Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към колегите бояджии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към колегите бояджии

    Здравейте колеги, започнах малък ремонт наскоро и реших да пребоядисвам стените в спалнята, но тъй като имаше някакви дупчици и неравности по стената ги минах с колор кит. Изчках 24 часа и ги изшкурих. След това се захванах с боядиването. Минах всичко 1 ръка, но местата където се минавани с колор кит явно различно абсорбират боята и се получи това на снимката. Не съм слагал грунд преди боядисването моя грешка . Според вас дали ако мина тези места с няколко ръце ще се изравни боята или ще си остане така? Не ми се иска да хабя напразни боята защото хич не е евтина - Dulux акрилна матова боя се води. Какво ще ме посъветвате да правя? Благодаря предварително
    Прикачени файлове
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Грундираш цялата стена и боядисваш пак,най-сигурно ми се струва.

    Коментар


      #3
      Това, че не си сложил грунд не е никаква грешка.Без грунд покрива по-лесно, 1-2 ръце, с грунд покрива по-трудно.Снимката колко време след като си боядисал е правена?
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Грундираш цялата стена и боядисваш пак,най-сигурно ми се струва.

        Коментар


          #5
          trace написа:
          Това, че не си сложил грунд не е никаква грешка.Без грунд покрива по-лесно, 1-2 ръце, с грунд покрива по-трудно.Снимката колко време след като си боядисал е правена?
          Ами може би 12 часа след като боядисах
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            noriaga написа:
            trace написа:
            Това, че не си сложил грунд не е никаква грешка.Без грунд покрива по-лесно, 1-2 ръце, с грунд покрива по-трудно.Снимката колко време след като си боядисал е правена?
            Ами може би 12 часа след като боядисах
            на 3-та ръка ще покрие

            Коментар


              #7
              Абе, я грундирай и "удари" още една ръка
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                не съм бояджия, но съм боядисвал тук там :D според мен е трябвало да грундираштова е работата на грунда - да осигури еднакво покритие
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Абе не е толкова страшно - мини го още една ръка и виж как ще се променя обстановката.Имай предвид че периода на съхнене на боите е доста по-голям отколкото да спре да лепне и да цапа - поне 48 часа и то при добре вентилирана стая.Като изсъхне хубаво обикновено повечето дефекти изчезват или почти не се забелязват. Според мен е трябвало да не се мъчиш с китове, а с малко обикновен гипс да си направиш дупчиците - така нямаш подобни проблеми. Аз ползвах един кит ама се водеше специален - за шпакловки и нямах проблеми от подобно естество, но при мен само 2-3 стени в целия апартамент са в толова наситени тонове - те са най трудни.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Единственото което можеш да направиш е да тушираш поправките тоест минаваш с валяка само върху това което си китнал.Като изсъхне и не се е преляло с другото пак мини само тях и след това 1 ръка изцяло.Мисля че ще стане хавата,полза от грунд нямаш тъикато вече си почнал с боята.
                    Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                    KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                    Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                    Коментар


                      #11
                      смени цвета най добре! аз като го гледам туй розино ме заболя главата, пък ти как ще живееш там - не знам....
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        смени цвета най добре! аз като го гледам туй розино ме заболя главата, пък ти как ще живееш там - не знам....
                        Там само ще спя ииии други работи Минах няколко пъти местата после теглих още една ръка и се изравни напълно
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          noriaga написа:
                          donnna написа:
                          смени цвета най добре! аз като го гледам туй розино ме заболя главата, пък ти как ще живееш там - не знам....
                          Там само ще спя ииии други работи Минах няколко пъти местата после теглих още една ръка и се изравни напълно
                          Друг път вече ще знаеш какво да направиш при подобен проблем...
                          Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                          KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                          Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                          Коментар

                          Working...
                          X