо тез изкелеферченици
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            Намери ли си вече блок схема, или да се заемам?

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Намери ли си вече блок схема, или да се заемам?
              Мерси колега , намерих си . Благодаря все пак за вниманието!
              "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
              "What do you do to help save the world?"

              Коментар

              Working...
              X