Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет относно плъзгаща дограма.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет относно плъзгаща дограма.

    Колеги интересува ме някой има ли идея удачни ли са тези врати със системи тип плъзгане. Ще монтирам у дома като преход от хола към терасата. Съпругата ми ги е виждала в някакъв хотел, но не може да ми обясни в подробности. Има ли някой монтирана такава дограма. Моля да споделитеПС: Знаех си, че пак Фолксваген ще е замесен: Ето за какво иде речhttp://www.rollplast.com/read.php?cCat=1_38&id=88Смятам да ползвам евентуално услугите на същата фирма. Насочете ме в правилния път. :D
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    Дам ... както някои вече знаят ... с т’ва се занимавах последно и ... Като влезе Трокала в България, бях първият скептик за него - но и първият, който си сложи в къщи да я тества Моя съвет е - накарай ги да ти я направят, но си намери друг да монтира ... поне в София момчетата на Ролпласт са ... неадекватници ... Може да си намериш и фирма, която предлага Трокал ... друга фирма ... Тъй като само Светлин вкарва трокал в България, значи, че те ще са направили дограмата ... а ще ти я монтират пичовете от другата фирма ... Поне за софия ... изработката им е много доволна ... за парите, за които го правят просто са пушка ... има тук-таме малки издънки, ама винаги се случва ... За Бургас не мога да знам със сигурност ... моя съвет остава да не им ползваш монтажа ...
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      #3
      Re: Моля за съвет относно плъзгаща дограма.

      ntodorov написа:
      Колеги интересува ме някой има ли идея удачни ли са тези врати със системи тип плъзгане. Ще монтирам у дома като преход от хола към терасата. Съпругата ми ги е виждала в някакъв хотел, но не може да ми обясни в подробности. Има ли някой монтирана такава дограма. Моля да споделитеПС: Знаех си, че пак Фолксваген ще е замесен: Ето за какво иде речhttp://www.rollplast.com/read.php?cCat=1_38&id=88Смятам да ползвам евентуално услугите на същата фирма. Насочете ме в правилния път. :D
      Не зная какво точно те интересува.Във фирмата където работя има две такива врати. На едната миналата седмица й сменяха лагерчетата върху които се плъзга вратата. И това за употреба от две години и половина, като на ден се отваря и затваря по над 100 пъти. Първо се разби едното лагерче и отварянето и затварянето стана малко трудничко, а като се разби и второто - почти невъзможно.На другата врата и е разбито само едното лагерче, като тя е в употреба от над пет години.Може да е въпрос на чиста случайност, но това е моя сблъсък с такъв тип врати.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        Една жена на пазара я чух да казва, че е чула по радиото, че тези врати нямат добро уплътнение. Ама не знам дали е вярно. Ако терасата ти не е "усвоена", а жената е била права - едва ли е най-доброто решение да е плъзгаща врата.

        Коментар


          #5
          Интересува ме дали са надеждни и дали уплътняват добре. Доколкото разбирам- те са двупозиционни и всяка позиция изпълнява отделни функции - плъзгане и затваряне с уплътняване. Мога ли да се доверя на такъв тип врата, като преходна с външните атмосферни условия.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            ntodorov,спокойно можеш да се довериш на вратите тип Фолксваген,уплътняват перфектно.Кофти варианта за преходна врата с външни атмосферни условия е алуминиево плъзгане.Там уплътнението е трагично.Профила Трокал е добър,но разгледай и оферти със Саламандър и Алфакан.Също много добри профили.Също така се поинтересувай с какъв обков ще бъде прозореца ти.С кофти обков качествения профил се обезмисля ...и послушай Ичкин за монтажа от друга фирма
            Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
            Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Една жена на пазара я чух да казва, че е чула по радиото, че тези врати нямат добро уплътнение. Ама не знам дали е вярно. Ако терасата ти не е "усвоена", а жената е била права - едва ли е най-доброто решение да е плъзгаща врата.
              Да, така е Оги. Но тази плъзгаща врата пак една жена на пазара чула, че друга казала, че уплътнявали по-добре и не били, като другите плъзгащи врати...Та и аз реших да попитам тук от там. Що се касае за терасата - на нея почти живеем лятото и точно заради тая пущина искам прехода ми към нея да е по-отворен и неограничен. Тази врата ще се монтира в светъл отвор с височина 220 см и широчина 210 см. ( ако се убедя, че си струва де )
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Аз от дограма не разбирам много,но знам едно от опита си с пвц-та и алуминки... Като слагаш дограма,кажи им на ония специално в долния ляв или десен ъгъл да ти оставят една малка тръбичка с диаметър не повече от дебелината на палец,защото ничие жилище не е проектирано в крак с новите технолии и все някога ще се наложи да се прекара кабел! Ако сега си мислиш ,че е излишно,просто ме послушай и го направи,защото след време ще ти дойде нещо на ум и ще трябва да дупчиш я стената,я дограмата.
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  paralesa написа:
                  Аз от дограма не разбирам много,но знам едно от опита си с пвц-та и алуминки... Като слагаш дограма,кажи им на ония специално в долния ляв или десен ъгъл да ти оставят една малка тръбичка с диаметър не повече от дебелината на палец,защото ничие жилище не е проектирано в крак с новите технолии и все някога ще се наложи да се прекара кабел! Ако сега си мислиш ,че е излишно,просто ме послушай и го направи,защото след време ще ти дойде нещо на ум и ще трябва да дупчиш я стената,я дограмата.
                  Е всичко хубаво, ама ... не виждам какъв е проблема след време да си продупчи стената доло в ъгъла, вместо да минава покрай дограмата Жорка ... не съм съгласен за Алфакан ... много съм разглеждал профила и си ми мяза на тип Рехау ... Саламандъра нямам голям опит с него, и нищо няма да кажа ... Абе к’вото и да ми говорите на пазара в момента най доброто е ако си намерите Шуко 5 камерно, произведено в букурещ ... те такова животно друго няма Иначе за таз врата ... няма к’во да се чудиш дали оплътнява ... ПВЦ е ... пушка е ... ако го сложат като хората ... ще си свиркаш В нас дограмата май 4-5 години вече ... не е мръднало трокалчето, колкото и скептично да гледах на него ... Особено пък като знам, че крилата не се държат в армировката ... ама много се отклонявам вече :D Тоя пост направо си е спам, щото нищо ново не казах
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    #10
                    Не, Ichkin нищо излишно не казваш. Събирам всякакви мнения. Доколкото разбирам и ти имаш такъв тип плъзгащо-отваряема (бля-бля) врата и си доволен. Не разбирам и не съм в час с дограмите и качеството им. Нищо не ми говорят марките дограми. Жилището си го купих с дограма на, която не знам името, но съм доволен. За съжаление в манталитета ни е да доизкусуряваме нещо и аз не правя изключение...Казвате - да купувам Фолксваген ? :D ПС: Чакам още мнения. Не си мислете, че са спам. Всичко ми е полезно.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Не не ... нямам специално такова плъзгане, но трокал-а е пушка ... преди го правеха с обков ГеУ, а сега е с Уинкхаус ... Абе като цяло те съветвам да слагаш ... няма к’во да го мислиш ... но наистина внимавай с монтажниците
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        #12
                        Според мен за употреба в домашни условия този тип врата е много добър вариант. Моите кумци имат такава у тях. Прегражда кухнята и трапезарията. Доста пести място и много добре изглежда. От друга страна и бакалията до нас е с плъзгаща се врата и е една мъка отварянето. Имам чувството, че ще падне някой път. Преди едвам се и плъзгаше, но явно й смениха ролките. Сега само скрибуца. Но там има фактори като отваряне по няколкостотин пъти на ден, вода, пясък и мърсотия. Тези фактори нямат такава тежест за употреба в дома.
                        преди - TIPO
                        сега - VOLVO XC60

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, вече ме интересува някой който е боравил с такава врата. Аз даже не съм я виждал. Жена ми мрънка за такъв тип отваряне и ме е убедила, че е нещо практично. Нейните наблюдения са от хотел в Албена. Има ли някой идея на какъв принцип е. За незнаещите ( като мен ) ще уточня, че това не е обикновена плъзгаща дограма ( такива имам бол в къщи ), това е дограма, която има уплътнителните качества на затварящата се врата и функционалността на плъзгащата дограма. Пак по думите на жена ми: Абориген - не можел да я отвори без наръчник :D . Тоест тя била двупозиционна:Вратата се издърпвала и чак тогава се приплъзвала в желаната посока, имала и механизъм за уплътняване към дограмата. Това са по женските обяснения. И ме навиват за у дома, като преходна врата с атмосферните условия на терасата ми. Аз се навивам заради голямата отваряема площ. Някой има ли преки наблюдения за Фолксвагена ?
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            Такъв вид врата се прави с механизъм тип SKB на български фолксваген, като цяло изработката на профила не е различна от един обикновен прозорец, разликата идва в обкова, който при СКБ обхваща цялото крило и има заключване от всяка една страна, следователно има максимално добро уплътняване. Мога да ти препоръчам обков единствено МАКО-Австрия, защото това предлагам и в интерес на истината е най-добрия на нашия пазар, друго добро е РОТО и Сегения, но сегенията е много относителна като качество, откакто почнаха производство в Турция. Не знам дали си запознат с цените, може и да не те бъркат парите, но обкова излиза около 600лв. като дограмаджията е много вероятно да те натовари още, а самата дограма си е колкото би излязло и едноосно отваряне. Имаме много продадени такива механизми и до сега проблем при каретките(лагерите за плъзгането) не е имало, така че за домашна употреба не се притеснявай ще ти работят чинно. Ако те интересува още питай!
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              А дървена дограма със същото отваряне тип"Фолксваген"не те ли интересува?Работя в такава фирма и ако имаш интерес пиши на Л.С.да не излезе реклама.Вярно,по-скъпичко е,но е дърво.
                              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                              Коментар

                              Working...
                              X