Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запис от VHS на CD/DVD/HDD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запис от VHS на CD/DVD/HDD

    Някой има ли идея дали може да се намери ефтин и достъпен конвертор за тази цел? Имам няколко касетки, които искам да запиша...Ако не, да знаете във Варна де става това, не може да няма някое местенце с такава услуга, някакви цени ако някой е правил такова скоро...Ако някой има тази техника, може ли да я даде за 1-2 дена да сваля мът’ряла и връщам

    #2
    "Техниката" която ти трябва се нарича ТВ тунер. Струва от 50 до XXX лв. Има аналогови и цифрови. Аналоговите ползват CPU-то на компа за да мачкат, цифровите си мачкат сами.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    Коментар


      #3
      Колега намери някой фотограф който снима сватби със сигурност ще могат да ти я прехвърлят.
      HONDA I-VTEC

      Коментар


        #4
        Ей таквоз си купих аз точно за тази цел:http://cgi.ebay.com/Record-VCR-VHS-V...ed09a5c3Ама вече 3 месеца ми прашасва и не съм си прехвълил няколкото касети които ми стоят - причината - нямам VCR Щях да вземам от сестра ми тяхното ама все забравям...
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Най-добрия вариант е да намериш видеокамера с аналогов вход, от там през Firewire в компютъраи си готов.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Май ще ми се отвори парашута тука с едно записващо ДВД, ще го пробваме тея дни

            Коментар


              #7
              Yavor написа:
              Ей таквоз си купих аз точно за тази цел:http://cgi.ebay.com/Record-VCR-VHS-V...ed09a5c3Ама вече 3 месеца ми прашасва и не съм си прехвълил няколкото касети които ми стоят - причината - нямам VCR Щях да вземам от сестра ми тяхното ама все забравям...
              Що не си се обадил да ти дам едно видео да си свършиш работата?
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Ей таквоз си купих аз точно за тази цел:http://cgi.ebay.com/Record-VCR-VHS-V...item4ced09a5c3
                Яворе , я дай малко подробности за този преходник , че ме заинтригува , къде го включваш в РС-то , като гледам май директно към някое USB и си правиш кепчъринга и от къде си го купи?
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар


                  #9
                  vi4444o написа:
                  Yavor написа:
                  Ей таквоз си купих аз точно за тази цел:http://cgi.ebay.com/Record-VCR-VHS-V...item4ced09a5c3
                  Яворе , я дай малко подробности за този преходник , че ме заинтригува , къде го включваш в РС-то , като гледам май директно към някое USB и си правиш кепчъринга и от къде си го купи?
                  От e-bay го купих - не помня точно цената ма с доставката май ми легна към 20тина кинта.Има си драйвер за качване. Включва се в USB, а в него се пуска аналоговия сигнал - моя има стерео входове за звука, нормален видео вход и S-video вход.Доколкото знам си прави кепчъринга и направо му казваш в какъв формат да ти го компресира - това е кефа на външните dedicated устройства - могат само едно нещо, ама да се надяваме че е като хората. Иначе записа си трае колкото ти е дълга касетата, после се обработва и записва на ДВД. Качеството малко пада ама е неизбежно, да не говорим че самата касета вероятно е боза спрямо на това което сме свикнали в последно време.Снощи гледахме разни семейни видеа - първо снимани с евтинката ми камера, която обаче пише на карта в 16:9 и директно конвертирам на ДВД, а след това по стари неща снимани с аналоговакамера и прехвърляни на ДВД от един приятел - разликата е от небето до земята...Честно казано обаче не съм го пробвал още устройството - къде поради мързел, къде поради липса на време, къде поради това че лаптопа ми реве мощно за преинсталиране - XP-то му е на над 2 години и е доста брадясало, ама малкия пука една игра - чакам го да я завърши да не му се губи до къде е стигнал и ще преинсталирам. Тогава смятам и да инстална устройството.Липсата на видео е по скоро оправдание, Дидо, за пред мен си. Имам от къде да взема видео
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Мен ме интересува качеството как ще е от тази джаджа.Аз например имам сравнително ху6ава видеокарта с Video-In, качеството в сравнениес начина, който съм дал по-горе е отчайващо.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар

                    Working...
                    X