Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за мотор/ Има ли мотористи в нашия форум

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за мотор/ Има ли мотористи в нашия форум

    Здравейте, от доста време се каня да си купя нещо по неразумно но никога не съм имал опит и идея как какво защо търся си нещо за първи мотор но да е ниско бюджетно 1000-1500 лева това което ми е допаднало в мобилето са тези обяви Моля за съвети какво препоръчвате тези цени реални ли са заслужава ли си реално какво да гледам какво да търся и тн http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...736&f1=details
    Ползвайте мигачи!

    "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
    Jim Morrison

    #2
    Колега, покупката на мотор е същата като покупкана на кола. Гледаш за скрити и явни забележки, палиш на студено, ослушваш се за неприятни шумове от двигателя, качваш се и пробваш, като задължително хлопваш в някоя дупка, за да разбереш как е окачването. Мотора обаче трябва да ти пасва на тялото. Да ти е удобрен, като си седнал на него да можеш да пуснеш крак и да го държиш изправен. Да не забравяме и "елемента" любов от пръв поглед. Ако не разбираш много от мотори ще е хубаво да има някой с теб!Ако ти е пръв мотор, ще е хубаво да се ориентираш към по-малка кубатура. За да се научиш да караш. Ако вземеш по-мощен трябва много да внимаваш. Гледам, пуснал си пистови модели. Може би ще е по-добре да огледаш naked байкове (streetfighter). 600 кубиков двигател, добра визия, по-спокоен нрав, по-млако коне и по-голяма склонност да прощава грешки!ОСОБЕНО ВАЖНО: ЕКИПИРОВКАТА - трябва да имаш поне още около 1000 лева за качествена екипировка - КАСКА, яке, панталони, ботуши, ръкавици. За мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ са каската и якето!Иначе след покупката на мотор - регистрация, смяна на консумативи. ОБЕЗАТЕЛНО погледни гумите, за да обуеш един мотор ти трябват повече пари, отколкото да обуеш колата.П.П. Започни да четеш някой мотофорум www.bikerz.bg е много добър форум, има много информация, изчети целият радел "Мъдростта на моториста"!УСПЕХ!

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързия отговор проблема е там че си нямам и хал хабер нито как се кара нито какво да гледам :D а ти ми говориш за суми за екипировка за които аз ще се опитам да си купя мотор
      Ползвайте мигачи!

      "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
      Jim Morrison

      Коментар


        #4
        batabit написа:
        Благодаря за бързия отговор проблема е там че си нямам и хал хабер нито как се кара нито какво да гледам :D а ти ми говориш за суми за екипировка за които аз ще се опитам да си купя мотор
        Колегата по горе е много прав.Иначе от моторите които си посочил най -доброто е ямахата.Хондата е до 20000 оборота,много е нервна.Освен това е преправяна.половината й чсти не са оригинални,цялата задница не е нейната и страшно много липси има по нея.Кавазакито е дърто и точно тези много подбиват клапани.Ако все пак купиш мотор и пренебрегнеш съветите на колегата скоро ще разбереш че си сгрешил. Първо седни помисли си добре наистина ли искаш мотор и то в този клас и после пазарувай
        Bravo 1.2 16v
        Lancia Dedra 1.8 16v
        Suzuki GSXR250R

        Коментар


          #5
          като за първи мотор искам нещо евтино за да се науча от този клас имаш предвид кубатурата ли ? Един от модетели които съм харесал е сузуки бандит той е Naked доколкото разбирам и тези 250 - 400 кубика ми изглеждат мн симпатични... първоначално ще го карам ппо 5 6 км на ден до работа и обратно поне доакто се науча не пренебрегвам съветите му а това "Мъдростта на моториста"! съм го чел и преди полезно е доста
          Ползвайте мигачи!

          "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
          Jim Morrison

          Коментар


            #6
            На този сайт също има и инфо за начинаещи:http://www.motoforum-bg.comС тези пистарки можеш бързо да си скъсиш живота! Толкова евтини пистарки няма как да няма нещо важно за ремонт!
            F31 BMW 320d

            Коментар


              #7
              batabit написа:
              като за първи мотор искам нещо евтино за да се науча от този клас имаш предвид кубатурата ли ? Един от модетели които съм харесал е сузуки бандит той е Naked доколкото разбирам и тези 250 - 400 кубика ми изглеждат мн симпатични... първоначално ще го карам ппо 5 6 км на ден до работа и обратно поне доакто се науча не пренебрегвам съветите му а това "Мъдростта на моториста"! съм го чел и преди полезно е доста
              Да се учиш да караш в София!!!???Мен точно в София ме отказаха.20 години карам мотор,а в софия за 2 години ме бутаха 3 пъти с мотора от подписа добре че беше с ниска скорост.пп.Бандит е добро попадение
              Bravo 1.2 16v
              Lancia Dedra 1.8 16v
              Suzuki GSXR250R

              Коментар


                #8
                Живея и работя в софия... нямам особено голям избор Нещо тръгнахте да ме отказвате от начало рано или късно ще се наложи да се науча искам го от близо 3 години да го направя и все ме отказват опасно е не знам си кво не знам си кво... не искам да карам с 300 нито на ч гума просто ми харесва ефекта да усещам вятъра и адреналина
                Ползвайте мигачи!

                "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                Jim Morrison

                Коментар


                  #9
                  Е то в София е гот между колите на светофара и няма задръстване за теб!Обаче е добре да могат и да те чуват! Мен с Интрудера по ме чуват! Пистарките на ниски обороти не се чуват типично!
                  F31 BMW 320d

                  Коментар


                    #10
                    Колега,вземи си някое туристче около 400-500 куб.,но гледай да е с водно.За града са идеални,не са толково нервни и са икономични.Колегите са споменали за екипировката-задължителна особенно за начинаещ.Аз имах сузуки GS450,беше ми първия истински мотор и де факто на него се научих.Отначало ми изглеждаше прекалено мощен,но бързо свикнах.Внимавай с дясната ръчка отначало.Другото са ти го казали колегите.

                    Коментар


                      #11
                      batabit написа:
                      Благодаря за бързия отговор проблема е там че си нямам и хал хабер нито как се кара нито какво да гледам :D
                      С риск да прозвучи клиширано, ще кажа, че ако си решил да се самоубиваш не е нужно да харчиш толкова пари

                      Коментар


                        #12
                        по принцип рядко се набивам в центъра и задръстванията дори и с кола и с градски транспорт
                        Ползвайте мигачи!

                        "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                        Jim Morrison

                        Коментар


                          #13
                          Re: Съвет за мотор/ Има ли мотористи в нашия форум

                          batabit написа:
                          Здравейте, от доста време се каня да си купя нещо по неразумно но никога не съм имал опит и идея как какво защо търся си нещо за първи мотор но да е ниско бюджетно 1000-1500 лева това което ми е допаднало в мобилето са тези обяви Моля за съвети какво препоръчвате тези цени реални ли са заслужава ли си реално какво да гледам какво да търся и тн http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...736&f1=details
                          Според мен за тези пари който и от моторите да вземеш, ще се в вкараш в приключение по стягането му. Приключението ще е от финансов характер :D Аз сега подготвям един 50 кубиков скутер, чиито части са в пъти по скъпи от тези на фиатката.А като сложиш и екипировката, както ти писа колегата по-горе.........................Може би е по-удачно да вземеш мотор, когато можеш да отделиш за него сума като сегашната, но умножена поне по три. Или да пърпориш със скутер като мен
                          преди - TIPO
                          сега - VOLVO XC60

                          Коментар


                            #14
                            Kuku написа:
                            batabit написа:
                            Благодаря за бързия отговор проблема е там че си нямам и хал хабер нито как се кара нито какво да гледам :D
                            С риск да прозвучи клиширано, ще кажа, че ако си решил да се самоубиваш не е нужно да харчиш толкова пари
                            Не няма да се самоубивам с мотор решил съм го вече да е с някоя с8 слушайки Carmina Burana скачайки от мост и взривявайки се ПС по добрия вариант от скутера не е ли някой 50 -125 кубиков пистов поне на скорости да се уча
                            Ползвайте мигачи!

                            "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                            Jim Morrison

                            Коментар


                              #15
                              batabit написа:
                              Kuku написа:
                              batabit написа:
                              Благодаря за бързия отговор проблема е там че си нямам и хал хабер нито как се кара нито какво да гледам :D
                              С риск да прозвучи клиширано, ще кажа, че ако си решил да се самоубиваш не е нужно да харчиш толкова пари
                              Не няма да се самоубивам с мотор решил съм го вече да е с някоя с8 слушайки Carmina Burana скачайки от мост и взривявайки се ПС по добрия вариант от скутера не е ли някой 50 -125 кубиков пистов поне на скорости да се уча
                              Тия 50-125 кубиковите изобщо не ти ги препоръчвам.Ще ти умалее адски бързо.Според мен най-добрия вариант като за начало е някой naked около 400-600 кубика например Бандит 400,Сузуки SV650 или нещо от сорта.А дали ще се "самоубиваш" си зависи само от тебе.Един приател започна с Ямаха FZR 1000 което е доста сериозна машина и нямаше никакви ядове.Аз също започнах със сериозна 900 кубикова машина и още съм цял :D Съвет,осигури си първо екипировката и тогава си вземи мотор
                              Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                              Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                              Коментар

                              Working...
                              X