Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с интернета (БТК АДСЛ)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с интернета (БТК АДСЛ)

    Колеги помагайте ! Ползвам услугите на БТК адсл и съм относително доволен (като се има впредвид че няма друг интернет доставчик ,чиите услуги да ползвам) НО имам и един голям проблем. Не мога да сърфирам свободно в замунда и мобиле! Постоянно ми бави сесиите или въобще бяга връзката и не мога да отворя да речем нито 1 снимка на мобилето или някой линк за филм в замунда. Може ли по някакъв начин това да се оправи от моя компютър или трябва да звъня на тия от БТК то и да се разправяме 30 мин по телефона

    #2
    Какъв ти е модема?Тук се обсъжда подобен на твоя проблем. Така че ако си с Pirelli, спирай Firewall-a. Има пароли за модема, с един бърз search ще ги намериш. Другия вариант е да си говориш със support-a.
    Fiat Brava 1.2 16V, 1999
    Peugeot 307 1.6 16V, 2007

    Коментар


      #3
      Аз бях на БТК,да ти кажа не съм доволен изобщо.Та значи има едно малко копченце "RESET" малко е навътре напъхано натисни го с нещо тънко и задръж докато се рестартира модема,след това си въведи името и паролата.Ако пак има проблем значи е от защитната стена или антивитрусната.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #4
        най-лесното решение-смени си доставчика,всеки лан оператор е по-добре от бтк...а ако ти предложат оптика до дома,не разбирам какво още чакаш и се мъчиш с адслинъче по конкретния проблем не мога да ти кажа нищо,освен ,че той е един няколкото редовно срещани при бтк,ползвай гугъл,ще се учудиш колко писано има по темата.
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          paralesa, чети целите постове lametobg е написал, че не може да използва други ИСП...

          Коментар


            #6
            значи файъруала е спрян... пробвах и без антивирусна. Има моменти когато всичко е ок, но след 5-10 минути пак връзката прекъсва(на рефреша) . Забравих да кажа че това става и с фиат форум сайта

            Коментар


              #7
              lametobg написа:
              значи файъруала е спрян... пробвах и без антивирусна. Има моменти когато всичко е ок, но след 5-10 минути пак връзката прекъсва(на рефреша) . Забравих да кажа че това става и с фиат форум сайта
              може проблема да е в твоя телевизор

              Коментар


                #8
                в такъв случей звънкай на БТК-то
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #9
                  Наскоро имах подобен проблем, с моя доставчик. Проблема се състоеше в това че като стартирах торент програмата някои сайтове ставаха адски бавни, докато други си бяха супер и наред. И докато открия че от пустия биткомет иде проблема бая псувни изрекох... Та провери си дали някоя програма не прави ядове, може и при теб да си е проблема...

                  Коментар


                    #10
                    Uneek написа:
                    Наскоро имах подобен проблем, с моя доставчик. Проблема се състоеше в това че като стартирах торент програмата някои сайтове ставаха адски бавни, докато други си бяха супер и наред. И докато открия че от пустия биткомет иде проблема бая псувни изрекох... Та провери си дали някоя програма не прави ядове, може и при теб да си е проблема...
                    И аз го имах тоя проблем и забравих за него щото вече го нямам :D .Та значи проблема не е от торент клиента,а от антивирусната,като се пусне торент клиента антивирусната блокира връзката към браузарите или поне я намаля и трябва да се видат настройките може да има някаква такава опция.Аз лично направо смених антивирусната защото и без това беше калпава,също по този случай ако нестава антивирусната може да имаш вирус(-чета) и от тях да идва проблема.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      lametobg написа:
                      значи файъруала е спрян... пробвах и без антивирусна. Има моменти когато всичко е ок, но след 5-10 минути пак връзката прекъсва(на рефреша) . Забравих да кажа че това става и с фиат форум сайта
                      Имам предвид firewall-a на самия модем, ако модема ти е от въпросния модел. Не firewall-а на PC-то ти. Ако си спрял firewall-a на модема, а проблема си остава пробвай със спрян торент клиент. Проблема, за който са споменали някои хора в темата, е в това, че голяма част от ISP-тата имат ограничения на броя сесии. А торент клиентите заради спецификата на протокола, използват възможно най-голям брой сесии до които се докопат. Също така, провери си машината за вируси, червеи и друга гад (възможно е да си "лепнал", нещо, което генерира трафик).
                      Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                      Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                      Коментар


                        #12
                        Norpheus написа:
                        lametobg написа:
                        значи файъруала е спрян... пробвах и без антивирусна. Има моменти когато всичко е ок, но след 5-10 минути пак връзката прекъсва(на рефреша) . Забравих да кажа че това става и с фиат форум сайта
                        Имам предвид firewall-a на самия модем, ако модема ти е от въпросния модел. Не firewall-а на PC-то ти. Ако си спрял firewall-a на модема, а проблема си остава пробвай със спрян торент клиент. Проблема, за който са споменали някои хора в темата, е в това, че голяма част от ISP-тата имат ограничения на броя сесии. А торент клиентите заради спецификата на протокола, използват възможно най-голям брой сесии до които се докопат. Също така, провери си машината за вируси, червеи и друга гад (възможно е да си "лепнал", нещо, което генерира трафик).
                        Ползвам от много време BTC ADSL и определено съм доволен. А най-вероятната причина за проблема не е в доставчика, а при потребителя. Това за броя сесии е точно така- откакто ограничих броя на възможните конекции в торент програмата-вече няма проблеми. Обаждах се в БТК да питам защо става така, когато имах проблеми - попаднах на разбиращ служител, той ми обясни тези неща. От тогава-няма проблеми.Въобще - norpheus е дал най-подходящата инфо, според мен. Сега много рядко се прецаква връзката, но се оправя с едно просто рестартиране на модема-работа за 1 мин. А познати с кабелен интернет-трябва да чакат да се сетят от фирмата доставчик или да се обаждат на неориентирани служители. Не знам как може да препоръчвате кабеларка пред ADSL. Може да ми е субективно мнението, но почти всичките ми познати минаха с облекчение към БТК, откакто намалиха цените. Бяха пропищяли от кабеларките.

                        Коментар


                          #13
                          По-вероятно е да НЕ е от доставчика ти. Смени браузъра(препоръчвам firefox), изчисти casha. Виж през task maneger-a да не би някоя програма да ти дърпа от нета. Рестартирай/спри торент клиента си.

                          Коментар


                            #14
                            cheruna написа:
                            . Не знам как може да препоръчвате кабеларка пред ADSL. Може да ми е субективно мнението, но почти всичките ми познати минаха с облекчение към БТК, откакто намалиха цените. Бяха пропищяли от кабеларките.
                            Определено ти е субективно мнението При мен поне, разликата в скоростта, която имам с такава от БТК АДСЛ е в пъти. Много пъти.Отделно - не помня от кога не съм имал проблем с връзката. Няма рестартиране на модеми, няма други подобни глупости...Ама всеки си знае.Във форума има поне 2 теми, в които това е обсъждано.ТУК и ТУК

                            Коментар

                            Working...
                            X