Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Punto 1.9jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Punto 1.9jtd

    Здравейте колеги.Харесали сме си един Fiat Punto 1.9jtd 2001г. искам да ви питам за мнението ви за тези коли,собственика ми каза,че мотора а 82 к.с.Това е линк към въпросния автомобил http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...924&f1=details ,какво би трябвало да гледам ако се стигне до покупка на този или на друг такъв модел?Благодаря ви предварително.

    #2
    кола

    кадика модели са хубави по мощен е икономичен /ако не е пипано по колата / да работи електоусилватела на волана пробвай като е запалиш да мърдаш волана на ляво/ дясно до край при СИТИ и обикновен режим Да не пуши като работи колата и ако ти хареса -гледам че е запазена пробвай с няко които има такава кола да се качи и да е покара -ако ти позволат де можеш да е закараш и до сервиз
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Добре изглежда и цената е нормална.Като гледам надписа на капака на мотора можеш да я караш още 30тина хиляди без да сменяш ремъци - ама това си е на твоя отговорност.Виж работи ли климатика - тряба да няколко секунди да духне студено като се включи. Мотора да работи тихо и равномерно без да пуши - възможно е леко пропушване при рязко подаване на газ - това не е страшно. Важното е да не пуши БЯЛО - тогава вече е много неприятно.Сервото на волана трябва да работи и в двата режима и да не изключва при навиване на волана до край в някоя от двете посоки.Всичко друго е сравнително лесно отстранимо - все пак е кола на почти 10 години и на над 160 000км. Не може без леки забележки.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        По-скоро да не пуши СИНЬО, бялото не е толкоз фатално.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          Като гледам надписа на капака на мотора можеш да я караш още 30тина хиляди без да сменяш ремъци - ама това си е на твоя отговорност.
          Ако си поеме отговорността, то може да кара с този ангренажен комплект още 80 000км. . На 80 к.с. JTD смяната е на 120 000 км. A най-вероятно си е точно този мотор-80 к.с. Защото по-мощният трябва да е 85 к.с., ако не се лъжа. Но дори и да е 85 к.с.-пак ще е на 120 000 км смяната.Но това си е теория, идеята ти не е добра, мисля аз. Не е чак толкова скъпа смяната, а толкова доверие не е разумно да се дава на търгашите.Иначе мога да препоръчам модела и мотора, дано да имаш късмет да попаднеш на читав екземпляр, дълго ще те радва.

          Коментар


            #6
            Първо си помисли дали искаш кола с 3 врати!Никога повече няма да си купя такава кола, било и Ферари

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Първо си помисли дали искаш кола с 3 врати!Никога повече няма да си купя такава кола, било и Ферари
              А това вече е абсолютно личен избор и мнение. Аз пък никога не бих си купил кола с 4 врати - прекалено грозни са ми, а и се возя сам в 90% от случаите, за да ми трябват 4 врати. Иначе колата изглежда добре на снимките поне, карам същата, само че бензинова и съм доволен.

              Коментар


                #8
                Вярно, че това си е личен избор, аз по-горе не твърдя обратното!Просто давам насока за размисъл на колегата, особено ако ще му е 1-ва кола и не не твърде ориентиран.

                Коментар


                  #9
                  Аз харесвам коли и с 2 и 4 врати - зависи за какво се ползва.Затова моята е с 4- семейната, а на жена ми с 2 - само тя се вози, най-много да качи малкия отзад.Освен това Пунто 2 с три врати е много по красиво от това с 5. Особено задницата!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Humppa написа:
                    Първо си помисли дали искаш кола с 3 врати!Никога повече няма да си купя такава кола, било и Ферари
                    Айде без такива крайни изказвания. Ако ти подарят някоя спортна кола съм обеден, че няма да я върнеш. Аз за семейна кола също не бих взел с 3 врати, но за втора кола в семейството със сигурност ще е такава. И аз сега се оглеждам за точно такава, каквато колегата се е ориентирал, за жената да джитка.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар

                    Working...
                    X