Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли протест срещу лошото състояние на пътищата?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще има ли протест срещу лошото състояние на пътищата?

    Национален протест срещу лошото състояние на пътната мрежа в страната. 22 март във всички градове пред сградите на кметствата и общинските съвети. Верно ли е и ако да ще отидете ли?Модерирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

    #2
    Вярно е! Само не е ясен часа, или поне аз не го знам. Ще отида стига да не съм на работа.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      И аз ще съм там.

      Коментар


        #4
        И аз !!
        Fiat Punto 1.4 gt turbo
        Ford Fiesta 1.3 new port

        Коментар


          #5
          За съжаление аз съм на смяна тогава.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            Щом го съобщават в новнарските сайтове, предполагам е вярно. Не подкрепям подобна инициатива и не бих отишла. Не, че няма дупки, и че пътищата са супер, просто това ще е поредната проява да се създава напрежение. Избрахме ББ, а не му даваме шанс нещата да се случват по неговия начин. Искаме си познатото зло. В крайна сметка разходите за цялостно асфалтиране стават безсмислени, ако са предвидени ВиК ремонти например. Дупките като се оправи времето, ще бъдат пооправени, убедена съм. Излишно се шуми.
            Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

            Коментар


              #7
              Иваленче, те дупките напролет ще ги запълнят, но на зима пак ще зейнат. Пък аванса, който отпуснахме на ББ той си го изпърдя.Аз бих подкрепил такава инициатива, бих отишъл пред общината, но в Белене едва ли ще се съберем повече от 2-3 човека.

              Коментар


                #8
                ivalena написа:
                Щом го съобщават в новнарските сайтове, предполагам е вярно. Не подкрепям подобна инициатива и не бих отишла. Не, че няма дупки, и че пътищата са супер, просто това ще е поредната проява да се създава напрежение. Избрахме ББ, а не му даваме шанс нещата да се случват по неговия начин. Искаме си познатото зло. В крайна сметка разходите за цялостно асфалтиране стават безсмислени, ако са предвидени ВиК ремонти например. Дупките като се оправи времето, ще бъдат пооправени, убедена съм. Излишно се шуми.
                Именно там е проблемът. Че дупките винаги ги пооправят, но никога не ги оправят като хората. Протестът според мен не е затова, защото има дупки, защото това е следствие. Първопричината е липсата на адекватна стратегия при ремонтите, неясни правила при поръчките и липса на контрол, както на общините, така и на изпълнителите. И всичко това не е в резултат на незнание, неумение или грешки, а на целенасочена политика на пълненене на джобовете и отклоняване на средства.Ето откъде нашите фирми за асфалтиране черпят челен опит: http://vbox7.com/play:b58f5a6d или това: http://vbox7.com/play:855d340c
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #9
                  @ivalena първо много от нас не се гласували за Бойко. Второ Правителството не е Бойко, колкото и така да изглежда. Единственият начин за индикиране на проблем е протест! И то не такъв във Фейсбук! :D В и К дружествата имат закупени "къртици" с които копаят по две дупки в края на платното и така полагат нови тръби. Голяма част от основната водопроводна мрежа на София е подменена, с което се намалява риска от аварии. А дали сека, като закърпят дупките догодина пак ще зейнат... та нали и за начинът на ремонт ще протестираме!??!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че правителството няма отношение към разбитите улици в градовете. Тяхното поддържане е задължение на местните кметове. Затова на 22-ри мисля да се разходя до Белия дом (сградата на общината) и ако има и други протестиращи, с радост ще се присъединя, за да протестирам срещу състоянието на улиците в Пазарджик.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      dannybo написа:
                      Именно там е проблемът. Че дупките винаги ги пооправят, но никога не ги оправят като хората. Протестът според мен не е затова, защото има дуки, защото това е следствие. Първопричината е липсата на адекватна стратегия при ремонтите, неясни правила при поръчките и липса на контрол, както на общините, така и на изпълнителите. И всичко това не е в резултат на незнание, неумение или грешки, а на целенасочена политика на пълненене на джобовете и отклоняване на средства.
                      Именно Обяснил си по-подробно позицията ми.Есента ремонтираха улицата пред къщи, бих казала за 6+. От ВиК я разкопаха вече на две места, за да включат 2 новоспостроени сгради към мрежата (заради още 3 сгради скоро също ще се копае, говоря за отсечка от 100 метра) . Когато запълваха изкопа, сложиха прекалено малко пълнеж (камъни) под асфалта и вече се е слегнало доста. И на двете места стои като вдлъбнат легнал полицай, наоколо с нови дупки и т.н. както си му е реда след зима... Подобна картинка предполагам всички сте виждали. Е? За какво ми беше този асфалт, като до следващата година ще е същото, каквото беше преди ремонта, а следващото такова пълно преасфалтиране ще е след 15-20 години (гледам хронологията).Ще се радвам да се вземе решение да оправят ВСИЧКИ улици, които са в лошо състояние, но преди това искам да се регулира със закони кой кога и защо ще копае, и по- важното- какви глоби ще плаща, при некачествено полагане на асфалт... Не всеки да си прави хаотично каквото си иска. До тогава- кръпките ме устройват.vladim казах избрахме, т.е. мнозинството. Не конкретно кой за кого
                      Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                      Коментар


                        #12
                        Е как да стане тази работа? ВИК да обещае, че няма да разкопава ремонтирани улици? Нали има аварии и се налага разкопаване. Друг е въпросът, че след това си оставят ръцете и разавалят улиците.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          22 Март, перфектно..тогава е сбора на В.Търново Дали ще има протест или не, все ще има хора пред общината А и вече имахме един протест

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            Е как да стане тази работа? ВИК да обещае, че няма да разкопава ремонтирани улици? Нали има аварии и се налага разкопаване. Друг е въпросът, че след това си оставят ръцете и разавалят улиците.
                            ВиК ако си плаща глобите при ненавременна или некачествена работа, ще ги асфалтират Общините. Просто сега няма контрол, а глобите, които им налагат са смешни (ако изобщо си ги плащат)
                            Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                            Коментар


                              #15
                              При нас миналата година преасфалтираха уличките в махалата. Изрязаха всички вдлъбнати "полицаи", получили се след разкопаване за канали за тръбите за газта, последвано от лошо асфалтиране. Такива имаше пред всяка къща и доста надолу бяха потънали. Та изрязаха ги, запълниха ги................ и месец или два си беше кеф да караш, без да подскачаш в колата при преминаването на всяка вдлъбнатина. Е толкова продължи щастието. Сега са още по-вдлъбнати, отколкото преди ремонта. Ако имаше гаранция за ремонта, сега тази фирма трябваше да се върне и да си оправи мизериите или да плати глоби за несвършена работа, та следващият път .......................
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар

                              Working...
                              X