Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за застраховка в ДЗИ през 1992г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за застраховка в ДЗИ през 1992г.

    Здравейте, колеги!През 1992г. когато съм се родил, баща ми е направил застраховка живот в ДЗИ за 20 000 лв ( стари пари ), което е 20 лева сегашни..След като вече съм на 18, мога ли да изтегля сумата с натрупаните лихви и ако да - колко горе-долу ще взема ?
    Punto 1.2 75hp '95

    #2
    Re: Въпрос за застраховка в ДЗИ през 1992г.

    MaxSpeed написа:
    Здравейте, колеги!През 1992г. когато съм се родил, баща ми е направил застраховка живот в ДЗИ за 20 000 лв ( стари пари ), което е 20 лева сегашни..След като вече съм на 18, мога ли да изтегля сумата с натрупаните лихви и ако да - колко горе-долу ще взема ?
    18,63лв.Като сложиш лихвите и махнеш таксите.
    FIAT BRAVO 1.6
    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

    Коментар


      #3
      Ами виж какво пише в полицата, няма как да знаем каква застраховка е направил баща ти

      Коментар


        #4
        Е то се знае за колко е, човека го е написал за 20хил лв.Явно пита колко пари ще вземе след деноминацията

        Коментар


          #5
          Най-добре е да отидеш в някой офис да ти кажат. Аз също мога да проверя - по случайност точно тези дни работим по мигрирането на софтуера за животозастраховането, но няма как да се уверя, че наистина си ти за сметката за която питаш.
          Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
          ----------------------------
          Ignorance is a bliss

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за застраховка в ДЗИ през 1992г.

            MaxSpeed написа:
            Здравейте, колеги!През 1992г. когато съм се родил, баща ми е направил застраховка живот в ДЗИ за 20 000 лв ( стари пари ), което е 20 лева сегашни..След като вече съм на 18, мога ли да изтегля сумата с натрупаните лихви и ако да - колко горе-долу ще взема ?
            Аз имам застаховка която баба ми :D беше направила за 300 000 но не можах да си ги звема тея хилядарки Задоволих се само с 312 лв и 49 ст да сме точниТочно колкото да си платя шофиорския курс даже трябваше да донадя още 100 лв почти.Та и ти не храни големи надежди :D

            Коментар


              #7
              През 1992 г. 20 000 лв. все още си бяха сума и в никакъв случай не отговаряха на 20лв. Само за сведение тогава моята заплата /лейтенат от БА/ беше 2400 лв. Ако говорим за 1996-97 г. - тогава да - 20 000лв. = 20лв. днешни. И все пак не очаквай чудеса.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #8
                Брат ми миналата година направи 18 години и взе 1050 лв. от ДЗИ. Но не знам дали говорим за еднакви застраховки, доколкото знам майка ми внасяше някакви вноски преди време

                Коментар

                Working...
                X