Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое от двете да взема 1.6i 16v 103hp или 1.8i 16v 113hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое от двете да взема 1.6i 16v 103hp или 1.8i 16v 113hp

    Кой мотор е по добър за Браво 1.6i 16v 103hp или 1.8i 16v 113hp ,майка ми кара 1.6 и е много доволна не ни е създавало никакви грижи с мотора но сега аз имам право на избор и се двоумя кое да взема.Гледам 1.8 са по малко разпространени има ли си причина за това?
    FIAT Uno turbo i.e.
    С бензин в кръвта!

    #2
    1.8 !!!! кои квото и да ти хвали 1.6 не му вервай нема по голямо недоразумение като конструкция инак икономичен пъргав ама е доказал хилядите си магарий , така че бегаи далеко
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      TD или JTD
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        има още една подобна тема и пак 1,8
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          Тази тема е разисквана... Аз оплаквания от 1,6 нямам, но пусна ли климатика и съм на газ, все едно съм с 1,0...

          Коментар


            #6
            1.6 е по-масово разпространен . Все пак е въпрос на преценка .
            Уважавам тези,които ме уважават!
            Clube do Marea!

            Коментар


              #7
              Служебната беше браво 1,6 103кс - много пъргав градски автомобил, но след 140км/ч умира.

              Коментар


                #8
                vanci88 написа:
                Служебната беше браво 1,6 103кс - много пъргав градски автомобил, но след 140км/ч умира.
                Максимално-допустимата скорост в БГ е на магистрала и е 130км/ч.
                FIAT BRAVO 1.6
                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                Коментар


                  #9
                  +1 за 1.8 ГТ. Жестоко си се объркал, че са по разпространени. Масово на всеки 10 Бравота 8 са 1.6
                  Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                  Lancia Lybra 1.8 131Hp

                  Коментар


                    #10
                    карам 1,6, искам 1.8 1.6 си е супер отвсякъде, но 1,8 бих взел, защото ще върви повече, а че след 140 умирал.... е смешно, върви си адски добре до 160, сигурно и повече ама с браво не ми се вдига повече. редовно го карам 140-160 и върви прекрасно.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Аз никога повече няма да карам кола под 1.8 Един Ситроен 1.4 едно време ми стига. Колата трябва да може да върви! И от мен един + за 1.8. Десет коня са си десет коня.

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        карам 1,6, искам 1.8 1.6 си е супер отвсякъде, но 1,8 бих взел, защото ще върви повече, а че след 140 умирал.... е смешно, върви си адски добре до 160, сигурно и повече ама с браво не ми се вдига повече. редовно го карам 140-160 и върви прекрасно.
                        1,6 може за теб да се набира добре след 140, но за мен е слабо. Различни хора,различно виждане за нещата .

                        Коментар


                          #13
                          И аз бих искал да карам 1,8,но карам 1,6.Ааа не съм съгласен, че след 140 "умира".Аз лично съм вдигал 200км. и няма никакви проблеми(дори не се замисли),но всеки си има различно мнение.
                          Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                          Коментар


                            #14
                            Големия двигател винаги има запас от мощност- това не означава, че трябва да се кара в "червеното" на оборотите. С малкия двигател е малко куца работа- веднъж може да затрябва някое конче повече, ама няма откъде. Аз от 64 се качих на 110 кончета- спортлайн автобус. Относно данъка- в Пловдив и за двата двигателя данъка е един и същ. Яхвай 1.8, а може и ЖТД- и в двата случая при читави мотори няма да съжаляваш.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              +1 за 1.8

                              Коментар

                              Working...
                              X