Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Право на лично мнение в електронните медии ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Право на лично мнение в електронните медии ?!

    Здравейте колеги Искам да се посъветвам с вас за една случка дали е редно да се случва в 21 век или не. Днес написах нещо като коментар на статия която ми се видя пресилена от въпросия сайт за новини в който пишеше , че е нормално да си украсяват новините с цел превличане на повече четатели . След близо 10 мин бях премахнат от сайта като регистрация и реших да попитам защо и отговора беше да чета друг сайт , щом смятам че си ги украсяват. И след това получих е-майл в който пише , че ще ме съдят за клевета :D Тааа въпроса ми е смятате ли че е нормално да се трият неудобните за въпросните медии коментари
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Ти случайно да не си мислеше, че нашите медии са свободни!

    Коментар


      #3
      Предполагам, че е частна медия. Никъде не пише, че са свободни.Собственика си решава какво да пише вътре, как да се пише и кой да пише.И дали да те пуска "в тях" или не.Това е демокрацията.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        Значи аз не мога да претендирам за някакви права и лично мнение в сайта ?
        Grande Punto 1.3 75 hp
        Croma 1.9 Multijet 150 hp

        Коментар


          #5
          staik написа:
          Значи аз не мога да претендирам за някакви права и лично мнение в сайта ?
          Можеш, обаче не им е изнасяло мнението ти и съответно са го отстранили, както и теб самия. Много ще си ги засегнал нещо. :D

          Коментар


            #6
            staik написа:
            Значи аз не мога да претендирам за някакви права и лично мнение в сайта ?
            За права, не.За лично мнение [в нея медия] също.Той не те ограничава в личното мнение, а в правото си да го излагаш точно там.Ти личното си мнение си го имай и го изказвай както и където искаш, но не там.Собственика на медията не ти е зашил устата или отрязъл ръцете.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #7
              Re: Право на лично мнение в електронните медии ?!

              staik написа:
              Здравейте колеги Искам да се посъветвам с вас за една случка дали е редно да се случва в 21 век или не. Днес написах нещо като коментар на статия която ми се видя пресилена от въпросия сайт за новини в който пишеше , че е нормално да си украсяват новините с цел превличане на повече четатели ...
              Ами напиши какъв точно е бил коментара ти. Като не знаем какво си написал, няма как да обсъждаме дали е редно или не.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                В много от форумите преди да ти публикуват мнението, преминава през модератор за одобрение. Ако не им изнася - изобщо не го публикуват.Така е във форума на БСП, във pravoslavie.bg и други.По принцип форумите на медиите са обикновено толерантни към едни мнения и много строги към други. В зависимост от спонсора Например в news.bg не обичат много десни или американо-филски мнения. Трият наред понякога.Аз самия съм модератор във форума на една медия (телевизия), много актуален по време на избори - там хич не се церемоня. Те и без това повечето мнения започват или свършват с приветствия към майки, лели и т.н. женски роднини. Та там хич не се и опитвам да давам обяснения. Трия и банвам без да се притеснявам.Право на свободно мнение има всеки. Като искаш никой да не те трие - правиш си собствен сайт (най-лесно - блог) и си пускаш там собственото мнение. И триеш тези, които не ти харесват. Ето ти демокрация.А ако наистина имаш какво да кажеш - ще се намери и кой да го чете. Ако пък не можеш да докажеш това дето си написал - може и да те осъди някой засегнат за клевета. И това е демокрация.Аз например спрях изобщо да чета news.bg. На всичко отгоре и много неграмотно списвани новини.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  В много от форумите преди да ти публикуват мнението, преминава през модератор за одобрение. Ако не им изнася - изобщо не го публикуват.Така е във форума на БСП...
                  Добър вечер, другарю !
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Ааа, snake...‌ там нещо моите мнения не ги публикуват странно защо

                    Коментар


                      #11
                      Това беше майтап, Деяне . Дори не знаех, че съществува такъв форум, честно. Още един път се извинявам за отклонението от темата, но не се сдържах.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Деян е православен комунист, знаех си аз ... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #13
                          Правото на мнение е най-вече на площада,а не в даден сайт създаден от някой,който те допуска ако имаш неговите възгледи.Лична сентенция.
                          FIAT BRAVO 1.6
                          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                          Коментар

                          Working...
                          X