Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за връзка към интернет - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за връзка към интернет - Решено

    Колеги,от няколко дни ми се бъзика интернета .. При всяко включване на компютъра за да тръгне интернета трябва да забраня и след това позволя лан картата !Също става и като му дам ’’поправи’’ (repair). Къде да търся проблема ? Благодаря предварително

    #2
    Re: Питане за връзка към интернет

    ivan_cirkov90 написа:
    Колеги,от няколко дни ми се бъзика интернета .. При всяко включване на компютъра за да тръгне интернета трябва да забраня и след това позволя лан картата !Също става и като му дам ’’поправи’’ (repair). Къде да търся проблема ? Благодаря предварително
    Операционна система? Лан-карта модел, доставчик на интернет, ако си с уиндоус - антивирусна програма. Дай повече информация. Защото най-лесно е да ти кажа - ланката се насрала, купи си нова, но няма да ти реша проблема (не е от ланката, само давам пример)...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Не е от доставчика с уиндолс съм...Смених го след като се появи проблема ама пак се остана! Антивируса е аваст и преди бях с него! Не съм се замислял ,че проблема може да е и от него .

      Коментар


        #4
        Добре, хайде да ти вадя думите с ченгел, че белким ти помогнем, ко ша кажеш?1. Версия на Windows2. Мрежова карта - вградена, външна, модел3. Доставчик и ... как стига интернета до теб, ако не е БТК АДСЛ
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Явно е на DHCP щом с репейр или забраняване се оправя. В такъв случай говори с доставчика. Те най добре ще ти помогнат. 90% съм сигурен, че проблема е при тях, щом DHCP сървара не ти раздава ип от един веднъж. Виж ако си с друг тип връзка давай да го коментираме. Мога да помгна, уж тва работа

          Коментар


            #6
            -Windows xp service pack 2 -карта вградена nvidia 10/100/1000-както каза nightlord съм на DHPC ..кабела идва от суича горе на тавана ръгаш ip,mask,gateway,dns и върви.Като дам поправи и дава грешка на DNS-са и нета си тръгва

            Коментар


              #7
              Щом си слагаш Ip,маска и т.н. значи не си на dhcp.

              Коментар


                #8
                Абе баш си е на DHCP само дето ПАК не каза КОЙ му е доставчика на интернетя. БТК АДСЛ модемите от по-старият тип понякога забравят да си вземат ДНС сървърите. Най-лесното решение е да се зададът ръчно OPENDNS сървърите. За да не си играеш да ги търсиш, техните адреси са:208.67.222.222208.67.220.220Ако не си на БТК АДСЛ (Виваком) - чуй се с доставчика си и уредете проблема.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  DHCP = dynamic host control protocol. Наблягаме на dynamic. Т.е ако си на този протокол трябва настройките да са ти автоматични. Ако са зададени ръчно, пускаш пинг до ДНС сървара и ако няма звъниш на доставчика. Съвета ми е да говориш първо с доставчика после с нас. Там би трябвало да има достатачно кадърни хора да ти обеснят. Ние имаме проблеми с Нвидиа картите. Имат един досаден Network access manager. Aко можеш инсталирай драйвера на ново и като те пита за него му кажи да върви в мерудия. Другия вариант е твоя уинбоза, да не се вдига мрежовите протоколи при стартиране. Ако имаш под ръка друга мрежова карта пробвай с нея, ако пак не става си за нов уинбоза. Обаче ако се оправи запомни, че Нвидия правят видеокарти, не мрежови устройства

                  Коментар


                    #10
                    Да кажа и аз две-три приказки. Ако проблема е в рутера на доставчика, то и другите абонати ще имат същия проблем. Попитай абонат в близост до теб за подобен проблем. Много често админа го мързи-особено ако е на бира. Не вярвам за теб да е въвел погрешни настройки. Настройките ти може и да са ръчни. Даже в определени ситуации, като проблемна мрежа например, е по-добър вариант да са ръчно указани. Щом има суичч от доставчика, то не е на БТК. Отвори една конзола - start-run- cmd и прати следния 10к. пинг- ping (IP-то на доставчика без скобите) -t -l10000 и пиши или снимай отговора. Също така преди това си махни фаеруола а и антивируса. Последния много често филтрира при наличието на вируси. При съмнения в скапана лан карта, то и намали Link speed-a на 10 halfmode и пробвай пак със същия пинг. При съмнения в Уиндоуса има ,,живи" дистрибуции или виртуална машина. А, и най-напред, що не сложиш кабела на суича в друга дупка. Много често се случва от нередовен порт или забиване. Пиши кво е станало П.П. Една лан карта е 7-8 лв. Доста ниска цена спрямо толкова проверки и чудения. Казвам го защото не е добра идея да си ръгаш кабел на лан връзка, директно във вградената на дъното. Може да ти гръмне чак бойлера в банята Е шегата настрана но по-добре да има някакъв щит и да се избягва ползването на вградената лан.Колега Нightlord, не наблягай на DHCP протокола, защото на него хич не му е еня ръчни или автоматични настройки ще има отсреща. Той първо пита лана на абоната и тогава се раздава IP. Ако то е указано ръчно се приема за достоверно и се съобразява с това. Това че е Динамичен е само предимство за автоматични настройки, а не нетуорк правило! Нетуорк правило -може да бъде указан ръчно въведен адрес. Освен ако рутера на доставчика е някое обикновенно китайче, а не стационарна машина със сериозна сървър система.И накрая една комедия. Моите доставчици, със мрежа за няколко милиона евро и оптика навсякъде, както и суичове за по 400 евро, сложили в близост до мен Уиндоус базиран маршрутизатор за да ми ограничават скороста и не мога да ги убедя че бозата им дропи и аз реално губя 10-20 мегабита от скороста при натоварен трафик. Така че и това не е изключено и само проверките ще покажат.
                    Fiat Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      Ако имаш под ръка друга мрежова карта пробвай с нея, ако пак не става си за нов уинбоза. Обаче ако се оправи запомни, че Нвидия правят видеокарти, не мрежови устройства [/quote]
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Абе баш си е на DHCP само дето ПАК не каза КОЙ му е доставчика на интернетя. БТК АДСЛ модемите от по-старият тип понякога забравят да си вземат ДНС сървърите. Най-лесното решение е да се зададът ръчно OPENDNS сървърите. За да не си играеш да ги търсиш, техните адреси са:208.67.222.222208.67.220.220
                        и най-любимият ми OPENDNS : 8.8.8.8
                        Fiat Bravo 1.8 16V
                        Fiat Bravo II 1.9 Multijet

                        Коментар


                          #13
                          iuly_vn написа:
                          ... ситуаций... дистрибуций...
                          Юли, тия ще да са братовчеди? Ситуаций първи и Дистрибуций втори.Така, явно пак тръгвате по дългата летва... На единия му пречел нЕвидия мрежовия управител, а другия - слагай невградени карти, че ако ще гори - да гори пак... Не мога да разбера как интелигентни хора, при това колеги вярват, че напрежения над 60 000 волта могат да бъдат спрени от някаква си мизерна мрежова карта за 5-7-200лв.? Обясних какъв може да е проблема - щом след включване-изключване/поправяне се възстановява достъпа до интернет - проблема почти със сигурност е с DHCP невъзможност за взимането/даването на DNS адресите. Дадох и решение. Но понеже колегата упорито отказва да си назове доставчика - оставаме в сферата на догадките. На колегата по-горе, който НИ учи що е то DHCP и има ли то почва у нас (ползвам този протокол за автоматични настройки от 2002 година) ще кажа - когато всичко по настройките на рутера (дори ако е 24лв.) и/или на сървъра (дори китайска машинка с линукс) е наред - с протокола за самонастройка на мрежата НЯМА проблеми. Понякога обаче DHCP сървърите на БТК са претоварени от едновременни заявки и забравят да сервират DNS сървърите - за този случай аз препоръчах поставянето на OpenDNS адресите. Windows XP SP2 прясно инсталиран с правилни драйвери (както се вижда от екранната снимка) няма как да не "вдига" мрежовите услуги (services) защото те са по подразбиране "вдигнати"... По неволя знам наизуст какво и как стартира в един Windows XP по подразбиране...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, Искренно ви благодаря ,че се отзовахте! Проблема се оправи като махнах антивируса,всякакви защити и преинсталиране на драйвера на лан картата... Темата може да се трие

                            Коментар


                              #15
                              Да, тук сте прави. При пуснат dhcp сървър с преоритет са статичните адреси ако има такива, и разбира се ако няма ип конфликт между вече даден адрес от dhcp сървара и зададен статично такъв. Уча, е силно казано, просто констатирам факт. Явно е щом е доставчик работещ с dhcp протокол, не е с китайска техника по обясними причини. Въпреки че, не знам защо още се използва тази система в мрежа на доставчик. Много ненадеждна е и е основна среда за пренасяне на вируси + въртенето на много вътре мрежови травик, което води до пренатоварване на мрежата при скорости от около 10-12мегабита на клиент нагоре. Разбира се всичко е обективно от това 100/1000 мб ли е трасето и в каква близост са наредени медияконвертори или аналогични такива устройства. Много се разписах встрани от темата Колегата с проблема да си го позлва със здраве

                              Коментар

                              Working...
                              X