Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как Община Велико Търново честити празника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как Община Велико Търново честити празника

    Днес на 3 март послучай празника получих съобщение за данъчните ми задължения към общината. Защо да не ти развалят празничното настроение.Ето и малка извадка как общината ще реши проблемите с дупките. Току виж пък довършили и кръговото което вече 2 години го правят.
    Прикачени файлове

    #2
    Дет’ се вика - Ха, да ви е честито!

    Коментар


      #3
      да честито и мен и при на с в стз с 50% се вдигнал данака
      Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


      FIAT BRAVO 1.8GT
      FIAT BRAVO 1.9TD ex

      Коментар


        #4
        това е по случай, че имате перфектни пътища, перфектно осветление, перфектна полиция- като стане птп те да си бъркат у гъзо, па вие да си пишете сами протоколите и т.н. много екстри.за пръв път си регисрирах колата в данъчното и много съжалявам, ако мога занапред да не ги регистрирам- ще я карам година за година и без данъци, докато не започнат парите ми да отиват където трябва, ще търся всякакви начини да лъжа и да не им ги давам.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Каква е тая дискриминация за малките мощности? Що за безумие - вместо да се поощрява придобиването на по-икономични автомобили...
          FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
          FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

          Коментар


            #6
            Айде, стига сте ревали - в Хасково от доста години плащаме максимума на данъка - за 80 коня - 96 лева (Бравата), за 60 коня - 72 лева(Пунтака).Да не говорим че данък придобиване на каквото и да е е 3% - като взех Пунтака преди 1,5 години в Ямбол платих 16лв данък придобиване а в Хасково за да го регистрирам поискаха да доплатя 88лв - не можело 2001 година гола да е с 800лв оценка - ’бегай за нова’....Стенли - при нас колегата за Алфата - 144 коня плаща 245лв данък на година.И то не от вчера.Време е нещата да дойдат на мястото си - имаш брада - имаш гребенче.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Явка,не си прав,дай като вас ви стригат да почнат да ни стригат всички Честно казано,карал съм в Хасковско и смея да твърдя,че пътищата ви са направо перфектни,сравнени с лунния пейзаж тук Единствено пък в Ст.Загора могат да твърдят общината,че парите отиват за пътищата... навсякъде другаде (където съм бил аз) не е цвете за мирисане,а при нас и във Варна е направо трагедия...Тая логика за брадата и гребенчето е нелепа Най-малкото кажи ми,каква е алтернативата? Имаме градски транспорт като хората ли? Или междуградския става за нещо? Или във влаковете ни можем да возим жените и децата си? Да,няма да карам кола,ако можех да се кача на влака или автобуса и да стигна безпроблемно,бързо и ДИРЕКТНО до която точка искам на страната!!! А не да вися по мръсни гари и автогари,с дете на рамо и два сака,теперейки за портфейла си заради стотиците цигани обикалящи по пейките. Преживявал съм го,ако ти не си и не ти го препоръчвам!!! Защото едно тъпо минаване на някакви си 300километра с влак няма как да стане(защото няма изобщо влакове до където отивам),а с автобус сменям точно 5 автобуса и на две от смените чакането по график е повече от 2 часа(инъче със "нормалното" закъснение надминава 3) ...в крайна сметка изклчвайки страха да не бъда обран и трудностите по прехвърлянето на тежкия багаж 5 пъти,неудобното возене и тежката миризма на трупове от околните...ми коства почти 12 часа път,а със колата без да си давам зор пристигам за 4 часа . Да сега пак ще кажеш приказката за гребенчето и бих я приел, при условие,че имаше някакъв ред по гарите,някакво поне приемливо возене ,а не друсане,лашкане,и миризми,все едно не хора возят,а стадо животни Аз животно ли съм, Явка? Жена ми животно ли е? Племенника ми животно ли е? Мисля,че не. Да ми дадат алтернатива ,тогава ще приема,че колата е лукс и за лукса се плаща! Но когато е необходима какво правим? Вероятно чисто по български си казваме като теб "ЕЕеее най-сетне и "Вуте" да му е толкова зле колкото на мен Не мисля и не го приемам за нормално,ако можеш обори ме и основи думите си!
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                Не мога да приема за нормално, при условие че във ВТ има доста регистрирани коли, един кубик бетон е 200лв. един циганин надник е 10лв. таман колкото платих за данъка на моята кола, колко дупки щях да запълня според вас?
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Няма нищо да се промени освен цифрата на тоя дето прибира кинтите Тука като вдигаха билетите 231141 пъти и данъци и т.н нито градския транспорт се примени ... нито пътищата се оправиха.... така , че аз незнам каква е ползата от тези покачвания на данъци , такси и т.н при положение , че не е ефективно ако беше ефективно съм склонен да се съглася ама уви ...

                  Коментар


                    #10
                    stivst написа:
                    Каква е тая дискриминация за малките мощности? Що за безумие - вместо да се поощрява придобиването на по-икономични автомобили...
                    Това е едно от безумията. Има и едно друго - колкото е по нова колата толкова е по-висок данъка. За една кола на почти 20 години данъка беше двойно по-малък от на една 10 годишна кола при еднакви мощности. Може би новата кола хаби повече пътищата. Явка лятото смених почти всичко по окачването на Алфата и в момента скърца и тропа от всякъде. Предвид състоянието на град Хасково миналото лято минавах от там , колегата ти едва ли по два пъти на година прави ходова част. Предпочитам да плащам по 250 лв данък и да карам по нормални пътища от колкото да хвърлям по 300-400 лв два пъти в годината. Търново и околията от доста време са трудно проходими и с БТР. Край "големия" бум на строителството тежките машини разпиляха и малкото останали свестни улички. Търново е характерен и с още нещо почти никога нямаш вариант за алтернативен маршрут за да заобиколиш кофти участък.

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      Айде, стига сте ревали - в Хасково от доста години плащаме максимума на данъка - за 80 коня - 96 лева (Бравата), за 60 коня - 72 лева(Пунтака).Да не говорим че данък придобиване на каквото и да е е 3% - като взех Пунтака преди 1,5 години в Ямбол платих 16лв данък придобиване а в Хасково за да го регистрирам поискаха да доплатя 88лв - не можело 2001 година гола да е с 800лв оценка - ’бегай за нова’....Стенли - при нас колегата за Алфата - 144 коня плаща 245лв данък на година.И то не от вчера.Време е нещата да дойдат на мястото си - имаш брада - имаш гребенче.
                      Е това са си точно думи на Бай Ганьо...ще се оправим, но след като се премахне това мислене и принципа "на Вуте да му е зле"
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        Искате да ми кажете че както сега плащам 168 лева сега ще плащам 253 лв така ли ?96 кв ми е мотора
                        Целта е една,скороста е различна - HGT !

                        Коментар


                          #13
                          GbGz написа:
                          Искате да ми кажете че както сега плащам 168 лева сега ще плащам 253 лв така ли ?96 кв ми е мотора
                          Това е за община В.Търново коелга,навсякъде данъка е различен и се определя от местната администрация
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #14
                            Според мен трябва да се въведе таксуване според евро показателя на колата, айде аз ще си плащам 200-тата лева за евро 2, за евро 3 да е 100лв. за евро 4 50лв. за евро 5 не се дължи данък за колите, без европоказател 500-1000лв. това ще бъде вече правилно и в крак с евро нормите. А относно пътищата във ВТ, надявам се да започнат да ги правят новите управляващи след Румен РАшев, защото той сега само доолапва каквото може да доолапа, защото мандата му изтича след година и 9м. няма да се напъне да прави каквото и да било за нашия град.
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              Абе не разбрахте ли, че и 1000 лв да плащате данък и винетка и каквтото и да е, то пътищата няма да станат по-добри. Дори 50% от постъпилите пари да отиват по реалното си преднанзачение, то пак ще сме по-добре от сега....Айде стига сме давали на доверие, ако пък много искате- дайте ми на мен всеки по 200 кинта, обещавам ви, че много хубаво ще станат всички пътища, честно ви казвам
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X