Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за спомагателна каса, за пострадали колеги.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Идеята никак не е лоша така че и аз съм с двете ръце "за".
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    Коментар


      #17
      Защо не! Идеята е много добра,но трябва много добре да се обмисли за да няма проблеми с изпълнението.И било 1.20лв. или 2.40лв. на месец нищо не са,то пушачите на ден дават по 5лв за цигари,та какво остава за 2лв на месец.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #18
        Според мен идеята е много добра, но само като идея. Практическото й реализиране не го виждам, обаче. Много хора пишат, че я подкрепят, но като започне набирането на средствата ще видите, че ще се събере смешно малка сума. Каквато и сума да се събере, нейното разпределение неминуемо ще предизвика съмнения, спорове и напрежение. "Защо Гошо взима толкова, пък аз еди колко си" или "тоя модератор, дето разпределя парите май се облажва нещо" - и все неща от такъв вид. Работя с много хора и съм се убедил, че стане ли дума за пари, всичко се променя. Приятели, приятели, ама колко случаи имам фирми, с които работя от години за 20 лева на маймуни да се направят, само да не си платят.
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #19
          Идеята не е лоша според мен, и без такава каса много от колегите си помагаме помежду си, имаше един случай на колега от Русе, на който събрахме пари за операция на съпругата, дарителските кампании, които всяка година се провеждат и т.н.А защо вместо да се чудим как да регистрираме подобна каса и как да се защитим от злоупотреби, просто не станете членове на клуба?Сега членовете са около 20-тина човека (за 2010) и с парите от членски внос се покриват разноските на клуба и организацията на мероприятията - срещи, италфест и др.Ако станем 1000 члена, по 30 лв годишно прави 30.000, от които при определени условия биха могли да се отпускат на колеги при нужда.Според мен това е най-лесното и правилно решение.

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            Идеята не е лоша според мен, и без такава каса много от колегите си помагаме помежду си, имаше един случай на колега от Русе, на който събрахме пари за операция на съпругата, дарителските кампании, които всяка година се провеждат и т.н.А защо вместо да се чудим как да регистрираме подобна каса и как да се защитим от злоупотреби, просто не станете членове на клуба?Сега членовете са около 20-тина човека (за 2010) и с парите от членски внос се покриват разноските на клуба и организацията на мероприятията - срещи, италфест и др.Ако станем 1000 члена, по 30 лв годишно прави 30.000, от които при определени условия биха могли да се отпускат на колеги при нужда.Според мен това е най-лесното и правилно решение.
            30 лв. наведнъж не са като 2 лв на месец Друго, че повечето от хората тук не са запознати къде отиват тези 30лв. и за какво . Знаят само, че единствената полза от цялата работа им е 20% отстъпка в АXM (вместо 10%, които се дават и без членска карта). (аз не се причислявам към тях, но това са ми личните наблюдения)Аз съм твърдо зад идеята, но нека това наистина да е със СМС. Защото и да се открие сметка примерно аз няма да отида да внеса пари по сметка, но ако е със СМС задължително ще пращам всеки месец поне по един. Трябва да се обмислят добре всички гледни точки. Много хора, много мнения , много разбирания.Поздрави,
            Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
            Lancia Lybra 1.8 131Hp

            Коментар


              #21
              Идеята е наистина добра. Някой спомена за нерегламентирано банкиране. Според мен това е по-скоро някакъв вид доброволно (и нерегламентирано ) взаимозастраховане, което, ако бъде приложено, трябва да си има строги правила. Дори и да се контролират парите от един избран и уважаван модератор на форума. Всъщност, ние тук не можем да открием топлата вода. Според мен, за да има справедливост, трябва да се въведат строги правила подобни на тези в застраховането. Най-важното - трябва да има конкретен обект на застраховане. Всеки в живота си преживява поредица неприятности и загуби, а универсална застрахователна полица няма Автомобилен форум сме и е най-логично да застраховаме неблагоприятни обстоятелства свързани с колите си...И нека не си мислим, че всички тук са добросъвестни - ако потръгнат нещата задължително ще има опити за слоупотреби. Ако се организира нещо, идеята с СМС е добра, макар да се губят 20% - по лесно се дават пари по този начин. Честно казано ходенето до банка, особено за човек като мен който има строго работно време и няма обедна почивка е сериозно неудобство.
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #22
                iuly_vn написа:
                П.П. И понеже начинанието е мащабно (около 21000 членове сме тук) може да се предложи в парламента, част от ДДС-то от смс -ите да отива за детски градини инфраструктора и др нужди.
                Юли, заеби я тая оферта със СМС-те. Правилата при разпределение на стойността на СМС са невероятно недъгави и обирджийски. Ако дори отпуснат на форума SMS номер точно за това ще се получи нещо от сорта:Цена на СМС - 1.20лв. ДДС, което прибира НАП = .20лв.50% от СМС за оператора = .50лв.10% от СМС за оператора, поддръжка = .10лв. 40% от СМС за организатора = .40лв. т.е. в най-добрият случай у теб остават 0.40лв. Има няколко вече оператора за СМС игри, като можеш да си "наемеш" номер + текст, примерно FIATVSK на 1656 за всички оператори. При тях за СМС от 1лв (1.20лв с ДДС) във форумната ВСК ще влязат максимум 45лв. Т.е. всички даваме примерно 120лв, а получаваме ... 45... Недъгаво, недъгаво...П.П. Сега проверих - ако SMS е на стойност 2.40лв. с вкл. ДДС - във ВСК-то ще влязат... 100лв. от 100 SMS ...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  Идеята с членството във форума ми хареса, обаче трябва да се регламентира нещо ... По сигурно е, защото ще сме почти само познати хора и ще се знае какво що и как ...
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    #24
                    Да и на мен за членският внос най ми хареса и най добре.
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар


                      #25
                      Ichkin написа:
                      По сигурно е, защото ще сме почти само познати хора и ще се знае какво що и как ...
                      Не говори за всички! Аз лично познавам само 2-ма от форума. Единият не пише от години, а другият е fuoco, с който се срещнахме миналата година на кафе в Белене... Т.е. за мен всички са само едни никове

                      Коментар


                        #26
                        Humppa написа:
                        Ichkin написа:
                        По сигурно е, защото ще сме почти само познати хора и ще се знае какво що и как ...
                        Не говори за всички! Аз лично познавам само 2-ма от форума. Единият не пише от години, а другият е fuoco, с който се срещнахме миналата година на кафе в Белене... Т.е. за мен всички са само едни никове
                        На другата среща палиш колата и газ
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          #27
                          Аз пък предлагам да направим нещо такова за децата от Кюстендил.

                          Коментар


                            #28
                            За съжаление и аз ще се отклоня от темата:bachev - твърдиш неверни неща! Така злепоставяш Сдружение Фиат Форум България.Моля, придържайте се към темата, а коментарите за сдружението да стават в съответния раздел.

                            Коментар


                              #29
                              Доста от колегите се аргументираха доста твърдо защо събирането на средства с смс не е рентабилно и напълно ги подкрепям. Трябва ни вариант, при който ще има 100% усвояемост. Хрумна ми нещо, но не съм много запознат със законите, затова мисля да го разискаме малко. За да го обесня по-хубаво ще използвам пример.Всички знаем за масовите засраховки като каско, ГО, имущество и т.н. Обаче, можем ли да застраховаме клуба?! Клуба като сдружение... С други думи - в този клуб участие заемат 20 човека примерно, застраховката му ( всякакви щети на членовете ) ще струва скъпо, но така ще е по-лесно платима при повече членове. И ако някой пострада да може да получи обещетение? Нещо като застраховките живот, които струват много. Така хем ще имаме покритие на голяма сума, хем ще е по джобвете ни и няма да сме финансово притеснени.Дано ме разбрахте, защото ще е интересно да обмислим и това.
                              www.CarProfi-BG.com
                              Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                              Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                              Най-атрактивните цени в София!

                              Коментар


                                #30
                                А какво става с новодошлите?

                                Коментар

                                Working...
                                X