Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно Личните карти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно Личните карти.

    Та значи колеги ето какво стана. Отидох и си подадох документите за нова лична карта защото на моята срока беше изтекъл. И вземах си Заявлението (готово напечатано го дават) в което трябваше само да проверя дали данните са правилно написани , и да се подпиша в края му. Попълних това заявление и отидох да платя в банката таксата за издаването на личната карта (18лв. такса и 2лв. за превода). След това се върнах в МВР-то с готовите документи и си изчаках реда за снимка. Влязох вътре, снимаха ме, дадох документите на който си бях написал и височината (защото имаше място за попълване на тази информация, но никой не ме премери) но жената която взе документите задраска с коректор цифрите който бях написал . Издадоха ми картонче на което пише регистрационен номер под който ще взема новата ЛК ,но странното е че имаше машина за снемане на отпечатъци, а на мен не ми вземаха. Старата лична карта не са ми я вземали и си е все още в мен. Та въпросът ми е : дали няма да ми издадат ЛК от досегашния модел (демек тези старите). И ако е така ще имам ли в близко бъдеще проблеми с полицията , и ще мога ли с тази ЛК да напусна страната ако ми се наложи. И другото което е на мястото на височината какво ще пишат при положенияе че задраскаха дадените от мен данни.

    #2
    Пръстови отпечатъци се взимат само за паспортите, споко. От старите образци и да искаш, вече не могат да ти издадат. Техниката е демонтирана и връщане назад няма. Затова службите работят почти денонощно, а служителите сигурно са забравили, че имат семейства. П.П. Само като прочетох, че системата на Сименс за новите документи е съименничка на злополучната СУП-а на НАП, разбрах, че това е лоша поличба . И излязох прав.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Благодаря за разяснението колега, поне се поуспокоих малко. А в новите лични карти няма ли да е посочена височината , че моята(която бях написал я изтриха), или ще бъде тази от старата ми лична карта.

      Коментар


        #4
        Височината е за да ти нагласят столчето на което сядаш за снимката.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Аман вече, смяна на лични карти, на паспорти, смъртни актове и тн и тн.В Италия хората си жулят с лични карти, които приличат на карта за библиотека, ние тука се втелесваме ....

          Коментар


            #6
            Аз затова предвидливо си смених картата и книжката преди 2 месеца и си взех от стария вид, хем цялата галимация ми отне 2 минути, не съм чакал никакви опашки, хем са ми валидни до 2020, и въобще не ме бърка че не е от новите.

            Коментар


              #7
              NikMar написа:
              Височината е за да ти нагласят столчето на което сядаш за снимката.
              Това пък как ти хрумна :D ? Аз не съм виждал от новите лични карти и не знам дали в тях е отбелязан ръста на човека, но е логично, ако се попълва в заявлението, да го има и на личната карта. А дали служителката е заличила с коректор попълнения ръст, малко ме съмнява, вероятно колегата се е объркал.А аз както ви казах, още преди Нова година си смених личната карта и шофьорската книжка и са ми валидни до 2019 г.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                И аз си смених личната карта и международен паспорт на старите цени и без опашки точно преди да пуснат новите!А колегата който е пуснал темата явно иска да излезне от нелегалност :D
                F31 BMW 320d

                Коментар


                  #9
                  А може ли със лична карта от стария тип да се излиза пак в европа, или задължително трябва да е от новия тип?

                  Коментар


                    #10
                    Може без проблем!
                    F31 BMW 320d

                    Коментар


                      #11
                      fuoco написа:
                      А може ли със лична карта от стария тип да се излиза пак в европа, или задължително трябва да е от новия тип?
                      Абсолютно никакво значение няма какъв тип ти е картата.Дори и стария ни тип, както каза Боби по-нагоре, е много по-модерен от картите в някой от старите членове - Италия, Гърция и т.н. Там са едни картонени смешки...Цялата истерия е неразбираема за мен.Добре, че едно време си извадих картата през 2002, че сега важи до 2012 Паспортът дори до по-късно.

                      Коментар


                        #12
                        Ясно, благодаря.

                        Коментар


                          #13
                          Мисля че не съм се объркал затова дали служителката е задраскала ръста ми , защото тя го направи пред мен и аз я гледах. Но може и да съм се объркал като съм гледал в редовете. След 20 дена ще разбера. А и Тurbodieselcomby скоро не мисля да излизам от нелегалност . :D

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            NikMar написа:
                            Височината е за да ти нагласят столчето на което сядаш за снимката.
                            Това пък как ти хрумна :D ? Аз не съм виждал от новите лични карти и не знам дали в тях е отбелязан ръста на човека, но е логично, ако се попълва в заявлението, да го има и на личната карта. А дали служителката е заличила с коректор попълнения ръст, малко ме съмнява, вероятно колегата се е объркал.А аз както ви казах, още преди Нова година си смених личната карта и шофьорската книжка и са ми валидни до 2019 г.
                            Майтаб бе Уили!
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              nelegalniq написа:
                              Мисля че не съм се объркал затова дали служителката е задраскала ръста ми , защото тя го направи пред мен и аз я гледах.
                              А като я гледа, защо не я попита

                              Коментар

                              Working...
                              X