Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радиатори: чугунени, алуминиеви или стоманени.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радиатори: чугунени, алуминиеви или стоманени.

    Колеги имам една дилема,утре започвам да правя парно у нас,тоест камина с водна риза.Само незнам какви радиатори да сложа един ми казва стоманени,друг алуминиеви,трети чугунени.Със стоманените ще ми излезе по тънко,някой казват че топлели добре.Чугунените също топлят добре но са много грозни и големи.Повечето от вас живеят във апартаменти и имат наблюдение,кажете ми какви ще са по добре да сложа.

    #2
    http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1404като за начало
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Re: Радиатори:чугунени,алуминиеви или стоманени.

      nai7 написа:
      Колеги имам една дилема,утре започвам да правя парно у нас,тоест камина с водна риза.Само незнам какви радиатори да сложа един ми казва стоманени,друг алуминиеви,трети чугунени.Със стоманените ще ми излезе по тънко,някой казват че топлели добре.Чугунените също топлят добре но са много грозни и големи.Повечето от вас живеят във апартаменти и имат наблюдение,кажете ми какви ще са по добре да сложа.
      Алуминият е по-добър топлообменник. Ако "парното" ще работи непрекъснато - е по-добре да са алуминиеви - ще отдават максимално добре поетата от водата топлина. Ако парното ще има "икономични" моемнти - когато се спи или няма никой у дома - чугун, въпреки, че е грозен, не чак толкова добър топлообменник и ще "задържа" по-дълго топлина. Средният вариант е стоманата.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Аз може да не разбирам от парно и компютри, но мога да те посъветвам да си купиш стоманени панелни радиатори тип 22. Евтини са, побират малко вода, красиви са и вършат работа!

        Коментар


          #5
          Има някакви нови модели алуминиеви радиатори които с по малко вода постигат по-голямо топлоотдаване от старите алуминиеви радиатори. Препоръчаха ги за локално парно (ограничен дебит).А иначе традиционните модели са по подходящи били за ТЕЦ.
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #6
            Глууупости ... щом е от камина ... разбира се, че алуминиеви ... Чугунените трябва да изгориш гората в околията, за да ги загрееш ... вярно - след това държат, ама ... Слагай си по повечко ребра от алуминиевите и заспиваш
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Ами май ще се спра на стоманените,сега ходих да видя във един съсед и на вид са хубави и топля добре.Чугунените отпадат окончателно,както каза колега по горе ще взема от този Тип 22.

              Коментар


                #8
                селски, обади се - имам нещо пред вид.... 0878425828п.п. кой ти бяга от едно черпене....
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  donnna написа:
                  селски, обади се - имам нещо пред вид.... 0878425828п.п. кой ти бяга от едно черпене....
                  :D :D Ок.колега

                  Коментар


                    #10
                    От топлотехническа гледна точка е все едно какви ще сложиш.Обърни внимание на всички останали фактори:- тегло;- дизайн и естетичност;- ПОЧИСТВАНЕ- ценаи др.

                    Коментар


                      #11
                      От собствен опит споделям - чугунени - в никакъв случай, стоманени /ламаринени/ - компромисен вариант, алуминиеви - за предпочитане. Не зная какава е разликата в цените, но моите /алуминиеви/ струваха около 17 лв./глидер. 1 глидер = приблизително 0,170 Кв. /от този модел/.
                      Peugeot 301
                      Punto 1.9 JTD - на жената

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        От топлотехническа гледна точка е все едно какви ще сложиш.Обърни внимание на всички останали фактори:- тегло;- дизайн и естетичност;- ПОЧИСТВАНЕ- ценаи др.
                        Ами като цена стоманените са по тънко от алуминиевите,за чистенето жената да се оправя Дизайна на алуминиевите е по хубав но всеки според чергата си.За тегло немога да кажа,защото незнам.

                        Коментар


                          #13
                          Нашите са от тип 22 стоманени и топлят много добре. Не е за пренебрегване разликата в цената между тях и алуминиевите със същата мощност- вторите са над 2 пъти по-скъпи.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Най7, забравих да ти пиша в ЛС да гледаш "майстора" в ръцете като поставя помпата, погледни стрелката! (ако имаш помпа де)Най-добре преди това разгледай книжката на помпата с допустимите положения на помпата (вертикално/хоризнонтално)!ЗАКОН: Помпеният възел трабва да включва в посока от щуцера на камината към студения колектор следните елементи: кран-помпа-филтър-кран!

                            Коментар


                              #15
                              Humppa написа:
                              Най7, забравих да ти пиша в ЛС да гледаш "майстора" в ръцете като поставя помпата, погледни стрелката! (ако имаш помпа де)Най-добре преди това разгледай книжката на помпата с допустимите положения на помпата (вертикално/хоризнонтално)!ЗАКОН: Помпеният възел трабва да включва в посока от щуцера на камината към студения колектор следните елементи: кран-помпа-филтър-кран!
                              Найш колко мислих, докато схвана какво си написал ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА: Стрелката на помпата да сочи към щуцера на камината, а не обратно. Че колко се чудих, що аджеба филтъра е след помпата Гледано по посока на водата - кран - филтър - помпа - кран.

                              Коментар

                              Working...
                              X