Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застрахователи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Застрахователи

    Имам такъв въпрос - регистрирал съм си щетата в Бул Инс, имам протокол, но на момента ме склониха да ми оправят колата в техния сервиз. После ми дойде друг акъл и предпочитам да ми изплатят щетата. Никъде в самият протокол не виждам да пише по какъв начин се възстановява. Възможно ли е сега да избера начинът или е вече късно?
    Alles in Ordnung

    #2
    ПО-добрия вариант

    Предполагам че няма да има проблем да направиш така.По- принцип застрахователите правят така- оценяват ти щетата и ти дават толкова пари за колкото са я оценили и от там се нататък оправяш сам.Този вариант е -по-добър, защото като се порастърсиш може и да ти излезе по-евтино.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      по принцип има два начина на застраховане - по експертна оценка или по фактура.В повечето случаи е по оценка ... става няква мизерия (не дай си Боже) , оценяват ти щетата и ти дават паричките ,а ти ходиш да се оправяш( случва се паричките да не са достатъчно ).Другия вариант е по фактура - оправяш си щетата ( буташ някъв рушвет на сервиза да ти фактурират двойно на стойността :D ) отиваш с фактурката в ръчичка при застрахователите и те плащат. Начина на застраховане е определен при самото застраховане , не по време на оправяне.
      Fiat Stilo JTD ....sold
      Volvo C 70 ....

      Коментар


        #4
        Re: Застрахователи

        Zaphod написа:
        Имам такъв въпрос - регистрирал съм си щетата в Бул Инс, имам протокол, но на момента ме склониха да ми оправят колата в техния сервиз. После ми дойде друг акъл и предпочитам да ми изплатят щетата. Никъде в самият протокол не виждам да пише по какъв начин се възстановява. Възможно ли е сега да избера начинът или е вече късно?
        Щом си в БулИнс се съгласи да ти я оправят те... оправят колата в един сервиз който е най-големия сервиз на Балканския полуостров...Но има 2 варианта и другия е в един сервиз на Сточна Гара... там по-не е хубаво... (в смисъл не е онзи сервиз ). Тъй че ако ти предлагат за този големия направо я карай там!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          ако колата ти е застрахована до 7000 лв ти дават пари да сия правиш в които сервиз а над 7000 те ти поемат всичко не сам обеден но нещо такова беше

          Коментар


            #6
            странно аз пък друго съм чувал и вижда, човекат слага всичко оригинално и ново кара фактура която е истинска не е завишена и ония казват ОК но това са цени за чисто нови части а вашата кола е на хх години ... и сещате се какво става дават ти некви смешни суми пък ти си трохи главата похарчил цяло състояние А има и друго, ако си я оставиш да ти я правят, ще го направят но ще се наложи да почакаш, а ако нямаш друг превоз е мн кофти , може да се чака със седмици
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #7
              з

              При изготвяне оценка на щета е включен процент овехтяване, така че паричките нестигат за нови части.
              Punto 55 SX

              Коментар


                #8
                прецени си колко ти е щетата горе долу ,в смисъл дали е голяма ,и дали по колата трябва да се извършва "пипкава" работа .Иначе ако нямаш познат в сервиз който да ти я направи ,и преди това да ти е изготвил една проф.фактура за частите и т.н. Те после в бул инс преценяват ,каква сума от тази стойност (на фактурата ) ще ти изплатят .но имай предвид ,че се чака около 2-3 месеца за парите !!!!!! не че ако я вкараш в сервиза ,ще ти я направят веднага ама ...моят съвет е ако са козметични работи и има тук таме нешо счупено ,да си я правиш ти ,моеж да излезнеш на печалба .
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Колеги, най-добрия и удобен за вас вариант е да попитате застрахователя, кой сервиз работи.Аз направих така, след което единственото което направих е да попълня документите за покриване на щетата по каското.След това сервиза и застрахователя свършиха останалото.Застраховката ми покри на 100 % за нови части и труд.Единственото което платих сам беше 40 кинта за пътна помощ, защото забравих да си поискам фактура.Застраховката покрива и нея.Не съм се занимавал с граждаски отговорности. Направо от каското си оправих колата.Застрахователите доколкото знам си прихващат част от парите от гражданската, но компаниите се разбират помежду си.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Застрахователи

                    Zaphod написа:
                    Имам такъв въпрос - регистрирал съм си щетата в Бул Инс, имам протокол, но на момента ме склониха да ми оправят колата в техния сервиз. После ми дойде друг акъл и предпочитам да ми изплатят щетата. Никъде в самият протокол не виждам да пише по какъв начин се възстановява. Възможно ли е сега да избера начинът или е вече късно?
                    Малко късно да ти отговоря, но ако вече си обявил, че ще я правиш при доверения им сервиз, могат спокойно да ти откажат пари. Както е отбелязано по-долу в експертната оценка слагат и остаряване и ще ти платят сигурно 80% от цената, която сметне вещото лице. Но дали е така при всички застраователи не знам.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Застрахователи

                      me_to_u написа:
                      Zaphod написа:
                      Имам такъв въпрос - регистрирал съм си щетата в Бул Инс, имам протокол, но на момента ме склониха да ми оправят колата в техния сервиз. После ми дойде друг акъл и предпочитам да ми изплатят щетата. Никъде в самият протокол не виждам да пише по какъв начин се възстановява. Възможно ли е сега да избера начинът или е вече късно?
                      Малко късно да ти отговоря, но ако вече си обявил, че ще я правиш при доверения им сервиз, могат спокойно да ти откажат пари. Както е отбелязано по-долу в експертната оценка слагат и остаряване и ще ти платят сигурно 80% от цената, която сметне вещото лице. Но дали е така при всички застраователи не знам.
                      Случай по гражданскаОтивам аз и те пишат да си ебе майката тука нова част тука нова и тука труд и боя викам си е добре поне като те ударят няма да се налага да ли вадя пари от джобаОтивам аз да си взема парите и КВО да видя ам имате 70% увехтяване и ето ви 200лв(само калника ми който беше писан нов е 600лв) като без да си купувам частисамо да ми я изчукат и изправят са 300лв Ходих по псувах ги и сега си чакам писмото да видя дали помагаП.С Армеец е НАЙ-ГАДНАТА ЗАСТРАХОВАТЕЛНА КОМПАНИЯ ПО РЕД ПРИЧИНИ КУХИ ЗАСТРАХОВКИ НЯМА ДОЗАСТРАХОВАНЕ И ПРОЦЕНТА НА ОВЕХТЯВАНЕ Е МНОГО ВИСОК(всички компаний го пишат но не на всички е еднакъв)Да не ви се случва!
                      По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
                      Дедра Турбо Интеграле

                      Коментар


                        #12
                        ре

                        Ами точно така е.Моя случай е същия ,само че компанията е Булинс.Колкото е по-стара колата кинтите са по-малко и понякога е по-добре да ти пишат ремонт( р1, р2 или р3), отколкото нова част.
                        Punto 55 SX

                        Коментар


                          #13
                          Re: Застрахователи

                          Pa4kata написа:
                          Случай по гражданскаОтивам аз и те пишат да си ебе майката тука нова част тука нова и тука труд и боя викам си е добре поне като те ударят няма да се налага да ли вадя пари от джобаОтивам аз да си взема парите и КВО да видя ам имате 70% увехтяване и ето ви 200лв(само калника ми който беше писан нов е 600лв) като без да си купувам частисамо да ми я изчукат и изправят са 300лв Ходих по псувах ги и сега си чакам писмото да видя дали помагаП.С Армеец е НАЙ-ГАДНАТА ЗАСТРАХОВАТЕЛНА КОМПАНИЯ ПО РЕД ПРИЧИНИ КУХИ ЗАСТРАХОВКИ НЯМА ДОЗАСТРАХОВАНЕ И ПРОЦЕНТА НА ОВЕХТЯВАНЕ Е МНОГО ВИСОК(всички компаний го пишат но не на всички е еднакъв)Да не ви се случва!
                          баща ми имаше за изправяне и боядисване преден калники счупено ел. огледало с подгряванена Астраизлезе му 180 леваАрмеец дадоха 260
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Армеец и Булинс,а.к.а. ТИМ и ВИС...

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички за отговорите, вече прехвърлих застраховката от ’в техен сервиз’ на ’плащане по експертна оценка’. Ще ви кажа, като получа резултатите
                              Alles in Ordnung

                              Коментар

                              Working...
                              X