Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да отида ли до Италия за кола?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Google the question! Някой поинтересува ли се? Процеса е много елементарен:Step 1 Намери си кола, like Auto Shopping, OACL, and Seconda Mano.Step 2 Провери колата и сервизната история (tagliandi) както и пътния данък (scadenza bollo).Step 3 Плати колата - в брой не е предпочитан вариант тъй като привлича внимание и поражда въпроси за пране на пари.Step 4 Вземи акт за продажбата (Atto di Vendita), документите на колата (Certificato di Proprietà), и регистрационният сертификат (Carta di Circolazione) от предишния собственик.Step 5 Чужденците трябва да имат италиански книжки ако няма да изнасят колата до 90 дни.Просто и ясно. Разбира се повечето българи веднага се насочват към бракуваните коли... Където наистина трябва да очакваш проблеми.
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    Коментар


      #32
      vvvasilev написа:
      Google the question! Някой поинтересува ли се? Процеса е много елементарен:Step 1 Намери си кола, like Auto Shopping, OACL, and Seconda Mano.Step 2 Провери колата и сервизната история (tagliandi) както и пътния данък (scadenza bollo).Step 3 Плати колата - в брой не е предпочитан вариант тъй като привлича внимание и поражда въпроси за пране на пари.Step 4 Вземи акт за продажбата (Atto di Vendita), документите на колата (Certificato di Proprietà), и регистрационният сертификат (Carta di Circolazione) от предишния собственик.Step 5 Чужденците трябва да имат италиански книжки ако няма да изнасят колата до 90 дни.Просто и ясно. Разбира се повечето българи веднага се насочват към бракуваните коли... Където наистина трябва да очакваш проблеми.
      Повечето частни лица, също искат да бракуват колата преди да я продадът.Може това да е и защото сме българи, незнам.До няколко дни се надявам да имам отговори на всички въпроси

      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

      Коментар


        #33
        vvvasilev написа:
        Google the question! Някой поинтересува ли се? Процеса е много елементарен:Step 1 Намери си кола, like Auto Shopping, OACL, and Seconda Mano.Step 2 Провери колата и сервизната история (tagliandi) както и пътния данък (scadenza bollo).Step 3 Плати колата - в брой не е предпочитан вариант тъй като привлича внимание и поражда въпроси за пране на пари.Step 4 Вземи акт за продажбата (Atto di Vendita), документите на колата (Certificato di Proprietà), и регистрационният сертификат (Carta di Circolazione) от предишния собственик.Step 5 Чужденците трябва да имат италиански книжки ако няма да изнасят колата до 90 дни.Просто и ясно. Разбира се повечето българи веднага се насочват към бракуваните коли... Където наистина трябва да очакваш проблеми.
        Ако беше прочел темата щеше да разбереш, че кола от Италия, която не е бракувана вече можеш да купиш само и единствено от познат човек, който ти има доверие, за да му върнеш номерата след това Повечето предпочитат да си бракуват колите и да си нямат главоболия. Като се замисля и аз бих направил така и нищо на света не би ме накарало да си дам колата с номера, за да спестя някакви си 200 евра на чужденец, щото не му се давали 400 за автовоз...capisci??
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #34
          Capisci, un cazzo!И това за книжката не е вярно, не знам кой е писал ръководството.Имам приятел, който е там вече над 10 години. Кара си колата, с италиански номера, на негово име си е, и си я кара с българското свидетелство за управление.Carta identita си има, но свидетелството си му е българско.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #35
            Това ръководство най-вероятно е писано още преди да влезем в еврозъюза :D И за това е писано така за книжките, защото БЕШЕ така. А за 4-5 години колко неща са се променили...нищо общо Според мен колегата е най-добре да си хареса кола от България. Най-изгодно ще си му излезе и хем ще може да си я закара на сервиз. Ще си спести много нерви и усилия на вятъра, а нищо чудно и пари
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #36
              Слав написа:
              ..., а нищо чудно и пари
              Ако наистина обявите, които са в българските сайтове са реални - ще спестя доста пари.Но ако ми се наложи после да сменям почти всичко по-колата, може и евтиното да ми излезне доста по-скъпо.Засега не брзам и това е хубавото.Ще следя всички обяви тук, а баща ми ще следи там в Италия и може да излезне нещо наистина хубаво

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар


                #37
                добре де , тази кола дето ще си купиш от италия да не е по-различна от тази която ще купуваш от автокъща? сам каза че бравите които си гледал са били по 2000-3000 евро (дано съм запомнил правилно) , няма начин тези брави да не са в движениеискам да кажа - ако ще ходиш да си купуваш бракувана кола от там - то по-добре си я купи от тук, след като 2000евро ти се струват множко за такава която е изрядна и в движение

                Коментар


                  #38
                  Re: Да отида ли до Италия за кола?

                  mitenceto89 написа:
                  Искам съвет Заслужава ли си да отида до Италия за да си взема кола (до 3000 - 4000лв и най вероятно дизел JTD) или за такава сума не си заслужава? Имайте предвид, че няма да плащам за нощувки и за храна, а само пътните.Чакам съвети, защото мисля до един месец, а може и по-скоро да отида.
                  Ела да вземеш моята Брава ТД 100!С БГ номера е.

                  Коментар

                  Working...
                  X